Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet agresdzió jele?

Ez lehet agresdzió jele?

Figyelt kérdés
A kiskutyánk hátulról belénk harap (azt nem tudom h játékból-e vagy nem de elég erősen) és a lábunkat utána folyzon harapdálja és nem lehet leállítani csak jutalom falattal.. ezt nem zudom miért csinálja. Lehet rossz a reakcióm? Egyszerüen figyelmen kivűl hagyom de még erősebben harap. A kezünkkel óvatosan játszik többnyire de ott is vannak túlkapásai és akkor abba is hagyjuk a játékot. Meg ha már nem tetszik neki valami akkor rá kap a kezünkre. És ez ilyenkor olyan rossz elméletben megpróbáltam a lehető legtöbb dolgot elsajátítani de úgylátszik gyakorlazban sokkal nehezebb. És tudom hogy rengeteg türelem kell hozzá. És még annyi hogy szerintem eléggé le van fárasztva a lehetőségekhez képest. Még nem vihetjük sétálni de a folyósón nagyon nagyot szokott rohangálni. Erdőbe is vittük olyan helyre ahol nem nagyon járkálnak se kutyák se emberek. Agyilag is minden nap fárasztom 15-20 percet de nagyon szeret tanulni ezért van h átismétlem vele azokat amiket tanult

2014. nov. 27. 12:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat félre írtam: agresszió
2014. nov. 27. 12:38
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

terelö fajta?



mert ha az akkor marad is ez a tulajdonsága ez nem fog változni ez faj tulajdonság?



ha meg nem terelö fajta akkor le kell szoktatni vissza kell csipni mert nem megengedett vislekedés

2014. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
85%
szerintem nem kellene jutalomfalatot adni neki azert hogy ne harpdáljon tovább, mert megszokja és mindig harapdálni fog ennivalóért ... inkább olyan gyengén csípd vissza, hogy ne fájjon nagyon neki és így rájön hogy neki se jó ha visszacsípik és lehet leszok a harapdálásról... egyépként milyen kutyafajtáról van szó?
2014. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Először valószínűleg csak játékból kezdte. Az a baj, hogy minden egyes alkalommal, mikor jutalomfalatot adsz neki, azzal ráerősítesz erre a viselkedésre, azt jelzed a kutyának, hogy számodra ez egy kívánatos viselkedés. Ugyanaz játszódik le ilyenkor, mint mikor pl. az ül vagy fekszik feladatra tanítod. A kutyában ez úgy játszódik le, hogy rágja a gazdi lábát, erre jön a jutalomfalat, egy idő után önállósítja magát, hiszen milyen jó móka is ez, játéknak is kiváló, meg még kaját is kap.

Olyan viselkedést, ami nem kívánatos, nem jutalmazunk falattal, mert a kutya ebből azt tanulja meg, hogy milyen jó is ez, majd jön érte a jutalom, tehát ezt kell csinálnia. És hiába arra kapja esetleg a jutalmat, mert abbahagyja a nem kívánt viselkedést, annak elkezdése nélkül ugye abbahagyni sem tudja.

2014. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát lehet benne terelő ösztön mert labrador-németjuhász meg talán skót juhász keverék. Amúgy teljesen fajtatiszta labradornak néz ki még úszóhártyája is van :D
2014. nov. 27. 12:58
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezt a jutalom falatot még nem nagyon alkalmaztam inkább figyelem elterelés vált be de csak akkor csináltam ha hirtelen nem volt más a kezemben vagy a környéken
2014. nov. 27. 13:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak kutya módra játszik. Nem jutalmazunk, hanem letiltunk minden olyan viselkedést, amit nem akarunk, hogy valaha csináljon a kutya. Rászólsz erős hangon, hogy nem!. Mellette ellököd magadtól, vagy rászorítasz a pofájára felülről. És nem finoman, hogy nehogy megharagudjon, hanem érezhetően. A kutyának ami kellemetlen élményt okoz, azt el fogja hagyni egy idő után.
2014. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kutya nálunk is úgy játszott kölyökként, hogy harapott, erősen, kis tűhegyes fogai voltak. Én hiába szóltam rá, meg sem hatotta. Az orrára koppintást én annyira nem preferálom, ha túl erőset ütsz, az sem jó, ha meg nem gyengén ütsz rá, akkor játéknak veszi. Én azt csináltam, mikor elkezdett harapdálni összeszorítottam a pofáját. Nyilván nem erősen, lévén csak egy kis 1 kilós kölyökről volt szó, csak épp annyira fogtam rá, hogy ne tudja kinyitni, sem kiszabadulni belőle. Egy pár másodpercig ez nem is zavarja a kutyát, majd látod rajta, hogy kezd neki kényelmetlenné válni a szitu, na ilyenkor még egy kicsit kitartod. Néhány alkalom után meg is tanulta, hogy nem haraphat bele erősen a kezembe. Azóta tök jól tudunk "birkózást" játszani, sosem harap már erősen. Én egyébként kifejezettem szeretek úgymond kutya módjára játszani a kutyáinkkal. Lehet harapniuk is, csak tartsák be a határokat, legyen vele tisztában, mi az ami még belefér a játék kereteibe, és mi az, ami már túl sok, és fájdalmas nekem.
2014. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez az orrára ráfigás jobban behergelei. A határozott nemre rá se hederít az ellökést szintén játéknak veszi az orra koppintásnak én se vagyok a híve de csak essig erre hagyta abba
2014. nov. 27. 13:35
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor nem a megfelelő módon csinálod a ráfogást. És addig kell tartani, míg lenyugszik. Amúgy egyik módszerrel se várd, hogy 1 alkalom után teljesen működni fog.
2014. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!