Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának kell szájkosár a...

Egy kutyának kell szájkosár a buszon?

Figyelt kérdés
Bichon havanese, póráz lenne rajta, meg van oltási könyve. Gondolom jegyet kell neki fizetni, de az nem gond. Nem nagy távolság lenne, Újpestről Veresegyházig, 49 perc. :D Csak erre vagyok kíváncsi, hogy felengedné-e a buszsofőr szájkosár nélkül. Köszönöm előre a válaszokat! :D
2014. nov. 23. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha boxban szállítod, akkor nem kell neki szájkosár.
2014. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
en a kutyám szájára ( bolognese) egy zokninak levágtam úgy, hogy "át lehessen nyúlni rajta" és úgy raktam rá, azt sztem elfogadják szájkosárként:)
2014. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utazási feltételek között tételesen szerepel, hogy kell, sőt jegyet is kell érvényesíteni !
2014. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Még életemben nem láttam olyan embert (sem buszsofőrt, sem senkit), aki egy ekkora méretű kutyára szájkosarat tett volna/vagy elvárta volna, hogy legyen rajta (sokszor sajnos). Szóval, hogy válaszoljak is: eredetileg kellene, hogy legyen rajta a buszon, gyakorlatilag meg szerintem nem szólna érte a sofőr, ha nem lenne rajta.
2014. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nekem is jogom van szkosár nélkül utazni a 40 kilós kutyámmal. Nem a mérete a lényeg, vagy tedd boxba vagy tegyél rá kosarat!
2014. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jegy akkor kell, ha a kutyát nem a kézipoggyász-méretnél nem nagyobb hordozóban szállítod. Viszont ha nincs boxban, kell az a szájkosár. Sajnos teljesen kiszámíthatatlan, milyenek a sofőrök, ellenőrök, én rendszeresen utazom a kutyámmal, mindig nagyon figyelek, hogy minden előírásnak megfeleljen, kérés nélkül mutatom az oltási könyvét, jegyét, mindig szájkosár van rajta, mindig tiszta, jól viselkedik, ül a lábaim közt, emberekkel nem foglalkozik, csöndben van. Mégis mindig akad olyan BKV-munkatárs, aki kifejezetten bunkó stílusban közli, hogyha lehet, fogjam nagyon rövid pórázon a korcsomat, és valahogy úgy üljek le vele, hogy ne zavarjak másokat. (És szerencsére van olyan is, aki pont, hogy tök jó fej, és még meg is dicséri a kutyámat, hogy a másik oldalról is hozzak példát.)
2014. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Egy kutyának kell a kosár a buszon...mivel kutyád van, neki is kell!
2014. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell. Nem olyan rég Debrecenből Miskolcra tartó buszra akart felszállni egy fickó egy bichonnal és bizony szólt neki a sofőr, hogy szájkosár kell a kutyára. A pasi meg nem akadékoskodott, előkapott egy textil szájkosarat és ráadta. Ennyi, nem tudom miért kell nyafogni a szájkosárnak, nem hal bele a kutya.
2014. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!