Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj? Lejebb kifejtem!?

Mi lehet a baj? Lejebb kifejtem!?

Figyelt kérdés

Ma van 2 napja, hogy elkezdte a kutyám rágni és nyalogatni a jobb hátsó lábát, nem folyamatosan csinálja hanem napi kb 10-15 percen keresztul. Mielott elkezdi ragni a labat, elkezd futni rovid ideig, leul es picit ugrik elotte es akkor ragja meg nyalja, nem tudom fajhat-e neki, vegig nyomkodtam a labat, meg is neztem van-e rajta valami, de semmit nem talaltam. Az allatorvosnak irtam tegnap meg kuldtem neki videot, de annyit irt hogy nem hiszi hogy baja van, ha tovabb csinalja vigyem be hozzajuk. Varok hetfoig akkor elmegyek kerek idopontot, mert hetvegente zarva vannak. Napkozben semmi baja nem volt, rendesen tud menni, nem huzza a labat, de valami megse oke, ha ezt csinalja. Kb 5 perce hagyta abba a ragast meg nyalogatast, most csak fekszik.


Nagyon picike, 1 eves. Nem bolhás, és csak a jobb hátsó lábát piszkálja.


2014. nov. 22. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki kaját. Szerencsétlen már magát eszi.
2014. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Lehet hogy valami apró kavics vagy valami ilyesmi a talppárnái (így hívják? :D ) között. AZ megmagyarázná, hogy csak néha csinálja, hiszen ha fordul a kavics vagy más testhelyzetben van lehet hogy már egyből nem irritálja.

Azért ha nem hagyja abba, tényleg jól teszed, ha megmutatod a dokinak is. :)

Ne izgulj szerintem, ha fájdalma lenne, nem csak néha csinálná, és húzná is a lábát, nem lépne rá annyira.

2014. nov. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen dolgoknak nem sok kiváltó oka lehet. Vagy a lábon van valami sérülés, zavaró dolog, vagy immun betegség tünete, esetleg bűzmirigy gyulladástól is előfordulhat ez, vagy lehet pótcselekvés, ha a kutya frusztrált, ideges.
2014. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Adok neki enni.. -.-

Nincs a talppárnái kozott semmi, átnéztem tobbszor is. Az elobb rángatta a lábát(1-2 mp), valoszinuleg erzekeny neki, de remelem nem faj. Nem szeretnem hogy barmi baja legyen, vagy mar van neki csak nem vettem eszre. Arra gondoltam hogy talan amikor fel-le ugral az agyrol lehet megutotte vagy meghuzodott neki, de nem tudom, mert 2 napja ragja, es nem a tappancsanal hanem feljebb, azt hiszem a csánkja vagy minek hivjak, mert azon a kornyeken rag.

2014. nov. 22. 18:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valászokat! Azért hétfon mindenképp elviszem orvoshoz, csak addig jó lenne tudni, hogy mi a baja.
2014. nov. 22. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Okozhatja élősködő, ezen belül bolha, rüh, gomba miegymás. Meleg őszünk van, sétáltatásnál bármit össze szedhet. Ezenkívül lehet pajzsmirigy, de allergiás reakció is valamire. Vagy egyszeri reakció és kezeléssel jól gyógyul, vagy tartósabb akkor több kezelést igényel.
2014. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi! Remelem hetfon kiderul mi a baj.
2014. nov. 22. 19:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Hozzaertem neki ujra, es elrantotta a labat.. mostmar biztos hogy faj neki :S
2014. nov. 22. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!