Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorra hámot vagy pórázt...

Labradorra hámot vagy pórázt tegyek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem nyakörvre gondoltál.:) vegyél minkettőt, és kitapasztalod hogy melyikkel mennyire húz, mennyire irányítható stb. sokan inkább a nyakörvet ajánlják, de nekem pl a hám vált be. ez kutyafüggő.:)
2014. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp most olvastam erről egy cikket elé hosszú inkább bemásolom aztán vagy egyetértetek vele kedves kutyások vagy nem.


Szóval a cikk:


Kedves Gazdik!


Nyakörv helyett egészségesebb, ha séta közben inkább hámot viselnek a kutyák. Három érv a nyakörv ellen:


1.- Növeli a szemgolyóban a folyadéknyomást, ami vaksághoz vezethet. Sok kutyus öreg korára megvakul, de nem az öregség miatt, hanem a nyakörv miatt!


2. - Porckorong elcsúszást okozhat a nyaki gerinccsigolyák között, ami nagyon fájdalmas! A kutyus a fájdalomtól agresszív lesz, ami miatt még büntetést is kap...


3. - Krónikus gégegyulladást okozhat. Ez olyan fájdalmas, hogy a kutyus nyelni se tud, ezért nem eszik, iszik.


Külön kell választani, hogy mikor milyen póráz vagy hám használata a megfelelő.

Kistestű kutyáknál, ölebeknél jobb választás a hám. Nagyobb testű kutyáknál mindig az adott kutya temperamentumát, kezelhetőségét kell figyelembe venni!

A póráz és a nyakörv első számú feladata a gazda kontrolljának biztosítás a kutya felett.

Optimális esetben egy képzett és szocializált kutya számára bőven elég a gazda szava, test tartása melyből a kutyánk pontosan érti, hogy mit várunk el tőle!

Természetesen ez sok munkát és odafigyelést igényel mind a gazdától, mind a kutyájától.

Kutyák képzése közben gyakran alkalmazunk „fojtó” nyakörvet. Ám ennek pont az a célja, hogy ne folyamatosan keljen a kutyát a pórázzal visszahúzni, hanem az, hogy egy rövid, de határozott rántással jelezzünk a kutyának. A fojtó póráz folyamatos rángatása pont ellenkező hatást vált ki a kutyából, mint amit szeretnénk. Tehát itt is érvényesül a „büntetés” és dicséret alap elve. A büntetésnek, rövidnek és célra vezetőnek kell lennie, és ha a kutya javít, akkor jöhet a bőséges dicséret, és a jutalom falat.

Fojtónyakörvvel tilos például őrző-védő feladatokat végre hajtani. Erre a célra valóban a legalkalmasabb a kutyahám.

De egész addig, amíg a kutyánk nem behívás biztos addig fontos, hogy a kutyánk szabad területen, pórázon legyen. Ez mind a kutyánk mind a környezetünk biztonságára nézve fontos. Így nem keveredünk felesleges atrocitásokba más kutyásokkal, emberekkel. Valamint a saját kutyánk biztonságára nézve is meghatározó. Nem szalad ki az útra, mert meglát egy másik állatott és elüti egy autó. A legtöbb autós baleset mely a kutyákat éri a GAZDA hibája!

A póráz nélküli sétáltatásra lettek kitalálva a kutya futtatók. Ezekből a zárt helyekből egyre több található városszerte, használjuk őket.

Kutyánkkal bánjunk felelősen, mert ezzel pont az ő biztonságukat szolgáljuk!

2014. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, nyakörvre gondoltam. :)

Ha van még bármilyen hasznos tudnivaló, oldal, link, könyv, a tudatos, gondos kutyatartásról, szívesen venném, ha megosztanátok velem. Kezdő kutyás leszek hamarosan.

Köszönöm!

2014. nov. 22. 21:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Én eleinte sima nyakörvet vettem, amihez volt egy sima póráz. Eléggé húzott. A hám az kényelmesebb a kutyának, de jobban fog húzni szerintem. Én a folytónyakörvet ajánlom, én is azt kaptam egy ismerőstől. De csak ésszel kell használni. Ha húz, akkor kicsit visszahúzod, amikor megnyugodott, akkor újra elindulsz vele. Ha megint húz, akkor megint, egy idő után megszokja és nem fog húzni. Lazán kell tartani a pórázt, amikor ezzel viszed, csak akkor kell visszahúzni, amikor a kutya húz, mert nem az a lényeg, hogy megfolytsd.
2014. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 21:35

Szóval, a cikk szerint minden kutya, amelyik nyakörvet visel sétánál megvakul , nyaksérülést szenved, stb.

A cikkíró szerint a nyakörves kutyák csak húzni és rángatni képesek? Mert egy normálisan közlekedő kutya se nem húz, se nem rángat.

2014. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a cikk mekkora kamu már! :)
2014. nov. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A cikket csak bemásoltam nem írtam, hogy egyet is értek vele ezért is írtam oda, hogy ti kutyások döntsétek el!


Mellesleg gondolom nem minden pórázos kutyára értették ezt de lássuk be a kutyatartók zöme nem tud bánni a kutyájával és ők azok, akik miatt később a kutyus sérüléseket szenved.

Elég kimenni az utcára és szinte, mindig belebotlok legalább egy olyan kutyába, aki gőzerővel húzza a pórázt meg a gazdit aki képtelen megnevelni fegyelmezni.


Szerintem olvasni kéne a sorok között. A normálisan nevelt kutyának, amelyik tud viselkedni és nem cibálja a pórázt nyilván nem lesz semmi baja a nyakörvtől. Viszont egyre több kutyán látok hámot, ami szerintem kényelmesebb is a kutyusnak.

2014. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kényelmesebb a hám a kutyának, de amelyik gazda nem képes nyakörvön vezetni normálisan a kutyáját, annak kín lesz a hámban renitenskedő kutya. Mert hámon keresztül sokkal nehezebb kordában tartani, netán tanítani a helyes pórázos viselkedésre.

Kutya szempontjából valóban jobb a hám, amiben vígan rángathat, repkedhet, ahogy kedve tartja.

2014. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!