Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azonnal kérni fogják a többi...

Azonnal kérni fogják a többi oltást is?

Figyelt kérdés
sziasztok :) ma találtam egy keverék kutyust és hazahoztam,mert nem volt szivem otthagyni éhen szomjan a hidegbe. ő egy kan kutyus de nekem már régebb óta van egy szuka kutyám is és azt szeretném kérdezni hogy ha most elvinném ki ivartalanítani (nem szeretnék kiskutyákat,szerintem ez érthető) akkor azonnal kérnék az oltásokat chippet satöbbit? félre ne értés essen később természetesen beadatnám az oltásokat neki chippet is rakatnék bele,de egyenlőre most az ivartalanítás lenne a legfontosabb és ivartalanítás után piszkálnának engem ezzel (chipp,oltások stb) mégegyszer mondom később ha több pénzem lesz beoltatom,chippeltetem meg minden.és igen el tudom ettől függetlenül tartani őket ne aggódjatok.kérlekszépen titeket hogy ne áskálódjatok hanem válaszoljatok normálisan.köszönöm. :)
2014. nov. 24. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rendes tőled, hogy haza vitted, és még ivartalaníttatni is akarod!

De tudtommal sajnos az a szabály, hogy csak a chippel, kötelező oltásokkal ellátott kutyát kezelhetnek az orvosok. Viszont ha a szuka kutyád nem tüzel a közel jövőben, akkor nyugodtan várhatsz a műtéttel. Kan kutyáknál az ivartalanítás egyébként nem egy komoly dolog, nem is tart olyan sokáig, bármikor sort keríthetsz rá.

2014. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát igen ettől féltem én is :( a másik kutyámnak is megvan minden oltása,chip van benne és nem kis összeg volt ez az egész mert ahol mi lakunk ott olyan állatorvosok vannak hogy oltás helyett altatót adnak be a kutyának és ehhez hasonlók tehát ide semmi féleképpen nem szerettem volna vinni és utaznunk kellet és most is kell majd ami szintén nem 3-4 ezer forint :(
2014. nov. 24. 16:04
 3/7 A kérdező kommentje:
és köszönöm hogy válaszoltál :)
2014. nov. 24. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt megpróbálhatod, hogy egyszerre beadatni a chipet, oltásokat és műteni is. Tudom, húzós együtt, de ha jó fej az orvos, akkor lehet, hogy részletfizetést is meg lehet vele beszélni. :)
2014. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok doki válalja részletfizetést is, ha rendes dokitok van és előtte lebeszéled vele h mi a szitu (befogadtátok, de nem akartok felesleges almokat viszont oltások meg chipp is kéne ami bazi drága együtt így hirtelen) akkor nem lesz vele gond :)
2014. nov. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Műtéttel együtt nem valószínű, hogy veszettségre is beoltják. A műtét után antibiotikumot szoktak kapni, plusz a műtét is kimeríti az állatot, olyankor nem ajánlatos oltani.


Sajnos a chip és az oltás kötelező, az ivartalanítás nem. Az orvos is valószínű ezt a prioritást tartja majd szem előtt. De érdemes telefonon megbeszélni, minden orvos más. lehet, hogy meg fogja érteni a szituációt, vagy tud ajánlani olyan megoldást, ami számodra is elfogadható.

2014. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A többieket csak annyival egészíteném ki, hogy ugye tudod, hogy köteles vagy a kutyus gazdáját minden lehetséges módon 14 napig keresni? Én addig nem ivartalanítanám, de az oltásokat és a chipet beadatnám ha meglesz a gazdája fizettesd ki vele ezeknek az árát. 2 hét után viszont megcsináltatnám. Ha addig betüzelne a szukád sem lenne túl nagy baj, addig el lehet különíteni még egy panelben is kutyákat, ki fogják bírni, és így egy kicsivel több időd is lesz a pénzre. :)
2014. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!