Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Juhász vs. Uszkár....

Német Juhász vs. Uszkár. Melyik kutyafajtát szeretitek jobban? Miért?

Figyelt kérdés
2014. nov. 26. 20:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Én egyértelmûen az uszkárt. Számomra szimpatikusabb a személyisége és tetszetôsebb a külleme, egyáltalán nem csajos nebánts virág, mint ahogy sajnos beállítják. Mellette szól az is, hogy nem olyan mainstream mint a nj, bár errôl nem a kutya tehet. Ha a két fajta közül választanom kéne, nem kérdés melyiküket venném, sôt, a távoli jövôben szeretnék is majd egy közèp vagy óriás uszkárt venni.
2014. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
A régi típusú nj-t. A mostani csapott farút utálom, akkor már inkább az uszkár. De annak meg a szőrétől készülnék ki.
2014. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Mindkettő tetszik, de inkább a német juhászkutya. Jobban hozzám illik, és valahogy jobban kedvelem a nagyobb kutyákat. Egyébként Ég és Föld a két fajta.
2014. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Uszkár.

És nem tudom megindokolni.

Én a molosszereket szeretem, mégis az uszkárt választom, de természetesen csakis az óriást. :)

2014. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
mindkettő volt, van. de hogy lehet eme két fajtát összehasonlítani?
2014. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

nekem az uszkárok nagyon akaratosnak, meg bocsánat de nagyképűnek tűnnek.:D környéken szoktak jönni menni és mindig ugatnak.

a német juhászok nem hiába rendőrkutyák.:) engedelmesek, okosak, könnyebb kezelni szerintem. + 1 NJ

de tényleg nem lehet összehasonlítani

2014. nov. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Nehez eldonteni. Szeretem azokat kismeretu kutyakat, akik meg azert alkalmasak munkara is, egy gondosan kivalasztott uszkar lehet ilyen. Viszont elborzaszt a szore, en nem akarnam minden nap fesulni. A nemet juhaszbol csak a munkavonalu tetszik, most is dolgozom eggyel. Nem az enyem, magamnak nem biztos, hogy vennek, tul nagy. Nekem az idealis kutya maximum mudi meretu.
2014. nov. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

Már bocsánat utolsó...el tudom én fogadni ha valakinek egyik meg másik fajta tetszik. Nyilván mindenkinek másik az elvárásai egy kutyával szembe és ez alapján választ. DE nevelés alapján leszólni egy fajtát...hát nem szép! Az ha ugat és nem tudja a helyét az a gazda hibája! Hány meg hány kerítésnél vicsirgó németjuhászt láttam mégsem gondolom, hogy ez alapján kell megítélni a fajtát.

Nekem az uszkár a favorit, rövid szőrrel. Nyilván nevelni kell mint minden fajtát de kezes figyelmes tanulékony társ válgat belőle. A szőrét említette valaki, nyírni kell havonta két havonta de nem hullik. A németjuhászé tavasszal és ősszel hullik bizony rendesen! Ez megint ízlés kérdése.

2014. nov. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Bocsi..utolsó előtti 😄
2014. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha lenyírod másfél centisre, ezt nem kell fésülni:

[link]

1 hónap mulva megnő 3 centisre, és még az sem lesz raszta.

A havanase-puli keverék kutyámnak is ilyen gyorsan növő szőre van és nem fésülöm soha, csak havonta végigtolom kutyanyíró géppel. Kb 20 perces művelet.

2014. nov. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!