Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi kutyának?

Leonbergi kutyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Abban szeretném a véleményeteket kérni, hogy tarthatnék-e leonbergi kutyust.:)

Másfél éve élek külön a szüleimtől, egy 2 és fél házban, aminek meglehetősen nagy kertje van. A kutyus kinti-benti kutya lenne, amikor itthon vagyok is bejöhetne, de ha dolgozom is el tudna lenni a teraszon vagy a kutyaházávan. Olyan területen melózom, ahol változó, mennyit kell ott lenni, van amikor elég sokat vagyok itthon, de van amikor korán reggeltől késő estig, akár hajnalig is ott kell lenni-ez szerencsére a ritkábbik eset. Egyedül élek, de van két öcsém, akik nagyon sokat jönnek hozzám, szóval én is elég sokat lennék a kutyussal és a gyerektársaság is meglenne.:) Sokat olvastam erről a fajtáról, és igazi családi kutya, szóval azt sem tudom, a tenyésztő ideadná-e nekem egyáltalán a kiskutyát, hogy egyedül vagyok.:) Amúgy első kutya lenne. Ti mit gondoltok?



2014. nov. 22. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeresen tudsz vele foglalkozni, le tudod fárasztani és tanítod is ( mivel nagytestű nem érdemes elhanyagolni a nevelését) akkor bele vághatsz. Menj el kiállításra ahol lesznek leonbergiek, nézz szét, nézd meg őket. Kérdezgesd a tenyésztőket a tulajdonságokról ... Ez a legjobb amit tehetsz. Ne siesd el a kiskutya vásárlást!!! Először beszélgess tenyésztőkkel és nézd meg, hogy milyenek a kutyák élőben ( hátha látsz más fajtát is ami bejön). Nézd meg a kanok, szukák viselkedését, kérdezgess róluk ...
2014. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó gazdi lennél, még azt gondold végig, hogy sajnos elég sokat esznek, illetve a külső-belső élősködők elleni védekezés is drága nekik nagy testük miatt.
2014. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Természetesen sokat kutakodom a fajta után, és szemezgetek a tenyésztőkkel is, hogy tuti jó kutyám legyen, úgy értem, egészséges.

Nem probléma ha sokat eszik, bőven jut rá.:) Csak amiatt aggódom egy kicsit, hogy egy ilyen vérbeli többgazdás családi kutyának elég leszek én egyedül?:D

2014. nov. 22. 22:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég leszel. Főleg, ha gyakran jársz vele kutyatársaságba és emberek közé is.
2014. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!