Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki fajtamentők...

Van itt olyan, aki fajtamentőktől fogadott örökbe kutyát? A tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan kutya örökbefogadását tervezzük és mindenképpen fajtamentőktől szeretnénk örökbe fogadni kutyát. Még a fajta mellett nem döntöttünk, de számos fajtamentés Facebook csoportját nyomon követem (pl. vizsla, német juhász, dalmata, spániel, stb...)


Volt már valakinek dolga fajtamentőkkel? Nem csak a pozitív dolgok érdekelnek, de a negatívak is, mert általában mindegyik oldalon csak a sikeres történetek vannak fent, a sikeres örökbefogadásokról, de gondolom vannak olyanok is, akiknek bizonyos okok miatt nem adtak ki kutyát. Továbbá tapasztaltam, hogy a negatív véleményeket törlik az oldalról (természetesen ehhez szívük, joguk van). Pl. egyik mentésnél láttam, hogy egy hölgy panaszkodott, hogy több száz km-t utazott, többször is volt fent a kutyánál, amikor is közölték vele, hogy már régen eldöntötték, hogy a kutyát a fajtamentés egyik tagja fogja örökbefogadni, mert csak. Ezt a hozzászólást törölték, így sose tudtuk meg, hogy mi az igazság.


Minden tapasztalat érdekel. :) Köszönöm!



2014. nov. 24. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ideiglenes befogadó vagyok. A fent említett szituhoz magyarázatként annyit mondanék, hogy az ideiglenesnek "előjoga" van a kutyára. Ez ha belegondolsz normális. Hiszen addigra a kutya és a befogadó már együtt eltöltöttek x időt. Kialakult egy kapcsolat és az ideiglenes úgy dönt szeretné megtartani a kutyát. Én megértem, ha az örökbefogadó csalódik, hiszen ő is várja a kutyust. De ha belegondolunk akkor meg lehet érteni a dolgot. A fajtamentők legtöbbje próbálja családnál elhelyezni a kutyát ideiglenesen, így nagyon jól ki lehet ismerni a kutya szokásait, jó és rossz tulajdonságait. Én mint ideiglenes azt is megtehetem, hogy a jelentkezők közül kiselejtezek embereket. Egyszerűen azért mert én ismerem a kutya igényeit, reakcióit. Ugyanakkor az örökbefogadónak az jó, ha már eleve egy családi környezetből hozza el a kutyát, ahol a szocializációja már elkezdődött, bizonyos szabályokhoz már alkalmazkodni kellett. Érdemes a fajtamentő munkáját figyelemmel kísérni. Ott is vannak eltérések, ki hogy áll a kutyákhoz örökbe adáshoz.
2014. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ. :) Ezt a "protokollt" természetesen ismerem, sejtettem is, hogy ez áll mögötte. Nekem az a hozzáállás volt furcsa, hogy az egészet törölték, anélkül, hogy indokolták volna, hogy miért.


Nálatok hány%-ban felelnek meg a jelentkezők az elvárásoknak?

2014. nov. 24. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én tavaly fogadtam örökbe a Mudi fajtamentéstől.

-Az én tapasztalatom: Nagyon rendesek voltak a fajtamentősök, részletesen elmondtam nekik, hogy mik a terveim a kutyával, miylen tapasztalataim vannak stb. Bár volt egy kis félreértés, hogy ők azt hitték, mi egy héttel korábban megyünk a kutyáért, mi meg úgy tudtuk egy héttel későb kell, hogy felgyógyuljon az ivartalanításból. :) De ezt is megbeszéltük, így végül 2 héttel az első beszélgetés után mentünk a kutyáért. :) Aláűírtam a szerződést, még megbeszéltünk mindent, elköszönt az ideiglenes befogadó a kutyától, és irány haza, ami 3 óra volt. De megérte. Azóta is itt van ez a kis lökött, bár az elején voltak bajok, kicsit nagy falat volt egy ilyen energiagolyó kutya :D Így eleinte szétszedett mindent, úgy az első 1,5 hónapban, de ez nyilván attól is függ milyen fajta, mennyit van vele foglalkozva. Ezután rájöttem menniy a mozgásigénye, ami pont elég neki, és jó fáradt is lesz tőle. Így már csak ritkán ásott, vagy szedett szét valamit, azt is az én hibámból. Amiről nem szóltak, az az, hogy nem bírja az autózást. Illetve szóltak, mikor már ott voltunk. De nem baj nem ez volt az elsődleges szempont. Ezzel azóta is küzdünk, bár egy órát már simán kibír, igaz nem szívesn autózik, de már sokkal jobb mint volt. Régen egy 5 perces (!) utat nem bírt ki hányás nélkül. Illetve vonattal is mentünk már, ha kap előtte gyógyszert akkor semmi baja vele. Vagy ha autóval megyünk messzebbre, akkor is kap előtte a gyomrára egy gyógyszert, és akkor nincs vele baj :) A másik baj, amiről szóltak is, hogy a férfiaktól nagyon fél. Ma már jobb, régen összepisilte magát ha meglátott egy férfit, ma már magától megy barátkozni, (minimum 5-10 perc után) igaz nem a legnagyobb önbizalommal. :D Nőkkel semmi baja, illetve azért egy-két férfival is jóban van már. De amúgy imádom, nagyon jó terelő ösztöne van, és egész jól haladunk más sportokkal is, februárban ha sikerül elmegyünk életünk első DogDancing versenyére is. :)

2014. nov. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit miért törölnek azt nem tudom. A FB oldalt általában egy-két ember kezeli ők döntik el melyik poszt maradjon, ne maradjon.


