Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Roti tulajdonosok! Nektek is...

Roti tulajdonosok! Nektek is így viselkedik a kutyátok?

Figyelt kérdés

Az eddigi életem során volt már sok fajta kutyám, de mindig is a roti volt az álmom.

Semmi gond nincs vele, mert jól nevelt, meg okos, meg csak és kizárólag pozitív dolgokat tudnék róla írni, viszont fura hogy (nem tudom hogy fejezzem ki magam) túlon-túl ragaszkodó.


Tehát ha kimegyek az udvarra, jön utánam, ha a sufniban vagyok jön velem, ha bemegyek a házba jön utánam, ha kimegyek a kertbe (nem most hanem nyáron) ott van a sarkamban, ha átmegyek a boltba ami kb. 2 percre van, már egyből sír, hogy nem jöhet velem (vagy viszem magammal, és akkor olyan boldog, mintha a lottón lett volna telitalálata), és még sokáig sorolhatnám.

Mint fentebb írtam volt már több kutyám, de még közel sem viselkedtek így.

Ez természetes?

2,5 évesen került hozzám.


2014. nov. 19. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem roti keverékem van (ezalatt értsd: nagyon keverék) és ugyanezt tapasztalom
2014. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez természetes viselkedés :)
2014. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert én azt hittem, hogy azért van ez, mert nem kölyök kora óta van nálam és valami menhelyes meg ilyen-olyan előélete volt, de tényleg. Néha olyan mint egy apró kiscica, és simul meg minden, de ha hall egy apró neszt is akkor már rohan a kapuhoz.
2014. nov. 19. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekunk Labradorunk van, 3honaposan kerult hozzank mert a gazdainak nem kellett, nagyon sovany volt, felos, 5kutya volt az udvaron valoszinuleg o lett az ugy mond kirekesztett, es nem nagyon hagyhattak enni. Ahogy ide kerult es szepen etettuk, figlalkoztunk vele, 3honap alatt nagyon ragaszkodo lett, meghalalja azt hogy befogadtuk. Van egy masik kis bolognese kutyank, ot egy olyan helyrol hoztuk el, ahol utottek, szinten nagyon lefogyva. Hagy ne mondjam o is nagyon nagyon ragaszkodo es halas. :) Talan a kutya rendelkezik ilyen multtal?:) Leget ezert ilyen veled, nagyon halas es nagyon ragaszkodo a jo banasert.
2014. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A miénket mágnes-fejűnek szoktam nevezni.

Sokszor már kellemetlen, hogy munkavégzés közben csak nagyon óvatosan, vagy nehézkesen tudok mozdulni, fordulni, mert láb alatt van. Kifelé nyíló ajtajú melléképületeknél már bátorítom is, hogy jöjjön be velem, mert ha kint marad, egyből lefekszik az ajtó elé.

Pedig elválasztása óta nálunk van.

2014. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szarul fog esni amit írok :D de ez nem egészen azért van mert nagyon szeret és ragaszkodik. Hanem azért mert úgy gondolja hogy vigyáznia kell rád, mert te képtelen vagy az egyedüli életre... azért sír mikor elmész mert nem biztos benne hogy vissza is jössz..


Járjatok kutyasuliba építsetek kapcsolatot, vezess be szabályokat az együttélésetekbe mert az nagyon fontos.

2014. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ők ilyenek :) Az enyém is ilyen, folyton jön, hogy simogassam, adja a puszit, belemászik az ölembe, stb... szóval rettenetesen igényli a szeretetet és a foglakozást.

DE! Nem jó dolog az sem, ha túlságosan ragaszkodik és nem tud egyedül meglenni pár percig sem, nem egészséges. Szóval gyakorolni kell az egyedüllétet vele.

2014. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert nagyon szeret, és fél elveszíteni. Meg akar védeni mindentől, fél nélküled lenni mert te vagy a mindene. Ez nem feltétlül rossz tulajdonság, de nem kimomdottan jó se.

Ezt a viselkedés módot csökkentened kell a kutyusod érdekében, méghozzá úgy, hogy ha mondjuk megjöttél a boltból, és bemész a kapun, akkor nem foglalkozol vele, nem szólsz hozzá, se semmi szem kontaktus. Bementél lepakoltál akkor kilépsz hozzá egy gyors simire és semmi több.

Nehéz lesz, de hidd el megtudod csinálni! Csak az ő érdekében!

2014. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!