Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor és rottweiller együtt?

Komondor és rottweiller együtt?

Figyelt kérdés
Ez egyelőre távlati terv, csak érdekelnének a vélemények, meglátások, hogy a két kutya együtt még kézben tartható avagy már túl kemény diók? Előre is köszönet a válaszokért!
2014. nov. 27. 18:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, igen! Nem azonos nemű állatokra gondoltam.
2014. nov. 27. 18:55
 2/14 sippara ***** válasza:
83%
Aki az egyiket kézben tudja tartani, az valószínűleg minimális külső segítséggel megbirkózik a kettővel is, de ha ilyen kérdések merülnek fel, tehát nincs tapasztalatod és elméleti síkon sem konyítasz a témához, érdemes megvenni az elsőt (nyugodtabbat, szukát), eljárni vele suliba, és amikor már mindketten vagytok olyan szinten, hogy készen álljatok egy másodikra, csak akkor bevállalni a következőt.
2014. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Bármilyen kutyát lehet bármilyennel tartani. Akármilyet.

Ez kizárólag a gazdán múlik, hogy ha esetleg probléma lenne, mennyire ért hozzá, hogy kezelni tudja azt.

2014. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, az ismereteim igencsak konvergálnak a nulla felé. Most, jelen pillanatban nem is vállalnám őket. Köszönöm a tanácsot!
2014. nov. 27. 19:07
 5/14 A kérdező kommentje:
Illetve a tanácsokat!
2014. nov. 27. 19:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát ilyen párossal még nem találkoztam. :) Nyilván lehet velük bírni, csak türelmes, határozott gazda kell hozzájuk. Én személy szerint más fajtát választanék a komondor mellé. Valami kisebb, energikusabb kutyát javasolnék. :)
2014. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a kettő együtt kiesz a pénzedből :D
2014. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

19:12-es: ó, volt kisebb testű kutyánk. Cocker spániel egy rövid ideig még gyerekkoromban, majd egy mopsz több, mint 10 évig. Következő kutyának már nagyobbat szeretnék. A kérdésben megjelölt két fajtát nagyon kedvelem, de egyelőre csak mint szemlélő, és ahogy olvasok róluk akár itt, akár szakirodalomban, leszűrtem, hogy már komolyabb tudás kell a tartásukhoz.

19:30: igen, a maga idejében nyilván ezt is figyelembe fogom venni. :)

2014. nov. 27. 19:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha 2 kutyában gondolkodsz, akkor először tartsál 2 komondort. Az a könnyebben kezelhető fajta. És egyenként nem falnak annyit, mint egy németjuhász, szóval vitatom az itt olvasott állítást, hogy kiesznek a vagyonodból.

Nyilván fiatal vagy még, szóval van időd, 10 év múltán, már tapasztaltabban gondolhatnád át, hogy veszel-e rottweilert a komancsok után.

Becsületből eleve a hazai, magyar fajtát illene előnyben részesíteni.

2014. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, én magam is a komondort részesítem előnyben. Azt már olvastam, hogy relatíve nem is esznek sokat a méretükhöz képest. Köszönöm szépen a választ!
2014. nov. 27. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!