Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos lakásban tartott...

7 hónapos lakásban tartott ivartalanított Bullmasztiff szukának milyen szellemi lefárasztást ajánlotok?

Figyelt kérdés

Rettentő makacs, otthon mindent szépen megcsinál, odajön, ül, fekszik, marad, helyben marad, helyére megy. Elmondom gyorsan, hogy mindent szigorúan betartunk nála, nincs asztalnál etetés, sőt példaevés van (ez azt jelenti, hogy úgy csinálok, mintha beleennék az ételébe, csak utána kapja meg, ha én jóllaktam) mielőtt megkapja, a tálja előtt ülnie kell, nem ehet, csak ha engedélyt kap rá. (szépen betartja, folyik a nyála, de nem mozdul...) Nem jöhet a kanapéra, nem jöhet a szobákba, az ágyunkba, sőt fel az emeletre sem. Sétáknál az ajtón is mi megyünk ki előbb, és mi jövünk be, ő csak utánunk. Következetesen és szigorúan neveljük. De...


Ha kint vagyunk az utcán, akkor nem tudunk beszélgetni más emberekkel, mert folyamatosan ráakar ugrani mindenkire. Természetesen nem engedjük, akkor úgy tesz egy pillanatig, mint aki megértette, beletörődött abba, hogy ülnie kell, majd újra ugrik, sőt ugat is, hamar vége szakad a beszélgetésnek, megyünk tovább... Ha kutyafuttatóban elengedem, nem jön vissza, pedig eddig ezt is gyönyörűen csinálta, kutyasípra, de ennek vége... úgy döntött, hogy lesz@rja, hogy mit mondok neki... igen kellemetlen! Így aztán nincs szabadon engedés.

És a csúcspont ma volt, el kellett vinnünk a kisfiunkat a kórházba, mire haza értünk szétszedte a fél házat. Összesen 3 órát voltunk távol.Ajtófélfa, teljes kis szekrény, benne lévő iratokkal, és egyéb számunkra fontos dolgokkal, az egyetlen szőnyeg a lakásban látta kárát. Ja és mindent összepisilt!!!!


Segítségetekre lenne szükségem



2014. nov. 20. 03:36
 1/10 anonim ***** válasza:
A kutya kamaszodik. Meg kell alapoznod a tekintélyedet, ami a leírtak alapján nincsen sajnos (utcai viselkedés, nem behívható). Kutyaiskola, engedelmességi képzés javasolt.
2014. nov. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

A szabályok betartása egy dolog, az meg, hogy tudjátok-e irányítani a kutyát, egy másik. Ha a kutya érzi rajtatok, hogy nagyon erőlködtök, de közben nincs valódi eszközötök arra, hogy hassatok rá, akkor akárhogy mehettek ki az ajtón, azt fogja csinálni, amit akar. Tessék megtanulni büntetni, korrigálni azt a kutyát, rövid pórázon fogni és reflexből visszarántani, ha felugrálna, utána menni és visszavinni oda, ahova hívtad, ha nem jön vissza, meg egyáltalán, elvárni tőle a helyes viselkedést, nem csak attól várni a csodát, hogy nem mehet fel a kanapéra.

A rombolás egyébként azért lehetett, mert látta, hogy nincs jól a gyerek, ti is idegesek voltatok, ő is ideges lett, és valahogy le kellett vezetni. Főleg ha amúgy nem tart titeket képesnek egy krízishelyzet megoldására, és úgy hagytátok otthon egyedül, akkor ezen tényleg nincs mit csodálkozni.


Keressetek fel egy jóféle kutyasulit, lehetőleg ne a jutifalat-központúból, hanem olyat, ahol rendesen tiltani is megtanítanak, meg elmondják, hogy mi hibádzik nálatok, ami miatt nem elég betartani a szabályokat.

2014. nov. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akumi, az a baj, hogy valójában én félek a büntetéstől, mert mindenhol azt olvastam, hogy ne büntess, csak és kizárólag jutalmazd a kutyát, ha rosszat tesz, akkor ignoráld...

A párom már nem ennyire vajszívű mint én, sok, nagyon sok összetűzés van közöttük. Neki sosem volt kutyája ezelőtt, és csak elképzelései vannak, hogy mit hogy szeretne, de sajnos türelme nem sok ahhoz, hogy ezt kivárja. Konkrét példákat mondj légyszi a büntetésre, mert gondolom nem a verésre gondolsz. Próbáltam a palackba töltött kavicsokat, eleinte "megijedt" tőle, mondhatnám csak felfigyelt a hangra, de hamar megtanulta, hogy ez nem bántja őt. Simán nem érdekli, ha megrázom a palackot... Egyedül a tűzijátéktól fél, de attól rettenetesen. Esténként nem is könnyű levinni, mert egyszer pont felettünk robbant a tűzijáték, azóta folyamatosan az eget kémleli.

2014. nov. 20. 10:06
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

A flakonnak az a titka, hogy nem rázni kell, hanem nekizörrenteni, hozzávágni, amikor már a hang nem elég. Fájni nem fog, mert csak flakon, de a rázogaással csak közömbösíted a hangot, annak meg semmi értelme, mint a mellékelt ábra is mutatja.

