Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyaházba kinti...

Mit tegyek a kutyaházba kinti kutyánál? Pléd, szalma, stb?

Figyelt kérdés
Ha szalmát veszek, abban nincs bolha? A kutya kinti, de nincs benne bolha, nem szeretném, ha hazahoznám a szalmával.
2014. nov. 18. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk szivaccsal van kibélelve belül az alja és az oldala is, és arra van még terítve régi szőnyeg.
2014. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
A plédet nem szokták szeretni, nálunk minden kutya kihúzta a házból. A szalmáért a mostani kutyánk szó szerint rajong. Sose lett bolhás tőle. Időnként felrázzuk, meg utántöltjük, ha már nagyon lepréselte, meg kihordta az ajtón. Múlt héten téliesítettük a házát, fél órán belül már benne aludt, üres házba le se fekszik, előtte inkább a füvön aludt.
2014. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kell legyen magas küszöb, mert különben széthordja a szalmát. A kutyák hajlamosak kialmozni magul alól, kihúzzák a dolgokat. Ha plédet raksz be, szögezd a padlóhoz. A kutyaház ne legyen fémből, mert az nagyon vezeti a hőt. Például tehetsz fel ajtófüggönyt valami vastag anyagból. Némelyik kutya nem szereti, mert nem lát ki tőle. Ha házőrző típus, akkor le fogja szedni azt is, hogy lásson. Az eső-hó ellen fóliázd be a tetejét. Ha kistestű és rövid szőrű a kutya, nagyon nagy hidegben lehet neki berakni forró vizes pet palackot, mi azt tettük.
2014. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szivacs meg más műszálas anyag sajnos nem jöhet szóba, mert nemcsak megrág mindent, de le is nyeli. Szóval csak természetes anyagokban gondolkodhatok.
2014. nov. 18. 14:04
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Ez tulajdonképpen kutyától is függ. Mi mindig tettünk valamit a kutyaólba, de mindig kiszedte, vagy szétszedte. Az egyik óljában, mert kettő van neki, az egyik a melegben a pinceajtóra szerelve, a másik a kertbe. A kerti az szépen meg volt csinálva, préselt szivacs szigetelő(olyan mint a hungarocell) volt belerakva azon pedig régi szőnyeg, úgy rögzítve hogy ne tudja felkaparni túl könnyen, de úgy felszedte, hogy még a szigetelőt is darabokban cibálta ki onnan. Raktunk be régi ruhát, azt is kidobta, szalmát, azt is kikaparta, úgyhogy most a puszta fán alszik, mert nem tűr meg semmit.

A szalmában én úgy tudom nem nagyon marad meg a bolha, de ha valódi védelmet akarsz, ne csak a szalmára számíts mert ha bolhás lesz nem az ólban, hanem kint a kertben fogja beszerezni őket. Inkább javaslom a Frontline-t, tudom kicsit drága, de megéri azt a 3-4 ezer forintot mert 3-4 hónapra valódi védelmet nyújt nem úgy mint a többi "olcsóbb" bolhairtó és egyéb kártevőktől is megvédi. Ha pedig azzal van kezelve teljesen mindegy milyen szalmát hozol haza bele nem fog menni a bolha, max beléd.

2014. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Első voltam. A mieink is megrágnák, de mi úgy oldottuk meg, hogy először belehelyeztük a szivacsot, majd rá a szőnyeg és leszegeltük. jól bele kell verni a szöget, nehogy felsértse a kutyát. Korábbi kutyánknál "függöny" is volt szőnyegből, mert ő nem volt tépős, de középen kellett, hogy legyen a nyílás, oldalról nem szerette. Így kényelmesebben kitudott kukucskálni.
2014. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A pléd és egyéb szövetanyag hamar vizes lesz a vizes kutyától. Utána nemcsak magát kell szárítania a kutyának, hanem az alatta lévő vizes plédet is.Simán szalma tökéletes megoldás.
2014. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Télen ráadásul meg is fagy. Egy fagyott szőnyegen, pláne szivacson nem lehet egy nagy élmény feküdni, ráadásul ha felmelegíti, még vizes is lesz. A szalma a legjobb. Nincs benne bolha, hogy is lenne, hacsak a kutyából nem megy bele.
2014. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már vettem is egy bálával:) Most tettem be az ólba, de már csemegézi(: Jól nézünk ki, ha ezt is megeszi.
2014. nov. 18. 17:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Még forgácsot is meg lehet próbálni, ha a szalma nem jönne be.
2014. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!