Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám miért hisztizik a...

Kiskutyám miért hisztizik a szobakennelnbe egész éjjel, mikor eddig átaludta benne az éjszakát?

Figyelt kérdés
Szobakennelre szoktatott, másfél hónapja az éjszakát abban mindig átalvó 16 hetes kutyám végighisztizi benne az egész éjszakát, ugat, nyüszög. Pedig eddig csendben éjszakázott benne. Nem nagyon akarom kivenni, mert akkor megtanulja, hogy ki lehet sírni, de egyszer kivettem, és elcsendesedett. Volt, hogy azt hittem, nagyon kell vécéznie, levittem, de alig pisilt. Aztán vissza a ketrecbe, és folytatta a nyavalygást. Mi lehet ez másfél hónap nyugalom után?
2014. nov. 22. 07:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Az igazsághoz tartozik, hogy az elmúlt napokban estefelé kezdett csúnyán bepörögni, erősen harapni, és olyankor, ha nem csillapodott le bevágtug oda, égtelen ugatást rendezett, de csak akkor vettük ki, amikor feladta és lenyugodott. Lehet, hogy ez okozott kellemetlen élményeket és ez jön elő az éjszakai betevésnél?
2014. nov. 22. 07:35
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Feltételezem igen! A rossz élmény nagyon meghatározó volt számára és mivel ott érte ezért nem szeret bennt lenni. Nem tudom miért van szükség éjjelre bezárni de ez a ti döntésetek...

Kezdjétel előlről a boxba szoktatást szerintem...játszatok etessétek ott bár nem tudom hogy ennyi negatív élmény után meg fogja e szeretni.

Ha durván játszik egyszerűen hagyd ott kiálts fel szidd le ha nagyon durva kergesd meg de soha ne zárd be! Nem fogja tudni hogy miért teszed és megutálja a helyet.

Ez aztán persze csak az én véleményem, a probléma érdekes és sokat lehet tanulni belőle ugyhogy kérlek írj, hogy mi lett a sztory vége! Követni fogom!!

2014. nov. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy kivetted párszor, rájött, hogy hisztivel eléri a célját. Most ezt kihasználja.
2014. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem úgy büntetnéd a kutyát, hogy bezárod oda, ahol elvileg kényelmesen kéne éreznie magát, akkor nem hisztizne. A másik, hogy ha nagyon bepörög, meg harapdál, azt másképp kell kezelni, mert ennek nem lesz jó vége.
2014. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! De szeretnék tisztázni pár dolgot. Az egyik az, hogy mindössze egyszer vettem ki, valamikor az elején, mert nem tudtam, mi baja lehet. Mikor láttam, hogy azonnal elhallgat, rájöttem, hogy hiszti és viszatettem. Tehát emiatt nyilván nem tanulta meg azt, hogy nálam ezzel eredményt lehet elérni.


Azt is tisztázni kell, hogy miért zárjuk be éjszakára. Sajnos rengeteg az eltűntethetetlen elektromos kábel (házi stúdióm van, nagyobbacska kutya, nem tudom már hova rejteni őket), rengeteg kárt tud okozni éjjel, és sok kutyatréner és profi kutyakiképző szerint is lakásban jó megoldás éjszakára a kennel, és akkor, mikor nem tudunk a kiskutyára figyelni. Erről nagy viták zajlanak, zajlottak itt is a mai napig, de a kennellel gyorsabb a szobatisztaságra szoktatás, az éjszaka átalvása stb. Ez tény, ez a része nem vita kérdése.


A másik dolog a bepörgés, durva harapás és a szobakennelbe rakás megoldásának kérdése. Elhangzott itt az, hogy ezzel büntetem, van más megoldás is, és így nem lesz jó vége. Én örömmel veszem a más megoldást, mert én sem szívesen zárom be. Csak van egy baj. Mégpedig az, hogy én egyszer erről a bepörgésről és harapásról nyitottam itt kérdést, ahol is a kollég azt javasolta, hogy be kell zárni, míg le nem csillapodik. Akkor kiengedni. Most a másik kolléga azt mondja, hogy ez nem jó, van más megoldás, ennek nem lesz jó vége. A baj az, hogy mind a két válaszoló úgy beszél, mint aki ért hozzá, de a kettő közül az egyik nyilván nem ért, de én nem tudom, melyik az. Nem tudok, hogyan döntsem el, hogy kinek van erre valóban működő megoldása. Én is azért nyitottam ezt a kérdést, hogy megoldást találjak, mielőtt valami végletesen rossz folyamat indul el.