A kutyáknak amúgy tök természetes a fizikai fegyelmezés, ők is odavágnak a másiknak, ha valami nem tetszik, és mégsem fognak félni egymástól, meg nem traumaként élik meg (persze csak ha a gazda se, mert a saját bűntudatoddal azért belekavarhatsz ebbe az elméletbe). Meg hát eleve nem is osztogatnak jutalomfalatot, amit meg lehetne vonni, szóval ez nagyon mesterséges dolog, és ritkán éri el a kívánt hatást. Nyugodtan megbökheted, megfoghatod valahol, ahol kellemetlen neki (nyakánál, horpaszánál, és tényleg legyen kellemetlen), kiemelheted a nyakörvénél, és dühösen elmagyarázhatod neki, hogy ez rohadtul nem pálya, amit csinál. Elzavarhatod, olyan keményen, ahogy egy kóbor kutyát akarnál elzavarni, ne finomkodj csak azért, mert jaj a kis lelke. Nem a kis lelke, hanem ami tilos, az tilos és kész, nem könyörgés van, hanem ezt nem fogod csinálni és kész. Ez nem kegyetlenség, az ő világuk így működik, csak mi emberek szeretjük őket gyerekeknek képzelni, akiknek inkább szépen kell elmagyarázni a dolgokat. Bár ugye az is borul, amint a gyerek úgy dönt, hogy ő két százas szöggel belenyúl a konnektorba, akkor hirtelen mindenki megtanul erélyesen és hatékonyan tiltani.

Ami nem fontos, trükköket meg hasonlókat lehet szépen magyarázni, a szabály meg szabály. Elmondtad szépen, megértette, csak cseszik rá, akkor mehet a retorzió, hogy tényleg szabály legyen, ne csak "szeretném, ha ezt csinálnád/nem csinálnád".

Tanulj a kutyáktól, biztos láttad már, hogy hogy szólnak rá egymásra, azt próbáld te is kivitelezni, ami az intenzitást meg a hatást illeti.

2014. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen láttam már, van egy barátunk és neki egy 5 éves bullmasztifja. Láttam, hogyan utasította rendre az enyémet. Oké, köszönöm az infókat, de az utcai ugrálást így sem tudom kordában tartani, valahányszor visszarántom, leültetem, mindannyiszor újra kezdi, épp most jöttünk haza... Vagy vigyek magammal egy kavicsos flakont? És mit csináljak? Hogyan? Mikor ugrik, akkor mondom neki a SSS hangot, visszarántom, és??? Ezek után 5 másodperccel újra csinálja :(
2014. nov. 20. 13:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Konkrét technikát látatlanban nem szívesen javaslok (ezért mondtam a kutyasulit, ott a kutyához mérten tudnak retorziót javasolni), meg a flakont is kicsit soknak érzem ehhez, de a lényeg, hogy intézd úgy, hogy ne legyen neki jó élmény a felugrálás. Már amikor látod, hogy mindjárt ugrik, akkor közbeléphetsz, nem kell megvárni, amíg rátenyerel valakire.
2014. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, Őszinte leszek Angliában élünk, az itteni kutyasuli röhejes!!! Mellette rohadt drága. Nem szeretném itt suliba járatni.Muszáj lesz magam tanítani, nevelni. Ezért van szükségem a tanácsodra.
2014. nov. 20. 13:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Ó, hát az kellemetlen, hallottam hírét az angoloknak, tényleg furák...

Viszont akár a szomszéd kerületben vagy, akár a világ másik végén, látatlanban akkor sem mondok semmit, mert ha túl sok, akkor az a baj, ha meg túl kevés, akkor nyilván nem fog hatni, plusz tapasztalataim szerint sok esetben még a megmutatás sem elég, nemhogy a leírás. Bocsi :/

Fentebbb azért írtam egy-két dolgot, kísérletezz, ne féltsd a kutyát, túléli. Ártani már csak a méreténél fogva se nagyon tudsz neki, szép nagy darab állat, bírja, amíg kitalálod, hogy mi hat rá. Még ha rendesen izomból ütnéd, az is valószínűleg neked fájna jobban. Nem azt mondom, hogy verd, csak hogy ha hozzányúlsz, akkor úgy nyúlj hozzá, ahogy a kutya mérete indokolja, meg úgy, hogy annak legyen hatása, szeppenjen meg tőle a kutya, hogy húbazzeg, ezt lehet, hogy mégse kéne csinálni.

Meg nézz és olvass Cesar Millant (Dog Whisperert, és mindenképpen eredeti nyelven), a hozzáálláson sokkal több dolog múlik, mint a konkrét technikán. Ha nem fogadod el tőle a hülye viselkedést, akkor előbb-utóbb nem fogja csinálni.

2014. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akumi Köszönöm az eddigi segítségedet is, így is sokat segítettél :)
2014. nov. 23. 09:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert :)
2014. nov. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!