Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ajanlatos 12 éves...

Mennyire ajanlatos 12 éves kislánynak canne corso kutyat venni?

Figyelt kérdés
Nagyon állatbarat kislanyrol van szo, de a csaladban sokan félünk a kutyáktól...ez nekem csak azért gond, mert a kutya nagyszüleimnel lenne, ahol van egy 12 éves spicc is, és a kislány nem tudna minden nap foglalkozni vele.

#kutya #Canne corso
2014. nov. 24. 10:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Egy 12 éves kislány még nem képes a megfelelő nevelésre egy ilyen fajtánál. Ráadásul nem is ő nevelné, élne vele tartósan.

Gyereknek kutya csak akkor, ha valóban az egész család akarja, vállalja a felelősséget az állatért. Ha pedig máshol élne a kutya, akkor annak a családnak kell szinte a sajátjának is tekinteni a kutyát.

2014. nov. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.Lehet,hogy a gyerek nagyon szeretné,de a család többi tagjára is gondolni kell.

A corso eleve sok hozzáértést,foglalkozást igénylő fajta,nem gyereknek való.

2014. nov. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen körülmények közé semmiképpen. Még ideális esetben is necces a dolog, és a kutya óhatatlanul a szülőké lenne - ha papíron nem is, de a cane corsónak erős kezű gazda kell, ő választ magának. Ha a szülők is félnek tőle, akkor nincs miről beszélni.

12 éves még igen gyerek, egy ilyen kaliberű kutyát semmiképp nem ajánlatos venni mellé. Pár év múlva úgyis elmegy pasizni, esetleg fősulira, akkor mi lesz a kutyával? Nagyira sózzátok, akit egyszer még jókedvében, véletlenül is fellökhet? A cane corso nem játék.

2014. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

SEMENNYIRE. MINDENKI BIZTONSÁGA ÉRDEKÉBEN.


Ha ennyire állatbarát a kislány, javaslom vegyetek neki inkább tengerimalacot, nyulat, esetleg még egy macska is szóba jöhet.

2014. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A cane corso semmiképpen nem való 12 éves gyereknek. Olyan családba sem való, ahol bárki fél a kutyáktól. Ráadásul, nem is veletek élne, így valójában a nagyszüleid kutyája lenne, akik biztosan nem bírnának vele. Semmiképpen!
2014. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Hol látott a kislány cane corsót? Képen, filmen? Nem túl gyakori fajta. Kutyát soha nem választunk képről (főleg nem gyereknek!!!!!!). Én 10-12 éves koromban csehszlovák farkaskutyát meg szibériai lajkát akartam, mert olyan szépek voltak a kedvenc kutyás könyvemben a fotók. A szüleimnek szerencsére volt annyi sütnivalója, hogy végig se hallgassanak.
2014. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat, teljesen egyetértek, csak azt gondoltam hátha csak az én majrém a kutya...
2014. nov. 24. 11:08
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne kapjon kutyát. Kezdjétek nyullal vagy valamivel amivel minden nap köteles foglalkozni
2014. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Van neki teknos, halak, nagyszuleimnel spicc, macskak... ugyhogy szerintem eleg ennyi állatka...
2014. nov. 24. 11:37
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy cane corso akkor is necces lenne 12 evesen, ha kutyas csaladban nott volna fel a gyerek, 100%-osan megbizhato es felelossegteljes lenne es kicsi kora ota besegitett volna a csalad kutyainal. Igy viszont, hogy a kitya nem is nalatok lakik, nem tudna vele minden nap foglalkozni es sokan felnek a kutyaktol a csaladban, ez egyenesen eletveszelyes. Nagyon is jogosak az aggodalmaid.
2014. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!