Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sebgyógyulásra a Bepanthen...

Sebgyógyulásra a Bepanthen vagy a Neogranormon krém a hatásosabb?

Figyelt kérdés
Kutyám hátsó tappancsán sebes - kis területen hiányzik a bőr -, gyakran betadinozom neki, de sajna ritka rossz helyen van a seb a talpán :(

2014. nov. 27. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Enyém is 3x lehúzta a bőrt a talpáról már. Ne kenj rá semmit, úgyis lenyalja, max aloe verát.
2014. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nyugi meggyógyul pár nap alatt. Én először elvittem dokihoz, bekototte, csórikám 10 napig "gipszben" adóvevővel tengődött,a másik két alkalommal csak lefertőtlenítettem és úgy hagytam, kb. 4 nap alatt rendbe jött, persze őrültködés kizárva, csak laza séta.
2014. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megint én, kiegészíteném az első válaszom. Szóval azért ne kenj ilyen krémeket, mert felpuhítják a bőrt és lassabban gyógyul, nem tud szarusodni, másrészt ha lenyalja abból baj is lehet ha lenyeli. Az aloe Vera bio és nagyon hatásos növény én mindenképp azt javaslom.
2014. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Már halálra aggódom magam, hogy elfertőződik kint sétánál, már próbáltam zoknit adni rá, vagy bekötni, de leszedi, nem bírja elviselni ha van vmi a lábán. S valóban állandóan nyalogatná, ezért ha nem tudok figyelni rá, addig tölcsér van rajta itthon. Az aloe vera jó ötlet :)
2014. nov. 27. 22:58
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen, este amikor már aludni megy kend be a mancsát körömvirág krémmel.:) akkor viszonylag nyugisan van. rászólsz, hogy ne nyalja és talán békén hagyja. :) nekünk 2 nap alatt csodát tett, hihetetlen ezek a kutyusok! :)))

de amúgy persze talán a neogranormon még jobb is.:)

2014. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A neogranormont ha lenyalja, meg is mérgezheti. Ne kenj rá vegyi cuccot csak biot.
2014. nov. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sebet én nem kenném már semmivel, ugyanis annak le kéne esnie, de ha folyton kenegeted, akkor csak felpuhul és az életben nem gyógyul meg/esik le.


Alapvetően ha nagyon száraz/repedezett a tappancsa, akkor jó az általad említett krémek bármelyike, illetve a körömvirágkrém. Hámosításra pedig jó még a betadine is, valamint a Kék Lukács nevezetű krém.

2014. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Voltunk dokinál, ő hámosításra a Neogranormont vagy a Kék Lukács krémet javasolta.
2014. nov. 29. 01:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem tudjátok hol lehet venni ezt a klasszikus Kék Lukács krémet? Bocsi az OFF-ért.
2014. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!