Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottit vegyek újra? Vélemények...

Real1998 kérdése:

Rottit vegyek újra? Vélemények vagy amstaff és arról tudtok e véleményt írni

Figyelt kérdés
a rottin beteg volt és elkellet altatni 10 éves folt .. és félek hogy megint ha rottit veszek akkor megint valami súLyos betegsége lesz... vélemények

2014. nov. 21. 21:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

ő volt az én rottim

[link]

2014. nov. 21. 21:28
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt részvétem. Másrészt viszont ha megbízható tenyésztőtől veszed, akkor nagy mértékben csökkentheted annak a kockázatát, hogy idő előtt meghal a kutya genetikai betegség miatt. Tehát ha megfizeted az árát (100-150 ezer forint), és alaposan utánanézel a tenyésztőnek, akkor vegyél nyugodtan rotit, ellenkező esetben ne vásárolj semmilyen kutyát, hanem fogadj örökbe menhelyről.
2014. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
diszpláziás volt és úgy hallottam hogy ez kutyákat nagyon megbetegíti.
2014. nov. 21. 21:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, dp elég tipikus a rotiknál, nj-knél, de a staffiknál is. Ezért hangsúlyozom, hogy megbízható tenyésztőtől kell törzskönyves, betegségekre szűrt kutyát venni, ha fajtatiszta kutyát akarsz.
2014. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ :) alig 1 hete ment el
2014. nov. 21. 21:45
 6/14 A kérdező kommentje:
és az amstaffról válemény??
2014. nov. 21. 21:46
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mivel kapcsolatban vélemény? Őt is ugyanúgy tenyésztőtől kell venni, ha erre vagy kíváncsi.

Nekem pit keverékem van, ismerek jópár staffit, volt szuka rotim is és ismertem is jópár rotit, ez alapján nekem úgy tűnik, hogy a staffik könnyebben kezelhetőek egy fokkal, persze ők is határozott gazdát igényelnek. Viszont nagyobb a mozgásigényük, mint a rottweilereknek.

2014. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pont azért halt meg diszpláziában a kutyád,mert szaporítótól vetted.Tenyésztő szűri a szülőket erre a betegségre is.Ami amúgy szaporított staffoknál sem ritka.
2014. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
tk-s volt Ez leginkább a fajtatiszta kutyákra jellemző
2014. nov. 21. 21:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Baromság.Elég sok keveréknél is előfordul.Attól.hogy törzskönyves,még lehet beteg.Csak olyat szabad megvenni,amelyik szülei szűrve vannak és saját szemeddel látod a szűrést eredményüket.
2014. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!