Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rövid szőrű kutyáknak is...

A rövid szőrű kutyáknak is van szaguk? Sokan azzal riogatnak, hogy ne vegyek panelbe kutyát, mert büdös lesz. Középtermetű, rövid szőrű fajtát szeretnék.

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Csak az ápolatlan kutya büdös, a téged riogatók pedig ostobák. Mindegy, milyen hosszú a kutyád szőre, egy tiszta és egészséges állat nem büdös.
2014. nov. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szag a kutya bőréből jön, nem a szőréből. Az más kérdés, hogy az ápolatlan hosszú szőrben jobban megül a szag, de hát ápolni kell, és akkor azzal sincs gond. Kutyaszaga persze van minden kutyának, de az normális esetben nem érződik, csak ha konkrétan beleszagolsz a kutyába, meg hát azt nem is nevezném büdösnek. Persze a lószag is kinek büdös, kinek nem, én azt is szeretem.
2014. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

5 cm-ről talán van "kutyaszaga", de az se feltétlenül büdös :)


Hosszú szőrű csivavámnak például mindig frissen sült zsemle illata volt (nem vicc), pedig évente 1x fürdettem.


Mostani rövid szőrű utcai keverékemnek meg olyan...hát...ázott szőnyeg szaga van :D De az is csak egészen közelről.

2014. nov. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az etetéstől is függ. Van olyan száraz táp, ami büdös és ha azzal etetik akkor a kutyának is olyan szaga lesz.
2014. nov. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajna lehet,különösen,ha megázik.De egy jó samponnal és a szőrzet rendszeres ápolásával,plusz gyakori takarítással nem fog kutya szagban úszni a lakás.
2014. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő etetés,ápolás,takarítás és nem lesz büdös. De akármennyire is jó minden vmennyire lehet majd érezni,hogy ott bizony van kutya. Több ismerősöm megfelelően eteti,ápolja a szőrét a kutyájának, takarít,szellőztet,légfrissítőzik.De még is érezni,hogy ott van kutya,de ez nem büdös,számomra sem.Szerintem jó illat ez. Csak valakinek bejön vkinek nem.Na meg ha vmi nem stimm a kajával és az ápolással akkor valóban büdös is lehet.


Nekünk bichonjaink vannak,na ő nekik tényleg nincs kutyaszaguk sem csak 2 hónap után akkor jön a fürdetés. De a frissen kozmetikázott,nyírt bichonjainkra egyik vendégünk azt mondta de kutyaszaguk van :O hát én mondtam volna baz+ te büdösebb vagy mint a kutya.Sajna vannak ilyen kicsit kutya ne legyen lakásba ismerősök,megjegyzéseket kapunk. Mint pl ezt is.Bele szagoltam a kutyába és öblítő illata volna,mert a friss pléden feküdt.


Szóval sokan még azt is oda képzelik ami nincs.

2014. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!