Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyukámat?

Hogyan győzzem meg anyukámat?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék, egy sajátot, de anyukám nem engedi. Neki van egy kutyája, egy elég nagy keverék. Én egy kicsi kutyát szeretnék, csivavát, foxit, havagnese-t, mopszot, vagy valami hasonlót.

Anyukám azt mondta, hogy csak akkor lehet kutyám, ha legalább egy fél évig fele-fele arányban gondoskodunk a nagykutyáról (kakiszedés is!). Nem értem, hogy miért nekem kéne a nagykutya lóméretű kakiját szednem, nem véletlenül kicsi kutyát szeretnék. És ráadásul ha ezt végigcsinálnám, akkor sem lehetne olyan kutyám, amilyet szeretnék, hanem csak egy kistestűkeverékem. Anya mondta a fajtamentőket, de ott is inkább csak keverékek vannak, és én nem akarok használt kutyát.

Azt mondta, nem akar több százezret fizetni kutyára, hanem inkább majd félrerakja ezt állatorvosra. Amit meg is értek, de vannak 10 ezerért is fajtatiszta kiskutyák! Hiába mondja, hogy szaporítók, meg minden, de szerintem ez hülyeség.

A fenti ismeretek fényében mivel győzhetném meg a kutyáról?

16/L



2014. nov. 20. 12:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy elnézem, azzal, hogy fél évig közösen gondoskodtok a nagyról.

Amúgy meg igaza van, a szaporítós kutya tényleg nem jó buli, a fajtamentős viszont nem "használt", hanem teljes értékű kutya, a kutyagumi méretén meg ne akadj már ki, mert baromi gyerekes :)

2014. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Gyerekesen gondolkodsz. Anyukád ultimátumával nincs semmi baj.

10 ezerért meg nem fogsz fajtatiszta kiskutyát kapni, ezt elfelejtheted! A szaporítók árulnak fajtatisztának mondott kutyát, amiknek köze nincs a fajtatisztához! Anyukádnak igaza van!

Használt kutya? Tudod te, hogy egy mentett keverék mennyi szeretetet tud adni? Elárulom: rengeteged!

2014. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Rettenetesen tévedsz a tejfamentőknél pont az a pláne, hogy fajtiszta kutyákat mentenek ki rettenetes körülmények közül, és próbálnak biztosítani nekik normális szerető környezetet. Ilyen pl a chihuahua fajtamentő is. Addig amíg, még ezt a tényt sem érted meg addig valóban nem kell neked kutya, mert amint etetni kell és gondozni, takarítani, sétáltatni akkor máris csak olyan lesz mint az a másik nagy. Előbb szeresd meg a nagykutyátokat, fogadd el, és gondozd. Azután valóban lehet saját kutyád amit nem anyukád fog nevelni kb 2 hét után, mert neked túl nagy macera lesz.

Amúgy meg egy keverék kisméretű, akár használt kutya is lehet, sőt inkább még inkább jobb mint egy fajtiszta. Jah, és amúgy a menhelyeken is vannak fiatal, és ott született origi, nem "használt" kutyák.

2014. nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon gyerekesen gondolkodsz erről a kérdésről,édesanyád jól döntött mikor azt mondta hogy gondoskodj te is a nagy kutyáról.Elárulom azért tehette ezt hogy lássa hogy érdemes-e neked a kiskutya,vagy egy ideig-óráig jó lesz és utána rámarad minden.

Egy kicsit "kutyarasszistának" tartalak,te szerinted csak a fajtatiszta nem "használt" kutya a kutya?

Ilyen felfogású "gyereknek" én sem vennék kutyát.Amiket felsoroltál a foxit kivéve mind divatkutyák akikkel az instagramon pózol a gazdájuk,éppezért 10 ezer forintért nem fogsz találni ilyet.

A foxival meg rengeteget kell foglalkozni,mivel terrier és valahol munkakutya, úgyhogy nem hinném hogy neked való lenne.

2014. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
Én azt ne értem, minek egy helyre, egy lakásba két kutya? Ráadásul, ha van egy nagytestű is. Az ember általában a társas igényét, a gondozási ösztönét éli ki egy kedvtelésként tartott kutyával. Miért nem szereztek be inkább egy ember családtagot ?
2014. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak teljes mértékben igaza van, korrekten és észszerűen áll a kérésedhez.

A sz*r tökmindegy, mekkora, akkor is büdös. :)

Fajtatiszta kutya nincs 10.000-ért. Szaporítótól vett kutya is többe kerül ennél, ráadásul nem biztos, hogy felnőve úgy fog kinézni, mint egy valóban fajtatiszta. De ez csak kisebbik baj, a nagyobb az eü.problémák, gondolom azt te sem szeretnéd, hogy beteges és rövid életű legyen?!

Miért nem jó egy aranyos keverék kölyök? Csak nem "státuszszimbólumnak" kellene a fajtatiszta kutya? Nem értelek. Viszont anyukád jól gondolkodik. Hallgass rá!

2014. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal okosabban látja anyud ezt a témát mint sok szülő. Pár éve kellett elajándékoznom az öcsém németjuhászát, mert anyámék megszerezték neki, mert hátha kicsit több felelősséget tanul majd a gyerek. Mondanom sem kell, a csoda 3 napig tartott, aztán a kutya a nyakamon maradt, a saját kaukázusim mellett. Most már szerető családja van a kutyának.

Jól mondja anyukád, ha úgy látja hogy felelősen viselkedsz az ő kutyájával, akkor talán megérdemelsz egy kiskutyát. Nem mellesleg fajtatisztát nem fogsz kapni pár ezerért. Egy kutya a papírjaitól, a szűréseitől lesz fajtatiszta, nem attól hogy annak néz ki, vagy annak mondják. Mire én megkaptam az első kutyámat, egy rakat szakirodalmat elolvastam a kutyatartásról, és nem a levegőbe beszéltem mikor azt mondtam szeretnék egyet. 2 évig könyörögtem a szüleimnek mire megkaptam.

Ezzel a "használt" kutya dumával meg ki is csaptad a biztosítékot nálam rendesen. Gyerek vagy te még egy kutyához.

2014. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyud teljesen jól áll a dologhoz. Amíg nem látod be, hogy neki van igaza, ne is legyen kutyád.

Eleve teljesen más habitusú kutyákat soroltál fel, látszik, hogy semmit nem tudsz róluk azon kívül, hogy kicsik.

2014. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Anyud teljesen korrekten áll a dologhoz egy igazi kis kölyök vagy. Állat nem való neked nemhogy kutya. Tudod nekem 15 évesen mit meg nem kellett tennem álmaim kutyájáért?? Ez semmi amit anyud kér
2014. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy FAKE kérdés
2014. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!