Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van arra esely,...

Szerintetek van arra esely, hogy azok, akik ilyen katasztrofalis helyesirassal irnak ki kerdeseket, kepesek elolvasni az altalunk ajanlott konyveket kutyavasarlas elott?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, aki egyet-kettot hibazik, hanem hanem akirol leri, hogy fel oldalnal hosszabb egybefuggo szoveget altalanos iskola ota nem olvasott. Pl leirja, hogy nemetH juhasz: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1602664-mien-..

Szerintem ezek az emberek nagyjabol funkcionalis analfabetak lehetnek es teljesen felesleges konyvcimeket mondani nekik, mert a fulszoveget sem tudnak ertelmezni. Es a problema, hogy rengeteg ilyen ember kerdez nap mint nap.


2014. nov. 28. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem sok esély van rá. Nem csak kutyatémában, egyéb témakörben is az ilyen emberek könnyű és gyors megoldást várnak tőlünk, minimális erőfeszítésre törekszenek.
2014. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Esélytelen. Mondjuk, ha valami vizsgához kötnék a kutyatartást, az értő olvasás már önmagában egy szűrőként funkcionálna. De az is elég lenne, hogy írjon le három értelmes mondatot.
2014. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Volt olyan kerdezo, aki Angliaban elt es kutyat szeretett volna "tenyeszteni" (szerintem inkabb szaporitani), es azert irta itt ki a kerdest, mert nem tudott annyira angolul, hogy utananezzen a valaszoknak pl a kennelclub honlapjan, vagy megkerdezzen egy angolt. Tamogatnam, hogy a kutyatartast alapveto szovegertesi kepessegekhez kossek.
2014. nov. 28. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek és mégsem.

Ennél sokkal komolyabb kritériumoknak kéne megfelelni, ez már az ezredik a sorban.

Ismerje a fajtát, mielőtt megveszi.

Tudja, hogy nincs mini yorkie, és tsai.

Tudja, hogy nem jó csokival etetni a kutyát.

Tudja, hogy fizikailag és szellemileg le kell fárasztani. És legyen elképzelése arról, hogy hogyan kell.

Tudja, hogy ha nem akar tenyészteni, akkor miért érdemes ivartalaníttatni a kutyát.

És még sok minden, ami nem jut épp eszembe.

2014. nov. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha meg olvasni se tud, akkor ezeket, amiket felsoroltal, honnan tudna? Aki kepes szoveget ertelmezni egy iskolazott felnott szinvonalan, az kepes fejlodni, de aki olynokat ir, hogy nemeth juhasz meg sziberiay haszki az remenytelen es lathatoan egyszer sem latta leirva a fajta nevet.
2014. nov. 28. 13:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem láttam, de majd' elsírtam magam: "sziberiay haszki"

Igaz, amit írsz, de máshonnan is lehet tanulni: közvetlenül emberektől. Rokon, barát, kutyasuli, tévé.

2014. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ilyenek szerintem tevebol vagy ismerostol sem igazan lennenek kepesek tanulni, mert ha igen, akkor mar legalabb irni megtanultak volna.
2014. nov. 28. 15:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Optimista vagyok... :)
2014. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!