Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier tartók mit...

Yorkshire terrier tartók mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Nem rég vásárolt anyukám egy yorkiet(tenyésztőtől,3 hónapos,oltva,garanciával stb.) de mi nem vagyunk ilyen pici kutyákhoz szokva mert a szüleimnek nagy testű kutyái vannak(50-60 kg).Tehát a tenyésztő szerint ne vigyük ki az udvarra mivel hideg van.Kérdésem a következő: kis kabátban sem mehet ki az udvarra még 10 percre sem? mert ugye soká lesz még jó idő.de azt se akarjuk hogy megfázzon.szerintem a tenyésztője kicsit túl félti vagy nincs igazam?

2014. nov. 27. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A yorkie egy kutya, akármit gondol a tenyésztő. (Ha valóban tenyésztő és nem azért félti a jószágot, mert tudja, hogy beteg.)

A kabát viszont nem árt neki. Kicsi kutya, kevés hőt termel, össze sem lehet hasonlítani egy nagy döggel. :)

(Nekem is csak nagy kutyáim vannak, de ismerek yorkie-kat. Kutyának vannak tartva.)

Nyugodtan ki lehet vinni. Kell neki a friss levegő, meg a játék a többi kutyával.

2014. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem yorkie-m van, de... simán kivihetitek pláne ha minden oltása adott. A lényeg higy aktívan mozogjon, ne egy helyben álljon vagy csak szaglásszon, hanem labdázhattok vele, stb. Ezen kívül a kutyaruha is jó ötlet.


Ismerek yorkie-s gazdit. Annál a kutyánál jobban egy kutya sem imádja a havat. Persze vízálló kabátban hogy a hasa ne fagyjon meg. Ennyi a hidegről és a sztereotípiákról. A lényeg hogy figyeld a kutyát azért, ha láthatóan fázik vidd be :)

2014. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van, és az elmúlt 3-4 évben talán 1-2 alkalommal adtam rá a ruháját, mert nem szereti. (egyszerű fekete polár béléses háttakaró)

Ha nagyon hideg volt korán reggel, vagy épp szakadt a hó, vagy eső. Amúgy simán leviszem sétálni -10 fokban is. SOha nem volt még megfázva.

Figyi, ő is kutya, nem porcelánbaba. A szőrét ne nyírjátok le, ha nem muszáj, esetleg egy kis kabát is mehet rá.

De ugyanúgy szüksége van napi 3-4 sétára, mint bármely más kutyának.

2014. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.én is úgy vagyok vele mint Ti hogy kicsi kutya de kutya! csak bele ültette a bogarat a fülembe a tenyésztő.nem beteg,egészséges aktív kis kutya,egész nap pörög játszik az enyémmel stb. 1,35kg most a súlya,nem extra mini(olyan nem is kellett volna) vagy ilyesmi szülei is apja 3,20 anyja is 2,70kg.azért várok még tapasztalatokat ez ügyben,főleg olyanét akinek télen volt kicsi.
2014. nov. 27. 22:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Kimehet az udvarra! Először végignéznék az udvaron, hogy el van-e rendezve rajta minden, nincsenek-e a kiskutyára veszélyes törmelékek, üvegek, gödrök benne, illetve hogy a kerítésen nincsen-e olyan rés amin mivel pici, át tudna bújni (bár felügyelet nélkül nem hagynám kint, de mégis jobb a biztonság). A kerti sétákat már csak a szobatisztaság könnyebb megtanítása miatt is nyugodtan el lehet kezdeni, plusz nagyon izgi lesz neki a sok levélzörgés, szaglászás. Inkább napi sokszor, de csak 10-15 percre, rövid időkre vigyétek le, úgyis gyakran pisilnek a kölyökkutyák, és nagyobb eséllyel fogja kint érni a szükség, és szépen apránként megszokja a kinti pisilést. Áthűlni se tud ilyen rövid idő alatt, szóval szerintem ez az ideális sétagyakoriság és időtartam neki. A tenyésztő szerintem biztosra akart menni, hogy nem zárjátok ki órákra, magára hagyva a kiskutyát, és inkább túlzott, mert jobb ha túl van féltve, mintha aztán baja lesz.
2014. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jah, a ruhát kihagytam, azt nyugodtan fel lehet adni rá (bár ha pár hónapos, nem tudom van-e a méretében) nekünk kötött pulcsi is van, az rugalmas, abból tudtok akkorát kötni, amekkora most a kutyus, ill. ha majd jó lesz rá az S-es kabát, akkor az nagyon jól melegen fogja tartani! Persze nem órákig.
2014. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi! persze mi se órákra gondoltunk,csak kicsit.Van ruhája mert vettünk a tenyésztőtől neki.annyira édes kis kutya csak hát olyan furcsa a mérete :)
2014. nov. 29. 07:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Kiviheted. Másképp hogyan szoktatnád szobatisztaságra? Nyugodtan kint lehet akár 10 percnél tovább is, ha szeretne, és élvezi!
2014. nov. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem állatorvos mondta, hogy ruha nélkül is kiviheted pár percre hogy elvégezze a dolgát, de ruhában akár 10-15 percet is simán elvan kint vacogás nélkül:)
2015. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az előző voltam. Ez a kölykökre vonatkozik, a nagyobbacskák simán tovább maradhatnak, ha élvezik:)
2015. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!