Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert valnak ertektelenne a...

Miert valnak ertektelenne a fajtiszta kutyak ha ivartalanitva vannak?

Figyelt kérdés

Persze tenyesztotol ugy olcsobb, de a nagyvilagba kikerulve gyakorlatilag ertektelenek, foleg a szukak. Hogy miert az nem ertem. Egyik ismerosom megvaltozott eletkorulmenyei miatt oda kellett, hogy adja valakinek a kutyajat. Eloszor foltette netre jelkepes osszegert. Egynap alatt majdnem tizen hivtak! Ahogy kimondta h szep, egeszseges, baratsagos, fitalas es IVARTALAN maris koszonjuk, nem kell!


Ennyi a szaporito vagy az emberek ennyire utaljak, ha a kutya nem "termeszetes" formajaban van??


Enis vettem anno egy fajtiszta kutyat, torzskonyveset, kiallitasra es tenyesztesre, aztan kiderult, hogy megsem tenyesztheto esztetikai hiba miatt, es kit erdekel..? Lehet nem tokeletes, de az enyem. Ettol nem lesz 0 az erteke. Es ha valaha megkene valnom tole, biztos, hogy ivartalanitanam elotte, mert ezzel mar ki is szurheto a ra jelentkezo szaporitok.. De nem minden ember az, akkor miert ertektelenek az ivartalanitottak?



2014. nov. 20. 07:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Ennyi hülye van...

Fajtatiszta

2014. nov. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan ezért, mert már nem lehet tovább tenyészteni, így pénzbeli értéke már nincs, ahogyan a keverékeknek sem. Többnyire tovább szeretnék szaporítani a fajtatiszta kutyákat, azért vásárolják meg.
2014. nov. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
ugymond a tenyészértéke nulla. Akinek célja van a kutyával, fontos, hogy ivaros legyen, pl. sport, kiállitás, tenyésztés. itt különösen a sportot emelném ki, rangos versenyen ivartalan kutya nem indulhat. Egy olyan kutyáért, amelyiknek nincsenek eredményei, a későbbiekben max. kölyökárat lehet elkérni, ha a kutyának bármilyen hibája van, akkor még annyit sem. De ugy gondolom, hogy egy felnőttként gazdát váltó kutyánál , már az az elsődleges szempont, hogy végleges jó gazdához kerüljön. Viszont egy jó küllemű, egészséges, jó karakterű, jó felmenőkkel rendelkező kutyát, vétek ivartalanitani. és szerintem, gazdaváltáskor a kutya további sorsát meg kell beszélni a tenyésztővel.
2014. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
A kutyának sokféle értéke van. Csak az egyik az a pénzbeli értéke amiért gazdát cserélne és ami sokmindentől függ. Nem kell rajta csodálkozni, ha adott esetben nulla forint. A másik az eszmei értéke, aminek szintén sok összetevője lehet: kiképzésre fordított pénz és munkaidő, az általa hozott várható haszon értéke (pl. egy vakvezető kutya esetében), stb. És persze van az a pénzben nem kifejezhető értéke, amit az őhozzá érzelmileg kötődő embereknek jelent. Ezt viszont nem lehet elvárni egy olyan idegentől, aki még nem kötődik ahhoz a kutyához.
2014. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Mert egyrészt sok a szaporító, másrészt sok ember szerint az ivartalanítás csonkítás. Milyen fajta egyébként, megkérdezhetem?
2014. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak aki nem szaporítani szeretné, csak házi kedvencnek vagy munkára annak mindegynek kéne lenni hogy ivartalan e a kutya vagy sem.


nekem mind a 3 kanom ivaros. Belőlük kettő tk-s kiállítási kutya. Mivel jól szerepelnek és munkába is jók ezért ivarosak is maradnak. (ha nem így lenne akkor se biztos hogy ivartalanítanám őket)


a 3. kutyám nem fajtatiszta. viszon vele meg bejárok kutya terápiákra, segíteni. Oda meg kell hogy ivaros legyen, hogy ha bemegyünk megnézni egy kan kutyát akkor lássuk hogy viszonyul egy másik ivaros kanhoz aki mondjuk némileg provokatív is.

2014. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az esetben nyilván azért,mert szaporítók jelentkeztek rá.Ha ivartalan,már nem hoz hasznot,így csak azok maradnak,akiknek tényleg a kutya az érdekes,nem a szülőképesség.Új hazdi leresésekor a legjobb szűrő nem a jelképes összeg,hanem szerződés kötés és nagybetűvel az ivartalan állapot feltüntetése.Akkor megspórolod a hülyėket.
2014. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Aki szerint értéktelenek, az vagy szaporítani akarja, vagy szerinte megcsonkított kutyák. Én is kaptam a hideget a golden szukám miatt, mert ivartalaníttattam. Van mellette egy komondor ivaros kan. Egyrészt ésszerű volt ivartalanítani, másrészt pedig a kant megviselte a szuka tüzelése, és macerás volt különzárni őket. Egyrészt, ez volt mindkét kutya szempontjából a legjobb döntés, másrészt, meg arról én nem tehetek, hogy más nem felelős kutyatartó, és még ellet is.
2014. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Sokan az ivartalanítást csonkításnak gondolják (nagyon rossz nézőpont), vagy szaporítani akarják, és mivel ivartalan, úgy már nem jó. Nagyon sok ismerősöm még azt is gondolja, hogy a kutya az ivartalanítás után megváltozik, ellustul, meghízik, nem lesz olyan mint a műtét előtt... pedig ezt személyesen is tudom cáfolni. Ivartalanított amstaff szukám van (kiállítási célra vettem, de az első állatorvosa rosszul kezelte, és elcisztásodott a méhe, muszáj volt megműteni...), a műtét előtt is egy hiperaktív, életvidám, játékos kutya volt, és jelenleg is az. Elhízva sincs, arra csak oda kell figyelni, és nem lesz semmi gond...
2014. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nalam van ivaros es olyan kutya, aki felhereju.. Ot majd megmutetem a rak veszely miatt fokent es akkor kulon se kell zarni a tuzelo lanytol + nem baj ha osszeragadnak, kielhetik az osztoneiket es nem lesz kiskutya sem "hibas" szuloktol. Szerintem ebbe nem lehet belekotni.!
2014. nov. 20. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!