Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetném el, hogy ne...

Hogyan érhetném el, hogy ne legyen féltékeny a kutya?

Figyelt kérdés

Van két kutyám; egy 1,5 éves és egy egy éves. Egyedül élek velük. Amikor megyünk sétálni, külön viszem le őket és, amikor foglalkozom velük, mindig ugyanannyit törődök mindkettővel - tanítás, szeretgetés, stb.

Ha a kicsivel foglalkozom, akkor a nagy elfogadja, akkor ő félrevonul, játszik, lefekszik, stb.

De ha a naggyal törődök, a kicsi rohan oda és rám ugrik vagy aodaférkőzik hozzám és ellökdösi a nagyobbik kutyát. Minden módszerrel próbáltam erről leszoktatni, de nem sikerült, ugyanúgy nem tudja elviselni, ha mással is törődök.

Ráadásul emberekkel is csinálja - ha más emberrel törődök és nem épp vele, akkor a másik emberre is féltékeny - ha mást csinálok épp, akkor néha azt se nagyon viseli el.

Nem hanyagolom el, mindent megadok neki de túlzásokba se esek és az sincs, hogy vele többet törődnék mint a másikkal.


Azt is kipróbáltam, hogy egyszerre törődök a két kutyával, de neki az se jó, olyankor is próbálja elérni, hogy csak rá figyeljek.

A nagyobb néha magától idejön simire, de nem járkál folyton a nyomomban, a kicsi meg igen. Ez idáig nem is zavaró, de arról szeretném leszoktatni, hogy nem engedi, hogy a másik kutyával vagy más emberekkel törődjek.


10 órát vagyok távol - 1 óra bejutni a munkahelyre, 1 óra vissza meg a 8 óra munka - heti 4 vagy 5 alkalommal, amit meg itthon vagyok igyekszem csak velük tölteni.


Még azon gondolkodtam, hogy lehet ez csak ilyen kölyökkutyás dolog, de már 1 éves is elmúlt.


Szerintetek hogy érhetném el, hogy elfogadja, másokkal is szeretnék törődni és másoknak is szüksége van arra, hogy törődjek velük?



2014. nov. 27. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Helyre kéne rakni a falkasorrendet, nem hagyni, hogy ő uralkodjon fölötted. Meg nem ártana megtanulni hatékonyan fegyelmezni :)
2014. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1 éves elmúlt :) Hát igen, az már nem kölyök, hanem kamasz. Az enyém most másfél éves és kb 1 éves kezdett belemenni a legrosszabb korszakába. Most kell elkapni, légy résen: határozottság, fegyelem és ahogy az első írta, nem árt tisztázni a falkasorrendet. Én javasolnék egy közös kutyasulis foglalkozást.
2014. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyák?
2014. nov. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!