Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városban élő kutyagazdik?!

Városban élő kutyagazdik?!

Figyelt kérdés

Amikor elmentek dolgozni/gyerek az iskolában, nincs senki otthon, a kutyát bezárjátok a lakásba? Hogy viseli a kutya? Nem okoz kárt semmiben?

Írnátok saját tapasztalatokat, és hogy milyen kutyáitok vannak?

Köszi :)



2014. nov. 26. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Társasházban lakom, úgyhogy kénytelen vagyok. Kölyökkora óta bent van amíg nincs itthon senki, úgyhogy megszokta, nem tesz tönkre semmit. Reggel általában kimegyünk gyakorolni egy 25 percet (sportkutya, agilityzünk), hogy lefáradjon valamennyire, utána megyek el egy 8-9 órára. Mikor hazaérek, megint kimegyünk gyakorolni egy 35-40 percet, aztán sétálunk egy 1-1,5 órát. Nekünk kb. így néz ki egy hétköznap, bár szerintem akkor is ugyan ilyen lenne, ha kertesházban laknék.
2014. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Mi is társasházban lakunk, nincs rá mód, hogy kint hagyjuk amíg egyedül van itthon.

Tudnod kell, hogy elég más a dolog, ha egy kutya kölyökkorától kezdve veled van, és ehhez van hozzászoktatva, ebbe nő bele, de nekünk egy menhelyről elhozott keverékünk van, aki már akkor felnőtt volt amikor hozzánk került. Az elején bizony voltak gondok, rombolt, rágott. Ma már jobb a helyzet, de bizony kennelben van itthon egyedül. Ilyenben: [link]

Reggel korán kelés, egy jó félórás séta, pisi, kaki, aztán haza, tappancs törlés és be a ketrecbe. Aztán hazaérkezéskor kiengedjük, majd megyünk lefele, labdázunk, bandázunk kutyás haverokkal, ők rohangálnak, játszanak, olyan 2-3 órát vagyunk lent.

2014. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kutya van, hát akkor tettek tönkre dolgokat mikor aludtam. Nappal nem annyira, de volt rá példa hogy szétrágtak 1-2 usb kábelt, meg ilyenek.
2014. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Panelban lakom, nem veszem rajta észre hogy megviselné.

Amikor kicsi volt egyedül a szemetesbe mászott bele néha, de másban soha nem tett kárt, nem rágott meg semmit nem csent el semmit, nagy szerencsénk van vele. Sokat sétálunk mai napig és járjuk az erdőt :)

8 éves keverék kutyus :)

2014. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pici koratol velunk van. Tanitottuk. Fel eves kora ota nem rag meg semmit. Sose zajongott,alszik,mig napkozben tavol vagyunk. Semmi problema. Reggel,munkat utan es este jatek, seta.
2014. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 évesen fogadtam örökbe, kóbor kutya volt.

Az első pár hónapban mindig úgy intéztem, hogy legyen itthon vele valaki (pl. nagyszülők), ma már nyugodt szívvel egyedül hagyom több órára is. Az elején tudatosan nem csináltunk nagy hűhót a távozásból/érkezésből és fokozatosan egyre többi időre maradt egyedül. 10 perc, fél óra, 1 óra, 3 óra... Semmit nem rongált meg vagy lopott el, nagyon ügyes, rendes kutya :) Mondjuk ilyen alkalmakra mindig elöl hagyok neki több játékot meg rágócsontot, amivel lefoglalhatja magát.

2014. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. dec. 20. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!