Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmehetett volna, de nem...

Elmehetett volna, de nem tette. Miért?

Figyelt kérdés

Fiatal kuvaszom jó nagy kertben lakik, de sétálni is szoktam hordani.

Tegnap este, már sötétedés után úgy láttam, mintha a kerítésen kívül lenne a mellettünk levő üres telken, de mire kiszaladtam, ott várt az ajtóban. Lyukat nem találtam a kerítésen. Azt hittem, rosszul láttam.

Ma reggel is az ajtóban fogadott, el is feledkeztem a dologról, mikor délelőtt egyszer csak kinéztem az ablakon és épp az utca túloldalán galoppozott a járdán. Kirohantam, az első kiáltásomra szépen hazajött. Így világosban már megtaláltam a kibontott kerítésrészt. Megszereltük, várjuk az eredményt...


De közben elgondolkodtam rajta, hogy ha egész éjjel ott volt neki a lyukas kerítés, akkor miért nem ment el csavarogni? Séta közben, ha a réten elengedem, baromi messzire elkalandozik tőlem, ha hagyom, szóval nem az a tipikus "gazdi szoknyáján ülő" kutya.

Most is, amikor kiszökött, mintha csak sétált volna egyet az utcán (talán valami macskát kergetett?), odament köszönni a szembeszomszéd kutyának, aztán hazajött. Magától. Piszok szerencse, hogy épp nem találkozott a postással és/vagy egy traktorral stb. (Kb. 1 percet tölthetett az utcán.)


Ha már vette a fáradtságot, hogy szétszedje a kerítést, miért nem ment messzebb? Azt hiszi, hogy az üres telek és az utca egy része is az "ő területe", csak körül akart nézni? Nem hiszem, hogy a túltengő energiái vitték volna, hiszen 100 méterre sem ment el, és éjjel sem ment ki (valószínűleg).


2014. nov. 24. 10:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy soha nem volt szökős kutyám, úgyhogy nem ismerem a szökés "lélektanát". :)
2014. nov. 24. 10:43
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szökés lélektanát én sem ismerem, de az egyik kutyám szökős. Úgy gondolom, ha otthon jól érzi magát, akkor csak azért kell szökni, hogy legyen egy kis felfedezés, kaland, futás
2014. nov. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Mert normális, rendes kuvaszod van :)
2014. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is szökős megtalálja a legkissebb lyukat is. Lehet nem vetted észre hogy csavargott egyet mert reggelre hazaért. :-) Én egyszer korábban keltem a megszokottnál és akkor sétált épp hazafelé...lebukott :-D
2014. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!