Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éhezik? Éhes lehet?

Éhezik? Éhes lehet?

Figyelt kérdés
Állandóan úgy fal, mint aki hetek óta nem evett. Háromszor kap enni naponta, összesen kb 50-55 deka tápot. Az előírt adag napi 32 dkg. 5,5 hónapos német juhász, kb 25 kg.
2014. nov. 18. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen tápot eszik? Megfelelő a minősége?
2014. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egészséges kölyök mindig enne. Az ösztöne azt sugallja, addig egyen, míg belefér a gyomrába. Az pedig akár 10x-re is képes tágulni. Azt kell nézni, a kutya milyen formában van testileg. Ha sovány, emelni, vagy váltani a tápot. Ha megfelelő a kondiciója, akkor megfelelő mennyiséget kap.
2014. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Brit prémium junior L táp. Kicsit sovány, bár már hízott, mert nagyon sovány volt, és a tenyésztője mondta, hogy emeljünk az adagján. Azóta kap ennyit. Még kap virslit jutalomfalatként naponta kétszer, tanításkor.
2014. nov. 18. 13:16
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 7 éves keverék, egy menhelyről hoztuk el párhónapos korában, és még mindig úgy eszik, hogy ha nem figyelnénk oda akkor képes lenne felfalni mindent. A macskának sem tudunk kirakni ételt csak elkerített helyre mert egyből megeszi azt is. Úgy zabál mintha hetek-óta nem evett volna.

Emiatt állandóan figyelni kell rá, mert emiatt nagyon elhízik.

A te kutyád két esélyes, vagy kinövi a "zabálást" vagy az is olyan lesz mint a miénk.

Én úgy gondolom a mi kutyánk azért ilyen mert maradandó "élmény" volt számára a menhely ahol valószínűleg, vagy megevett mindent vagy éhen maradt. A te kutyádnak nem volt ilyen élménye? Milyen környezetből hoztátok? Kapott ott elegendő ételt, vagy neki is "megkellet" harcolnia az ételért?

2014. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
egészséges kutya mindig enne, ezért is könnyű túletetni a kölykök meg pláne "zabagépek". ha jó kondiban van, nem kövér, azaz látszanak a lengőbordái, akkor semmi gond. lassan viszont már áttérhettek a napi kétszeri etetésre. - hideg időben tepertő is lehet a jutalomfalat -
2014. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sok kutya fogy a Brit premiumtól, én azt mondom, próbáljatok ki valami mást.

Ebben a korban inkább vékonyabb legyen, mint kövér, de az sem jó, ha eszik, eszik, de nem hízik.

2014. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az előétele kifogástalan, az egyik legjobb kennelből van. 10 hetesen adta ide a tenyésztő, teljesen normális súlyban. Azóta kb. 1 kilót hízik hetente, de elég masszív testfelépítésű apja van. De nekem még így is soványnak tűnik, kinn vannak a bordái, a horpasza is eléggé beesett. Kinti kutya, tehát télire kellene a kalória, de az állatorvos nagyon óva intett, azt mondta tartsam soványan, mert ez a fajta nagyon hajlamos az ízületi problémákra(: Így aztán teljesen tanácstalan vagyok.

Nem 6 hónapos kortól kell átállni a napi kétszeri etetésre? Azt fokozatosan kell csinálni? Vagy hogy állítsam át?

2014. nov. 18. 13:40
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és ha néha beszökik velem a kamrába (kinti) azonnal elcsór egy krumplit, úgy héjastól próbálja megenni, persze elveszem tőle, úgy tudom krumplit meg hagymát nem tanácsos adni a kutyának, de azt is úgy falná, mint aki sose látott kaját.
2014. nov. 18. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:
amit mi emberi szemmel soványnak tartunk, az a jó a kutyának. az enyémet is mindig lesoványozták, de hidd el, jobb az izületeinek ha kevesebb súly van rajta. az nj 1.5-2 éves korára érik be, szóval ráér még húst-izmot pakolni magára. a heti 1 kiló az kb jó, ez majd csökkenni fog 8-9 hónapos korára. adhatsz neki csontos húst is a táp mellé, ill. kiegészítésként. fél éves korától már elég a napi 2 etetés, és már egy héten egyszer ki lehet hagyni egy etetést.
2014. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jah, lemaradt: "K" betűs zöldségeket nem ehet, azon kívűl bármit.
2014. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!