Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mar nem lehet a kutyak fulet...

Mar nem lehet a kutyak fulet vagatni? Es hogy lehet a pitbullt es az amerikai staffordshire terriert megkulonboztetni? Mert egy vekonyabb pit meg egy vastagab staffi nagyon nagyon hasonlit. Legalabbis en ugy latom

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet.

[link]

2014. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Például a legjobb módszer, ha megnézed a kutya törzskönyvét! Ha pedig nincs tk, akkor se pitnek, se amstaffnak nem lehet nevezni, csupán keveréknek.
2014. nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Azok tudják őket megkülönböztetni, akik régóta foglalkoznak valamelyik fajtával. Nekem pitem van (oké, kicsit keverék, de nagyrészt pit), de azt is inkább megkérdeztem szakitól, hogy mégis melyik, mert én még staffnak kaptam, de aztán kezdett gyanús lenni, hogy mégsem az :D Most már a nagyon látványosan piteket kiszúrom, de nem merném állítani, hogy bármikor megkülönböztetem őket.

Amúgy a fejformájuk árulkodó elsősorban, a pitnek kevésbé kocka, kicsit inkább háromszög. Meg egy normális pit nem olyan agyonizmolt, mint a staffok, sokkal agilisabb alkat, csak nézd meg a harcoltatásból mentett kutyákat. De sűrűn keverik is őket a szaporítók, akik csak láttak két izmos kutyát és összerakták, mert divat és el lehet adni, szóval nem feltétlenül egyértelmű, hogy ha látsz egy ilyen jellegű kutyát, akkor az fajtatiszta.

2014. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem lehet. A ketto kozul a pitek vekonyabbak, illetve a rozsaful inkabb jellemzo rajuk. Pit: [link]


Amstaff: [link]

2014. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"Mert egy vekonyabb pit meg egy vastagab staffi nagyon nagyon hasonlit."


Pont fordítva. A pit egy sokkal szálkásabb, szikárabb testalkatú kutya (nem a groteszk XXL-ekről beszélek, aminek nem sok köze van a pithez), valamint könnyebb is. Az igazi pit 18-20kg.

2014. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
feketén mindent lehet
2014. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Haaat kostonom a valaszokat, de nem feltetlen ertek egyet :DDD ha pl googleba beirof hogy pitbull utana hogy amstaff nem sok kulonbseget latsz alkatilag... mindegyikbol van vekonyabb , vastagabb, izmosabb, es keskenyebb , szelesebb feju. Az a kep amit pitrol kaptam az egyik valaszolotol, olyan nem surun latni. Sokkal vastagabbakat.:/ haat koszonom azert a valaszokat :) tanulmanyozom oket, tobbszaz kepet megnezek roluk, es majd meglessz ez :D
2014. nov. 21. 13:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az igazi game pitek ilyen vekony, atletikus kutyak. Azok a nagytestu "szornyek", amiket idonkent pit neven mutogatnak, na azok nem pitek. Gondolj bele, a ringben melyiknek van tobb eselye, egy bulldozernek vagy egy vekony, fordulekony de eros es kitarto kutyanak?
2014. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert az emberek nem tudják egymástól megkülönböztetni a két fajtát, és össze-vissza elnevezéseken tölti fel a netre. A google meg nem lektorál, azt dobja ki, amit az emberek felraktak.
2014. nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pitbull: [link]

Amstaff: [link]

2014. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!