Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek yorkik miert...

Szerintetek yorkik miert ilyen felkapott olebek? Annyi fele pici kutyus van, miert epp ok a legnepszerubbek?

Figyelt kérdés

Tobb cikket is olvastam meg forumot, ahol mindenhol azt irtak, hogy ez a vilag legnepszerubb olebe. Nekem is van ketto, tehat megertem a rajongast, hogy aranyos, intelligens, de legfokepp terrier es makacs, nehezebben kezelheto (mar aki egyaltalan akarja kezelni es nem csak cuki ruhacskalat ad, elnevezi Édikének, majd bog ha Édi megpattan vagy szazezres karokat tesz...), egyes peldanyok pedig iranyithatatlanok es agresszivek is lehetnek. Egy pl uszkarrol vagy maltairol ezeket nem lehet elmondani, azok higgadtabbak termeszetuknel fogva es nem olyan heves a vermersekletuk. Raadasul az uszkar sok szinben elofordulhat, es gondor szoru, mint egy pici barany. Tehat tavolrol nezve aranyosabb is lehet a yorkinal. Ezzel szemben a yorkinak csak ket szonvaltozata van (hivatalosan ketto, de persze nemetorszagba mar elfogadott a biewer, ocean pearl, choholate, biro, gondust es meg nem tudom miket talaltak mar ki...), a fekete-cser es az acelkek-cser.


Ha nem sajat tapasztalatbol nezem, hanem mas yorkijat, amik tobbynire aranyosak de neveletlenek es pofatlanok mert mindent rajuk hagynak, akkor latnam, milyen rossz valasztas lenne. Sajatjaim mas kerdes, mert felsofoku vizsgas mindketto, nem ismerik a porazt, sosem mennek el, nyitott kapunal egesznap bent vannak stb. (Persze a loposokra ilyenkor nemart figyelni..) tehat en csak jot tudok mondani roluk, de aki ostoba olbekutyat akar, az miert egy ennyire akaratos, karakteres kutyat valaszt?


Meg mi emelte ennyire a magasba ezt a fajtat, hogy lasan tobb szaporitotelep lesz ebbol is, mint a csivavakbol...



2014. nov. 19. 08:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A népszerűségének az egyik oka, hogy rengeteg van belőle, boldog-boldogtalan szaporítja, hiszen ha már van egy szukája, akkor az "élje meg az anyaság örömeit", ha meg kanja van, akkor "nem fosztja meg a szex örömétől". Így jelképes összegért vagy ingyen beszerezhető sőt, nem győzik rátukmálni az ismerősökre, csak vigyék már el a szaporulatot!
2014. nov. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Azért mert pici, és elfér a táskádban is. Sokaknak csak ez számít, a kutya igényeit nem veszik figyelembe.
2014. nov. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Videken egyszer lattam egy yorkit.. egy udvaron.. Becsongettem es megkerdeztem hogy mot keres itt , ilyen undorito allapotban? Kijott az Eszti neni nevu nagyi es kozolte hogy hat a szomszedos utcaban a gazdag Micieknek is ilyen van, ezert ok is beszereztek egyet, hogy ne lehessen lenezni oket, mert ez a gazdagok olebe.. Hat en fizettme erte 15 ezret es orultek h megszabadultak tole mert folyton beteg volt a kinttartas, elhanyagolas miatt.. Nem ilyen helyekre valo, tenyleg a gazdagok olebe..
2014. nov. 19. 08:57
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem a gazdagok ölebe. Vannak, akiknek semmilyen állat nem való. Ennyi az egész.
2014. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
a yorki küllemre egy nagyon szép kiskutya, és épp ez a népeszerűségének oka. Amelyik fajtát felkapják divatból, annak ott a vége.
2014. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsik,nem fogyasztanak sokat.Nem hullik a szőrük.Nagyon okosak és könnyen tanulnak.Plussz még nagyok kis energikusak.Bírják a hosszú sétákat is.

