Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egygazdás kutya?

Egygazdás kutya?

Figyelt kérdés

Az a helyuet, hogy a közeljövőben venni fogunk egy kutyát.Én a mudit néztem ki (tisztában vagyok a mozgásigényével). Nos én néhány év múlva egyetemre megyek és bár mindenképp megpróbálom mégsem biztos, hogy magammal tudom vinni.

Az lenne a kérdés, hogy mivel a mudi egygazdás ha én elmegyek akkor másra a családban nem fog halgatni?

(Azután is biztosítva lenne a napi 3-4 óra figlalkozás)



2014. nov. 21. 21:54
 1/6 A kérdező kommentje:
*helyzet,foglalkozás
2014. nov. 21. 21:55
 2/6 piriiiiii ***** válasza:

Mudi, de jó. :) Basszus, arra gondoltam, hogy egygazdás kutyát keresel, és pont a mudit akartam írni.

Szerintem fog hallgatni másra, de hiányozni fogsz neki (ha kifejezetten a Te kutyád lesz, és amúgy Te foglalkozol vele a legtöbbet).

Sőt, biztos, hogy fog hallgatni másra, ha úgy van nevelve és szocializálódva.

Ezzel egyébként én is teljes mértékben így vagyok. Most fogok érettséigzni, és kb érettségi körül tervezek mudi kölyköt. Aztán lesz még egy szakmai évem egyetem előtt, de utána nem tudom, mit kezdek vele... Mindenesetre a legnagyobb vágyam egy mudi, szerintem a legtökéletesebb kutya, és mindenképpen megoldom majd valahogyan, hogy velem jöhessen, és neki is jó legyen.

Szóval, amit én tudok a mudiról, hogy valóban egygazdás kutya, de ha a többiek is törődnek vele sokat, és éreztetik vele a gondoskodást és a szeretetet, akkor nem lesz gond.

2014. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutya alkalmazkodóképes állat, még az "egygazdás" is. De mondjuk így, hogy előre tudod, hogy több évre magára akarod hagyni, én inkább várnék a kutyatartással egyetem végéig. Addig ideiglenesezz a fajtamentőknél, ha gondolod, akkor van is mudi, meg nem is passzolgatjátok szegényt a családban :)
2014. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én most 13 éves vagyok:)

Két tesóm van mindkettő külföldön tanul. Ezért is akarunk kutyát az anyukámmal.

2014. nov. 22. 06:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem Jack Russellem van, és bár a fajta nem kifejezetten egygazdás, speciel az én kutyám nagyon az. 2 éves volt, mikor elmentem egyetemre. Amikor otthon voltam hétvégén, el se mozdult mellőlem, csak rám hallgatott, de mikor suliban voltam, átállt anyukám mögé. :)
2014. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jelenleg egy hortobágyi sinkám van. Ő abszolút egygazdás kutya, nem is hallgat másra még oda se megy mindig ha hívják. Egy kedves barátom olyan helyzetbe került hogy meg kellett válnia a kutyájától. Nekem ajándékozta mert nekem is hasonlóan hozzá vannak juhaim, teheneim, és a kutya is aktívan dolgozott mellette is, nálam is lesz dolga bőven. Június 20.-án adta ide. Másnapra megszökött a kutya, elindult vissza haza a tanyájukra. Nincs nagy távolság a kettőnk háza között így hamar hazaért. Visszahozta, bezártam. Hosszabb ideig ápolgattam a lelkét, mire kicsit is megcsóválta a farkát ha látott reggelente. Úgy szeptemberre, hónapok múlva lett kész arra hogy kijöjjön velem a legelőre is a jószággal. Addig hiába hívtam nem jött az vele, se a kutyákkal el. Amikor eljött velem magától jött egy napon, azóta mindenhova jön ahova én. Bár még nem mindig ugrik egyből a szavamra, de már hallgat rám esetenként. Tehát egygazdás kutya is megszokik egyszer bár nehezen. Függ természettől is. Ez a kutya nagyon sértődékeny. Volt hogy rágyújtottam a hátára egy pálcával mert rosszat csinált, vagy két napig oda se jött, egész nap feküdt a helyén. A másik egy sinka keverék már barátkozóbb az elmegy bárkivel.
2014. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!