Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja egy állatorvos,...

Miért mondja egy állatorvos, hogy a szuka kutyáknak legalább egyszer szülni kell?

Figyelt kérdés
Csak sztem egy hülye barom?
2014. nov. 24. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem csak szerinted, szerintem is. Régen ez egy bevett szokás, vagyis tévhit volt, de hogy manapság egy állatorvos mondjon ilyet... eszem megáll.
2014. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kiskutyák meg menhelyre kerülnek? Vagy ő majd örökbe fogadja mindet? Ha nem akkor ne mondjon ilyen hülyeséget.
2014. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Van valamennyi előnye ugyan, de hátránya még mindig több van, csak van aki ezt nem nézi....
2014. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Valszeg nem egy 25 éves állatorvosról van szó.

Az én szomszédom, aki bár nem állatorvos, de nagyon mezőgazdasági meg állattenyésztési vonalon van otthon, közel 60 éves.


Én egy menhelyről hoztam egy szuka kutyát, aki már szült, bár nem tudom, hogy hányszor, de ivartalanítva adták át nekem persze az ivartalanítási, meg még millió költséget felszámolva.

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy egy félelmetesen szép és okos kutya, de így sajnos esély sincs hogy ezt még tovább örökölje bármilyen kiskutya.

És a szomszéd szokott azzal jönni, hogy milyen szemétség, hogy elvették tőle azt hogy anya legyen.


Az már mellékes, hogy volt anyuka, de ezt nem tudom vele megértetni.


De ha abból indulunk ki, hogy ő azt hiszi, hogy még sosem voltak kiskutyái, akkor talán ez valami régimódi szokás, hogy egy szuka kutyának szülnie kell.

2014. nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Régebben az volt rá a magyarázat, hogy csökkenti az emlődaganat kialakulási esélyét.
2014. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen orvosok igazi zsenik. Ha belegondolsz neked is egyértelmű lesz. A fedeztetés előtti injekciókkal, UH-kal, vemhesség közbeni rendszeres orvosi kontrollal, ellés közbeni segítséggel, a kölykök féregtelenítésével, oltásaival, chipjével egy kisebb vagyont szerezhet! És ha arra rá tudta beszélni a gazdit, hogy ellesse a kutyáját, akkor az sem lehet nagy gond neki, hogy starter tápot vagy akár tápszert ne tőle vegyen, ami megint csak plusz pénz neki! Egyszóval az állatorvos csak jól jár ezzel!
2014. nov. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A hatodik jól mondja. Bár én nem ismerek ilyen állatorvost, aki ezt mondta, sőt, akiket én ismerek, mind ivartalanításpártiak, de több helyen olvastam, hogy ilyenek is vannak. Őket csak a pénz érdekli, nem az, h az állat valóban jól legyen, meggyógyuljon, vagy mi lesz a sorsa.
2014. nov. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az értelem nem mindig jár együtt a diplomával.
2014. nov. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem felejtem el azt a hírhedt állatorvost (vagy állat orvost) aki ha bármi baja volt a kutyának rögtön el akarta altatni. Lassan csak kihalnak ezek a 'sarlatánok'.
2014. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én gondolom így köszi :D
2014. nov. 25. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!