Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek az én helyembe...

Ti mit tennétek az én helyemben, legyek önző és magamra gondoljak, vagy inkább a kutyára?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves border colliem. Imádom őt, az életem úgymond. De sajnos most ki kell mennem Bécsbe, mert otthon 2 év alatt semmilyen munkát nem találtam, és Bécsben egyből lett. Van már lakásom, minden. Csak egy a bibi, reggel 7kor elmegyek itthonról és este fél 6-6ra érek haza. Nagyon szeretném a kutyámat kihozni, de világ életében udvari kutya volt, bejárással a házba. Imád kint futkosni, a madarakat kergetni, vagy a szomszéd kutyával futnak a kerítés mellett. Persze rendszeres sétáltatás, agilityzés is meg volt. Nem volt bevágva a kertbe. :)


Fogalmam sincs mit tegyek, kihozzam magamhoz? És ezzel hosszú órákra bezárjam őt a 35 nm lakásba, vagy hagyjam otthon (ahol ugyanúgy megfogja kapni a napi sétálást, lasztizást-frizbizést és minden egyéb foglalkozást). Hétvégente mindig hazafogok járni, azaz péntek délutántól hétfő reggelig otthon leszek. De már nem lesz ugyanaz, ha nem tudok mindennap vele lenni.


Ti mit tennétek? Legyek önző és hozzam magammal, csak mert nekem így volna a legjobb. Vagy gondoljak rá, és hagyjam otthon. Vagy mi volna neki a legjobb? Tanácstalan vagyok. 2 hete most kint vagyok, és csak tényleg hétvégén látom őt. Bele pusztulok, úgy fáj. És anyukánm is meséli, hogy a kutyám teljesen összezuhant. Egésznap a kapualjban fekszik, még éjszakára sem akar bemenni a házba.



2014. nov. 24. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mivel a kutyád sem érzi most magát boldognak, én a helyedben megpróbálnám, hogy kiviszem magammal, reggel és este elviszem egy-egy nagyobb sétára, hétvégén pedig még többet foglalkoznék vele, majd eldől, melyik válik be jobban.
2014. nov. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne vidd ki. Szét fogja szedni a lakást unalmában meg idegességében. És ha hazamégy, akkor őt is viszed, utaztatod minden hétvégén ?
2014. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Lakást nem hinném, hogy szétszedi, még az udvarban sem nyúlt 8 hetes kora óta semmihez, életében semmit nem tett tönkre.

Amúgy igen utazna velem, míg otthon laktam, napi rendszereséggel utazott. Havi kétszet pedig 3-400 km vonatoztunk - amit nagyon szépen bírt.

2014. nov. 24. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidd ki magaddal, próbáljátok ki.

Most boldogtalan, lehet, hogy a gazdi mellett a 35 nm is jobb lenne neki.

2014. nov. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút nem a lakásban vagy kertben levésen múlik a boldogsága, ha a lakásban extrán figyelsz rá, hogy le legyen fárasztva.
2014. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is probáljátok meg. Ha nem működik max visszahozod.
2014. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vidd magaddal, mert így mindketten csak szenvedtek. Reggel jó lenne ha meló előtt el tudnád vinni egy hosszú sétára és akkor ellesz egész nap egyedül mindenféle rombolás nélkül. Az estét pedig már együtt tölthetitek.
2014. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kicsit rágörcsöltél. :) Fogd fel úgy, mint egy tesztet. Eddig két hétig otthon volt, rossz volt neked, és ő is szenved. Most két hétre vidd ki magaddal és úgy foglalkozz vele, ahogy a jövőben tervezed, (ha hazajárnál hétvégente tedd azt). A 2. hétvégén már látni fogod magatokon, hogy melyik életvitel jobb nektek, és eldöntheted, hogy otthon hagyod másodszor vagy visszaviszed. Ne aggódj, most rögtön, nem kell egy életre eldönteni, nyugodtan told ki 2-3 héttel későbbre a döntést, amikor már jobban látod a dolgokat, és ha rosszul döntenél sincs tragédia bármikor változtathatsz a döntéseden, hiszen vagy itt, vagy ott de otthon fog várni rád a kutyusod.
2014. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Kipróbalhatod,de ott nagyon másmilyenek az állat tartási szokások,szabályok,ezért egy adott esetben ugató kutyát nem fognak tolerálni / bár ez azon is múlik,milyen negyedben van a lakásod/.A szobatisztaság sem nagyon valósítható meg így.A kutya alkalmazkodik a helyzethez,ha nem egy búslakodó gazdit lát.Hozzá fog szokni az időszakos látogatásokhoz,rájön,hogy nem tüntél el örökre,hanem időszakosan megjelensz és akkor van közös program.
2014. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ottani fizetésedből azt is megoldhatnád, ha amellett döntesz, hogy kiviszed magaddal a kutyád, hogy felbérelsz valakit, aki napközben megsétáltatja legalább egyszer úgy két óra körül, így nem kell olyan sokáig egyedül lennie, visszatartania a szükségleteit és te sem egy túlpörgött kutyához érsz haza este. Így akár egy-egy esti program is beleférne, ha "kutyaszittert" fogadsz, nem éreznéd őt időnként tehernek, és megspórolod az ilyen gondolatok miatti lelkiismeret-furdalást is. Én a helyedben nem hoznám ki azonnal, hanem igyekeznék összeismerkedni a környékbeli kutyásokkal. Természetesen nem hoznám fel azonnal a témát, inkább tényleg csak ismerkednék, kérdezgetnék a környékbeli fontos tudnivalókról, jó sétahelyekről, elkerülendő környékekről, állatorvosokról, boltokról stb. Így mire kivinném a kutyát, felkészültebb lennék és sétapartnereket is találnék, na meg jó eséllyel egy megbízható sétáltatót (akár a sétapartner személyében, akár az ő javaslatára valakit). De ha van a közelben kutyasuli, ott is érdeklődhetsz az oktatóktól ezügyben.
2014. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!