Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet e szoktatni erről?

Le lehet e szoktatni erről?

Figyelt kérdés
Van egy közép termetű keverék kutyám aki kint lakik az udvaron a kutya házában, és van egy kis szobakutyám aki kinti-benti életet él. A kinti kutya nyilván nem olyan tiszta, és a kutya ól is büdös kutya szagú. Kérdésem az lenne hogy a kiskutyát le lehet e szoktatni arról, hogy ha kint van az udvaron bemenjen az ólba. Sajnos iszonyat büdös lesz tőle, és nagyon kellemetlen mikor bejön a szobába és ezt a szagot érezni rajta. Fürdetni meg nem lehet állandóan mert nem tesz jót neki. Valakinek ötlet? Légyszí csak normális válaszokat írjatok! Köszi!
2014. nov. 25. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon egyszerű a megoldás. A kinti kutyának sem kell büdösnek lennie. Egyszeri fürdetés után napi fésüléssel , ha nem vizes,remekül tisztán lehet tartani a kutyát.Az ólat pedig alaposan ki kell takarítani és nem lesz büdös.
2014. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első írja!
2014. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Valami faggyú termelési gondja van a nagynak, ezért a doki azt mondta hogy ne fürdessem ha nem muszáj, és a fésűt is kerüljem nála, mert irritálja a bőrét.

Légyszíves arra válaszoljatok, amit kérdeztem a kiskutyával kapcsolatban! :-(

2014. nov. 25. 11:13
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy egy udvaron elő kutyának, hogy oldjam meg, hogy ne legyen vizes? Öt nem érdekli hogy esik az eső, simán kint sétál ha épp olyan kedve van
2014. nov. 25. 11:14
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Arra válaszoltak, amit kérdeztél. Leírhattad volna, hogy a kutyádnak ilyen betegsége van, és kerülnötök kell a fésűt is, akkor mást javasoltak volna.

A kutyákat el kell zárni az óltól. Mind a kettőt.

2014. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Én nem szeretem elzárni a kutyáimat egymástól, de más megoldás nem nagyon van, ha ennyire zavar a dolog...

2014. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Bármilyen bőrproblémája is van egy kutyának, nem az a megoldás, hogy nem fürdetik, meg nem kefélik időnként. ha gond van a bőrével, van sokféle gyógysampon, amivel lehet rajta segíteni. ne is haragudj, de az orvosod nem igazán áll az orvoslási ismeretek magaslatán. Az ólat pedig nem olvastam, hogy azt mondta volna a nagytudású doktorod, hogy ne lehetne tisztán tartani.
2014. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért azt nektek is be kell látnotok, hogy nem moshatom ki minden nap a pokrócait. Meg sem száradnak, és minden nap sáros vizes lábakkal mászkál rajta. Elzárásra nincs lehetőségem.

Amúgy kap valami gyógy-cuccot a bőrére minden hónapban, olyan pipettával rakja rá a doki mint amilyenekben a bolhacseppek is szoktak lenni. A fürdetést azért nem javasolja, mert nagyon száraz a kutya bőre, a faggyú mirigyei nem termelnek annyit amennyit kellene. A fésülést nem indokolta meg, csak azt mondta, hogy kerüljük.

2014. nov. 25. 13:04
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Egyszer olvastam valami olyasmit,hogy mi járhat a kutyák fejében. Na ez most pont ehhez a témához illik.. Mért tartjátok kint?? Főleg most,ilyen hidegbe..Meg büdös is.. :( Szegény ,azért ő is megérdemelné a kényelmes otthont,de ezek szerint nem foglalkoztok vele..Viszont,akkor azt mondanám ,ha nem akarod ,hogy a benti is büdös legyen,akkor vagy kitakarítod a kinti kutyaólt és megfürdeted,vagy pedig elviszed a kutyát valahova ,ahol megkaphatja a törődést,mert kint megfagy. Igen,büdös is lesz, de minden állatot bent tartanak szinte,ő miért ne érdemelhetné meg a kényelmes otthont?????
2014. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köze nincs a témához, de ha annyira kíváncsi vagy elmondom, hogy azért van kint, mert kint akar lenni. Mikor befogaduk, kinti benti kutyának akartuk, de telen a mínuszokban is lekaparta belülről a festéket az ajtóról, azért hogy kiengedjem. A kutyaház is csak ezért lett neki véve, mert este hiába hívom nem jön be. Mellesleg nem nem tartanak bent az emberek minden állatot. Nem ismersz úgyhogy nehogy már te döntsd el, hogy jó helye van e nálam a kutyámnak.
2014. nov. 25. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!