Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasztjátok le hatékon...

Hogyan fárasztjátok le hatékonyan, relatíve rövid idő alatt energikus kutyusotokat fizikailag?

Figyelt kérdés

És szellemileg? Klikkerezünk, de szeretném színesíteni a dolgot.

A fizikai fárasztásra a bicikli lassan már nem lesz aktuális sajnos, órákat meg egyszerre nem tudok vele sétálni. Egy nap a séták alatt kb 1-1,5 órát sétál max, de ez nyilván nem elég neki, azért kérdezem. Meg persze fél óra kb a játék, ami labdázás (apport) és kötélhúzás. :)



2014. nov. 20. 20:32
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, azt nem írtam hogy:

-közepes (kb beagle) méretű terrierkeverék

-lakásban tartott

2014. nov. 20. 20:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt nemtudom, hogy a te kutyád szereti illetve lehet-e vele, de én az enyémmel frizbizni szoktam. Ez lefárasztja fele annyi idő alatt mint ha mást csinálnánk helyette
2014. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én két labdát használok és dombra fel dobálom.
2014. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
max 30 perc: két köteles labda, kb 15 perc, utána egy tömör labda, amit ha eldobok nem mehet érte, csak ha a keresd parancsot adom, tehát az orrát és az agyát is használja, ez kb 10 perc.
2014. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 B.Bence 15 válasza:
0%
Nekem egy Am.Staff- om van minden szombaton kiviszem a tisza gátra és elengedem szabadon van mikor meg lát egy őzzet vagy nyulat akkor képes elmenni tőlen akár 2km is van hogy 10 percig nem látom de mindigg vissza jön..
2014. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltatok már formálásos tanítással klikkerezni?

Én nem ismerek hatékonyabb agyi lefárasztást.

A legjobb fizikai fárasztás szerintem az, ha más kutyákkal játszhat, legalábbis az enyém mindig kifulladásig szaladgál, és akkor még a szociális igényei is ki vannak pipálva.

De akár belekóstolhatnál vele a canicrossba is, ha van rá lehetőséged. :) Ha nem vagy egy nagy futó, kezdheted kicsiben is, pl ha ráguglizol, hogy "első 5 kilométerem", találsz egy szuper edzéstervet, a kommentekből láthatod is, mennyi embernek sikerült már. :) Velem speciel a nagy mozgásigényű kutyám szerettette meg a futást, én vele csináltam végig. :) Nem is kell nagyon spéci, sokezres canicross felszerelést venned, én pl. az egyszerű kiképző pórázunk két középső karikáját kötöttem össze egy gumipókról levágott gumival, ez lett a tökéletes gumis póráz. :)

2014. nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém leginkább a kereséstől fárad el. Úgy szoktam, hogyha nincs időm/kedvem elvinni sétálni, akkor otthon keresünk. Bezárom a házba, eldugom kint a labdáját, majd kiengedem és a "keresd" szóra megkeresi. Két keresés között játszunk (apport, engedelmes, trükkök, mind labdával). Így játszunk kb. 20-30 percet, de van, hogy csak 10-et és mivel nagyon intenzív az egész, így hamar elfárad.
2014. nov. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Energikus kutyák fizikai farasztásával nem árt vigyázni. Mert egyre edzettebbek lesznek. Labdázás, frizbizés közben kérjél feladatokat. Helyben maradás, miközben már eldobtad a labdát, vagy akármit. Mivel a kutya egy intenzívebb alappotban van mint amúgy, ezért jobban fárad.


Aztán érdemes lehet más kutyák közé vinni ha van rá lehetőséged.


És igen a keresős játék tök jó farasztásnak. Kaját, labdát eldugsz a kertben vagy a házban. (ha kaját rejtesz el bent, akkor érdemes mindig 5-5öt, én már volt hogy megfeletkeztem egyről... )

2014. nov. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Télen is bingázom velük.
2014. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak nagyon!
2014. nov. 21. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!