Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja és mit tehetek...

Mi lehet a baja és mit tehetek ez ellen? "Örököltem" egy kutyát. Volt már egy pár kutyám, de ilyennel még nem találkoztam. A világon mindent megeszik.

Figyelt kérdés
Pár pl. rongy, madzag, kartondoboz, nejlonzsák, papír zsebkendő stb. Ezeket nem csak szétrágja, tutira megeszi, mert a kakijában találkoztunk a ronggyal. A kutya 14 éves, szóval nem kölyök. Mi lehet a baja és mit tehetek ez ellen? Azon kívül, hogy elpakolok mindent, bár egy kertben nehézkes megoldani, hogy ne legyen madzaggal kikötve semmi.
2014. nov. 18. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a kutya már abban a korban van, hogy nemigen fognak változni a szokásai. Tényleg csak azt tudod tenni, hogy amennyire lehet, elzárod előle a "kedvenceit".
2014. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ideiglensem volt ilyen, műteni is kellett, mert megakadtak benne a dolgok, átforult a bél...nem részletezném tovább. A lényeg, hogy figyeljétek a kutyát, ha nincs széklet, vagy nehezen jön, vagy nem eszik, fogy, akkor irány az orvos. Én tartanék otthon paraffin olajat is, első körben lehet azt adni, ha valami megakadni látszik. Mindent pakoljatok el, amit csak elérhet és rágható...nemigen van más megoldás, mert mindenről nem tilthatod és ha akarja, úgyis megeszi őket.

Az enyémnek vettünk egy fekete Kongot, amit jó nehéz szétrágni, azzal elvolt egy darabig.

2014. nov. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sose késő nevelni egy kutyát!!!


Első körben kiülsz a kertbe, vagy bentről figyeled, amint rajtakapod, hogy falatozik, odamész és erélyesen rászólsz, ha a szájában van a cucc elveszed tőle (fog meg a végét és tartsd, amíg el nem engedi, ne ráncigáld).


A rongyot egyébként véletlenül is lenyelhette.


Dobálj el dolgokat és NE engedd, hogy hozzájuk nyúljon, tiltsd, követeled magadnak a földön lévő holmikat.


És nem árt, ha elfoglaltságot adsz neki, pl. egy rágható préselt bőrcsont formájában :)

2014. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj, hogy az ilyen kutya mindent megeszik. Mindent. Arról meg kétlem, hogy le lehet tiltani, hogy bármit is a szájába vegyen, de megpróbálni persze meg lehet...
2014. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is 'bármit megeszek' kutyánk volt. Durva megoldásnak hangzik, de csípős paprikával kentük be a dolgokat. Hamar megtanulta, hogy nem kaja. Szörnyű volt látni, mikor rájött, hogy csípős, de a kutya érdeke is, hogy ne kajáljon fel mindent. Csak 1-2 alkalommal próbálkozott, azóta csak azt eszi ami a táljában van.
2014. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!