Van olyan kutya, amelyikre több százan jelentkeznek. De csak egy emberé lehet. Általában mikor kiderül hogy ivartalanítási kötelezettség van akkor visszalép kb a fele. Aztán amikor a kinti-benti tartás szóba jön, akkor még néhány. Utána az életvitel, a körülmények, van-e másik kutya, az milyen nemű stb stb. nagyon sok tényező van amit számításba kell venni. Nálam pl most egy olyan kutya van, amit kifejezetten csak lakásdísznek nem adnék oda. Nagyon magas energiaszintű. Ha nem kötik ezt le, akkor egy-két hónap és visszakerülne. Én azt mondom, hogy a jelentkezők kb 25%-nak jó esélye van kutyát kapni. Ha ismered a fajtát, felelős gazdinak vélnek (ivartalanítás, oltások, mozgatás stb) akkor előbb utóbb tudnak olyan kutyát ajánlani, adni akivel jól kijöttök. Érdemes akár hónapokig is keresgélni és ezt díjazzák is, hiszen Te és a kutya valószínű hosszú éveket fogtok együtt leélni. Lehet jópárszor "hoppon" maradsz más viheti el a kutyát, de érdemes időt szánni arra, hogy egymásra találjatok.

2014. nov. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

A mi malackánk története. Ő a Bullterrier fajtamentéstől van, most is sokan várnak gazdira. A tapasztalatok jók velük kapcsolatban, érdekli őket a kutya sorsa, nem tudok negatívumot írni.

[link]


Fruzsina 



Megtalálás ideje: 2008. I. 2. - egy rendszámtábla nélküli kocsiból kihajították egy kocsma kapujába, ahol ő boldog ismerkedésbe kezdett volna, ha a kocsmabeliek, közeledése ellen, nem vasvillával küzdöttek volna... Ekkor vette pártfogásába egy fiatal férfi, aki elraktározta az életveszély elől, amíg a neten utána nézett, hogy miféle fajzat ő, és kik azok akik az eféle problémákkal foglalkoznak... 


Gondozásunkba kerülés ideje: 2008. I. 2. 


Megtalálás lehetőleg pontos helye: Villonya 


Megtalált kutya neme: szuka 


Megtalált kutya chipezett/tetovált: Chipezte a B. B. T. (természetesen ivartalaníttattuk) 


Megtalált kutya ismertető jegyei: Nagyon dagi, játékos, kutyákkal kissé pökhendi, de emberekkel barátságos, igényli a foglalkozást. 

Fogyórúra lesz az első közös játék... 

Szépen sétál, szobatiszta, kultúráltan viselkedik. 


Megtalált kutya kora: 4 év körüli 


Megtalált kutya színe, mintázata: fekete-fehér 


Státusza: A történet kezdete annyira morbid, mint a folytatás nagy része. 

Rehabolt ő Ricsiéknél, Györösnél, Nóráéknál, ideig-óráig Andinál és Grübedlinél... de megismerte Bajuszcsaládot is, ha nem teljes a sor, jelezze aki kimaradt. 


Örökbefogadóhoz került. 

1. 

Egyes nagyon szerette volna Fruzsinát örökbe fogadni. Teljesítettük álmát. 

Néhány nap elteltével azonban értesített minket, hogy ő inkább még szórakozna a szabadidejében, mint hogy kutyáról gondoskodjon és ellássa. A szülei pedig nem szeretnék átvállalni a kutyával járó dolgokat. 

Azonnal mentünk érte... 


2. 

Kettes nagyon szerette volna Fruzsit örökbe fogadni. 

Leszállítottuk, ő meglátta, könnyek szöktek a szemébe, egymást ölelték, édes kettesben maradtak... nagyjából másnap a kutya elveszett, az örökbe fogadó nem szólt nekünk. 

3 hét múlva kaptunk egy telefont, hogy chip alapján beazonosították a megtalált kutyánkat. Vegyük át ha gondoljuk... 

Andi felhívta az örökbefogadót, hogy nem szeretne-e valami információt megosztani? 

Jaaaaaa... - volt a válasz - ...hát 2 napja elveszett a kutya... 

Andi kérte a megtalálót, hogy pár napig még tartsa Fruzsit, mert fuvart kell szerveznünk. A válasz: Persze! Semmi gond! ...hiszen már 3 hete nálunk van! 

Örökbe fogadó még az oltási könyvet sem volt hajlandó postára adni... 


3. 

Hármas már fényképről beleszeretett Fruzsinába. Megbeszéltük az örökbe adás időpontját - melyre közvetlenül Andi születésnapjáról indultam volna. Sietnem kellett, mert türelmetlenül várt az örökbe fogadó. Rám is telefonált, hogy azonnal lépjek a buliból, mert ő jóval előbbi időpont egyeztetésére emlékszik, mint én. 

Leléptem, rohantam, örökbe adtam. 

Két nap múlva leléptem egy másik összejövetelről, mert rohantam, hogy visszavegyem Fruzsinát. 

Megváltozott életkörülmények volt az ok... 


4. 

A történet kezdete ismert... első látásra beleszeretett egy család Fruzsinába. 

Györössel megvalósítottuk Fruzsina 1500 km-es csúcsát... 

A befejezés azonban szerencsére nem az eddigi nóta. 

Fruzsina saját családjára talált, és be is fészkelt hozzájuk huzamos időre. Van már saját gazája, gazdasszonya, kisgazdája, macskái és csúszómászói, gyorsulásra alkalmas, lejtős kertje és hiszékeny nagypapája... csak a diéta a már megszokott! 

2014. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!