Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tehetném könnyebbé a...

Hogyan tehetném könnyebbé a beilleszkedésést?

Figyelt kérdés
Most fog hozzám költözni egy yorkie szuka kutyus. Barátnőmé volt de neki már nem kell mert megunta. -.-" Eddig csak párszor találkoztam vele és nem volt időnk nagyon megismerni egymást. Mondtam neki elhozom magamhoz ne rakja ki szegényt az utcára én nagyon szeretném. Nekem már van két yorkiem. Egy kan és egy szuka. A szuka 10 a kan 2 éves lesz. Mindketten ivartalanok. Hogy tudnék neki segíteni a beilleszkedésben?

2014. nov. 28. 10:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Az új kutyus 4 éves :)
2014. nov. 28. 10:55
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor vidd el egy hosszu setara, aztan semleges helyen talalkozzon a regi kutyaiddal. Ha ez megvan, csak az utan vidd haza. Figyelj arra, hogy az elso pillanattol legyen tisztazva a rangsor es ne legyen elkenyeztetve. Ezzel biztosithatod, hogy biztonsagban erezze magat.
2014. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban azzal, ha nem tutujgatod agyon, ha megérkezik. Hagyd békén egy pár napig, had illeszkedjen be, figyelje meg, mi a rendszer nálatok, és igazodjon ahhoz. Ha rögtön letámadod, hogy jaj szegény elhagyott kutya, ne félj, majd itt neked nagyon jó lesz, szeretlek-imádlak-meghalokérted, tuti, hogy elbaltázod neki az egészet. Majd ha látod, hogy elkezdett tenni azért, hogy a közösség része legyen, figyel rád, beilleszkedik, akkor lehet elkezdeni a nagy szeretgetést, persze azt is lassan. Lesz még rá időd, az első néhány napban van neki elég baja anélkül is, hogy azt kéne kitalálnia, hogy te miért is örülsz neki ennyire, mit tett ő, amiért rajongsz érte. Szóval csak okosan, visszafogottan :) Érzi ő a szeretetet és a befogadást anélkül is, hogy az arcába tolnád, a kutyáknak remek radarjaik vannak az ilyesmikre :)

A kutyák meg ha esetleg görénykednének egymással, azt gyorsan és határozottan rendezd le, tanítsd meg mindegyiknek, hogyan kell viselkedni.

2014. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat :)

Igyekszem nem szét szeretgetni :)

2014. nov. 28. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!