Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg baj lehet ha evés...

Tényleg baj lehet ha evés után viszem le a kutyát sétálni?

Figyelt kérdés
Olvastam hogyha evés után viszem le a kutyát sétálni akkor bélcsavarodást kaphat ez tényleg így van??Mert kaja után szoktam levinni hogy kint végezze el a dolgát.

2014. nov. 25. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Várni kell minimum egy órát, akkor nem lesz baja, de ha közvetlenül evés után viszed le, akkor bélcsavarodást kaphat.
2014. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Igen, így van. De azért ez általában akkor fordulhat elő, ha totál teleeszi magát a kutya (pl. ha nagytestű/mély mellkasú kutya egyszer kap enni, ahelyett, hogy a napi adagját kétfelé osztva kapná meg, reggel és este), illetve ha evés után intenzív mozgást végez.

Egy pórázas eü. séta belefér kaja után, de én várnék azért legalább fél órát. Ha meg intenzív mozgásról van szó, legalább kettőt-hármat.

2014. nov. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. nov. 25. 18:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyomorcsavarodás (nem bél) veszélye az egyik, ami miatt a kutyát nyugton tartjuk kaja után 1-2 óráig, a másik meg az, hogy tele hassal elég szar dolog rohangálni. Előbb séta, aztán kaja. És evés után otthon sincs pörgés, rohangálás meg ugrálás.

A gyomorcsavarodás egyébként órák alatt elviszi a kutyát, és nem kell, hogy tele legyen a hasa, egy sima adag vacsorától is átfordulhat az a gyomor. Sőt, üresen is átfordulhat, ha nagyon meg vannak nyúlva a gyomortartó szalagok, bár az baromi ritka. De a lényeg, hogy nem éri meg kockáztatni.

2014. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is szoktam várni a sétákkal, hiszen mi sem szeretünk tele hassal mozogni egyből. Nekem nem nagytestűm van, de mégis észrevehetően jobban szeret mozogni ha nem pont akkor nyelte le az utolsó falatokat. Érdemes tényleg megvárni. én napi 2 adagban etetem, mert habzsolva eszik és képes rágás nélkül nyelni, ebből is adódhat probléma, az enyém nagyon sokszor kihányja lehet pont emiatt.
2014. nov. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem,ha csak eü.séta.Hosszabb séta futkosás viszont nem ajánlott.
2014. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!