2014. nov. 22. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Elore leszogeznem, hogy nem vagyok kikepzo, viszont van egy 6 honapos dobim, akinek szinten van szobakennelje.

Ugyan en ejjelre nem zarom be, csak amig melozni vagyok (kozben egyszer kiviszik setalni)

Eleinte ott etettem, gyorsan megszerette, tobbnyire magatol megy be aludni akar ejjelre, akar nap kozben. Ha mennem kell es nincs bent, falattal becsalom, sosem teszem be, neki kell bemennie, igy bekeben van bent.

Egyszer ejjelre is bezartam, nyugi volt.

Szoval en is azt mondom, harapdalasert, rossz viselkedesert ne zard be.

Ha az enyem erosen harap, en hangosan felnyuszitek, es rogton kikopi a karom, megall, es var, hogy folytathatjuk-e, vagy nem. Akkor jon a dicseret.

Ha ez nem valik be, inkabb ne is vegyetek tudomast rola, barmit csinal

2014. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ami az ėjjeli nyugalom helye,nem használható büntetésre.Ahogy nő a kutya,nő a mozgás ės a foglalkozás igénye is.Szüksėge van más kutyák társaságára is,akikkel tud játszani,rohangálni.Ha le van fárasztva alaposan,csak akkor tud egy egész éjszakát nyugiban eltölteni.
2014. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az elzárás / kizárás a falkából egy másik kérdéskör! De ha jól átgondolod logikus dolog hogy ugyanazon helyet nem tudja összeegyeztetni a pihenéssel és a büntetéssel. Nem vagyok kiképző, csak a józan paraszti eszem után mondom amit mondok, nem biztos hogy tutifixen beválnak a dolgok. Azt írom le amit én tennék ha a gazdi helyébe lennék.

Nem ismerem a lakásod az életterét a kutyának..még a kutyát sem. Erről a harapdálásos játszásról le kell szoktatni..ha csinálja elzavarod magadtól és csak akkor mehet újra közel hozzád ha te hívod. Szerintem ezen minden kutya átesik. Ha a kezdeti időkbe elkapod akkor nem lesz baj!

Ami a vezetékeket illeti.. pl ha főzöl vagy a fürdőbe vagy és a kutya egyedül a lakásba akkor is rongál?

A szobakennel.. szerintem mindenkinek privát dolga eldönteni hogy mit csinál ez olyan mint a kanapéra feljövetel vagy agyban alvás. Van egy határ kinek itt kinek ott. De én csak azt veszem alapul mindig hogy pl néha én is szomjas vagyok éjjel... számtalanszor hallom a kutyát hogy felkel inni aztán totál félkómába fekszik vissza a helyére...meggondolandó!

2014. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van valóban. Én elvinném este más kutyákkal rohangálni, de Zuglói vagyok és nincs olyan hely, ahová sötétedés után el merem vinni. A Liget is sötét, kicsi még a kutya, és bár tökéletesen behívható, este azért a ligeti susnyásban necces. A többi kutyát sem tudom olyan jól megfigyelni. Kutyafuttatóba meg nem viszem, mert ott általában az antiszociális kutyák vannak. Reggel viszem a Ligetbe, de azt estére kipiheni. Tudtok esetleg kivilágított parkot, ahol este kimozoghatja magát?
2014. nov. 22. 14:08
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az is beválhat, ha reggel fizikailag fárasztod ki, este pedig hosszú pórázos fegyelmezett sétával, majd közben agytornával: taníthatod a napi engedelmességhez szükséges dolgokra, de hasznos-haszontalan trükkökre is :) Így jobban elfárad, mint a sima futástól
2014. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!