Aki ilyen tulajdonságú kutyára vágyik annak van Yorkija.

Sok embernek ilyen a tökéletes kutya.

2014. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A yorki kisebb a többi fajtánál, amiket említettél, talán ezért is. Mert ugye tudjuk, az annyira fontos, hogy mini legyen, hogy ihaj, különben leszakad a csajok válla. :D

És minél több van belőle, annál többen szeretnék, mert többen látják és nekik is olyan kell...valahogy így alakul ki a divat. A csivava szerintem azért is maradt le, mert nem olyan hosszú a szőre, nem lehet annyit fodrászkodni rajta, kis bubu-fejet csinálni neki masnikával. De csak tippelek.

2014. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én sem értem, miért ilyen elterjedt. Falusi vagyok, és tele van, rengeteg van! És mind ilyen összevissza szaporított ideggörcs, pici cunci puha pink rucikákban télen nyáron, táskábam hordva. Rosszul vagyok, mikor táskában cipelnek egy kutyát. KUTYA könyörgöm. A Chihuahua sem egy reszkető kiskutya, ha sétáltatják és ezáltal hagyják rendesen megizmosodni. Ezeket nem teszik le a földre se :/ és semmit nem tanítanak meg nekik. Pedig szép kis kutyák alapjáraton de nem értem minek tönkretenni
2014. nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki azért vett yorkit, mert cuki copfot lehet neki csinálni.

A másik ok, hogy kicsi, nem eszik sokat, lehet cipelni, öltöztetni.

2014. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Enis oltoztetem, van strasszos porazom, kutyahordozom es hajmasnim... De egyiket sem hasznaltam soha mert hobortbol vettem hogy legyen ha hosszu a hajuk, pl esoben viszem akkor taskaba tehessem vagy csillogo porazzal vihessem.. De az az igazsag h hamar rajottem h az olyan gazdak akik ilyeneket hasznalnak azoknak valobban szukseguk van ra mert az a kutya az elso adando alkalommal elszokne, olyan buta.. Tehat szepen lassam elkezdtem adni a cuccaikat es csak a fontosak maradtak meg. Mivel porazt sem hasznalok abbol 1-1 dbt megtartottam ha valamiert valaha megis kene es kesz. Hajmasnikat betettem egy sminkes taskaba aztan otthagytam mert nincs copfjuk, ugyanis egyik szetszedi szant szandekkal, masiknak szetcsuszik mert tul selymes a szore es hajlakk se tarotta meg soha, nameg attol osszeragadt a haja.. Szoval, nekik nemtol fuggetlenulilyen 5-10 cm kozotti a hajhosszuk, a testukon feizurara nyirom a szort mindig vagy megnovesztem hosszra, es ruhakat hideg idoben vagy esoben teszek rajuk, nem a forro nyari napokon mert annak baromira orul egyesek szerint a kutya........ En utalom a divatolebeseket es a babazosakat is. A divatolebeseket nem erdekli a kutya igenye es tobbnyire ot eves korig sincsenek meg nekik mert "cserelgetik", hiszen az uj jobb, a kicsi cukibb, az uj kutyaval meg fel lehet vagni a hasonlo iqjuak koreben.. Akik meg babakent kezelik az elkenyezteti, ami onmagaban nem is gond hiszen a kutya jol el, csak tobbnyire azok a kutyak is ostobak es a nevuket sem tudjak, mert "a kisgyerekemmel se ordibalok es nem parancsolgatnek neki"... Csak az a baj h senki se kerte h ordibaljanak a kutyakkal,es azok fel eves kortol komolyan is kepezhetoek, mert nem maradnak kolykok 15 evig, csak mert a testmeretuk 20-30 cm magasra nol... Elkenyeztett, makacs kis dogok lesznek.. Nem veletlen nem jarok yorki talalkozokra sem.. Ott a 80% babazik az agyatlan kutyajaval, a maradek 20% meg taskalakot csinal beloluk...
2014. nov. 19. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!