Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állvemhes mitjavasoltok?

A kutyám állvemhes mitjavasoltok?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves mudi-akita keverék szuka kutyám . 1 éve vettem észre rajta az álvemhességet. Nyáron még jól viseli, de tavasszal szörnyű. Beszéltem dokival azt mondta sanax vagy ivartalanitás. Én sanaxozni nem fogom a kutyát, de félek az ivartalanitástól mert már idősebb. Csináljam vele tovább a sok séta, kevés kaja, semmi babusgatás. Vagy ivartalanitás? Mert így meg attól félek, hogy daganata lesz. Bár ő a tejét kiszopja. Mit tanácsoltok?
2014. nov. 24. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ivartalaníts!!!!!
2014. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás! Még egyáltalán nem idős, ilyenkor még kb. ugyan akkora a kockázata a műtétnek, mint egy 2-3 éves kutyánál, vagyis alig van. A tenyésztők is olyan 7 éves korukban ivartalaníttatják a kutyáikat.
2014. nov. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8 évesen egyáltalán nem olyan nagy a kockázat, hidd el ki fogja bírni, nem lesz semmi baj.
2014. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem az állatorvos mondta, h nem biztos hogy túlélné, mert már idős és mert soha nem szült. És ő mondta, hogy ilyenkor adjak neki sanaxot. Keresek egy másik állatorvost, csak a környéken nem normálisak, ez az aki hesz elviszem oltatni, mert ezt megtudja csinálni. Köszi a válaszokat.
2014. nov. 25. 07:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Majdnem 10 éves volt a kutyám, egyszer sem szült, mikor ivartalaníttattuk. Semmi baja nincs, a műtét évekkel ezelőtt volt. Vidd el máshoz, hogy mit mondd, esetleg több orvoshoz is, és az alapján dönts.
2014. nov. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vigyed olyan nagyobb helyre,ahol van gépi altatás,így az altatási szövődmėnyek minimálisak.Ha egyėbként nincs más betegsége,nem lesz baja.Nagyobb a kockázata egy gennyes méhgyulladásnak,vagy daganat kialakulásának.
2014. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat és a nyugtatást :) utána nézek a környéken állatorvos ügyben.
2014. nov. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!