Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kankutya hány éves koráig...

A kankutya hány éves koráig ivartalanítható biztonságosan?

Figyelt kérdés
Labradorunk 11 éves. Fiam megnősült, és három törpetacskó szukával költözött hozzánk. Közben befogadtam én is egy apró termetű nőstény kóbor kutyát. Szegény labradorunknak négy tüzelést kell végigszenvednie. A méretkülönbség miatt a kis kutyák nincsenek veszélyben, de a fajfenntartás ösztöne hihetetlenül dolgozik mindkét, azaz mind az öt félben. Szeretném, ha megszűnne a jó öreg kutya szenvedése, és nyugodt éveknek nézne elébe. Ám csak akkor ivartalaníttatnám, ha feltételezhetően kora ellenére gyorsan gyógyul, és ha biztosan túléli a műtétet.

2014. nov. 24. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg ez még nem vészes kor, bár nagyobb a kockázat, mint egy fiatal egyednél. Olyan dokihoz menj, aki nem egy dózis altatót egyben ad be, hanem olyanhoz, aki infúzióval vagy gázzal folyamatosan adagolja a szükséges altatót, így kisebb a kockázat.
2014. nov. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egészen addig, amíg maga a műtét illetve altatás biztonsága engedi. Maga az ivartalanítás nem egy nagy beavatkozás kanoknál.
2014. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem ivartalaníttatjátok inkább a szukákat? Ha a párzás megtörténne, és sikeres is lenne, a szukák nagy eséllyel belehalnának a szülésbe. Biztosabb a szukákat ivartalaníttatni.
2014. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Remek állatorvosunk van, megbeszélem vele a műtétet, az altatást.

Köszönet.

2014. nov. 24. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem egy nagy beavatkozás az ivartalanítás kanoknál, szukákkal szerintem nehezebb végigcsinálni, bár én az összeset ivartalaníttatnám, ha a pénztárcám engedné.

Dumáld le a dokival.

(Amúgy láttam már olyat, ahol a méretkülönbség miatt az orvos azt mondta, lehetetlen, hogy vemhes legyen a szuka, mégis megtörtént. Szóval már ilyen szempontból is jobb a békesség. :))

2014. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat ismét.

Az orvos elvetette az ötletet, hogy ilyen idős kutyát csak életmentő műtét esetén szabad altatni. Majd csak elleszünk továbbra is. Kiskerítések, kiskapuk között élünk. Az ivartalanításnak amúgy mi nemigen vagyunk hívei. Elhíznak és elkedvetlenednek tőle az állatok, mint látjuk baráti körünk állatainál. Persze, ha szükséges, akkor szükséges. Nálunk már késő. Szép napokat kívánok, enyhe telet!

2014. nov. 26. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!