Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb házőrző kutya?

Figyelt kérdés

Róluk hallottam, hogy elég jók, de melyikük a legjobb?:


Roti, dobi, németjuci, komondor, kuvasz, argentin dog... vagy van még jobb?



2014. nov. 28. 16:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem német juhász vagy rottwelier, attól függ mennyi időd van rá. bár szívem szerint és vagy a rotit vagy egy keveréket vennék.
2014. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a házőrzés azt jelenti, hogy a házban van a kutya, így nem tudja a betörő lemérgezni és a kutyának is könnyebb dolga van. Így számomra ezek a fajták alkalmasak erre: rottweiler, régi típusú dobermann, régi típusú német juhászkutya és kb. ennyi.


Területőrzésre számomra ezek: komondor, kuvasz, közép-ázsiai juhász, kaukázusi juhász, moszkvai őrkutya, kangal.


Személyvédelemre: rottweiler, esetleg a dobermann, talán talán a malinois, szintén a régi típusú nj., orosz-fekete terrier, kuvasz.


Az argentin dog vadászkutya, semmi köze az őrzéshez.

2014. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
nekem 13 éve csak német juhászom van, és mást nem is szeretnék! :) imádom őket, nemcsak szépek, jó házőrzők, és gyerekbarátok :)
2014. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
A cane corsóm tökéletes házőrző.
2014. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Nekem shar pei em van félnek tőle mert furcsa hangokat ad meg valakinek alapból ijesztő .azon kívül nagyon jó házőrző senkit nem enged be csak ha én ott vagyok és megengedem ha valaki be akar jönni ugat stb és mivel benti kutya eléggé utálja ha valaki csak úgy le ül a házban (simi nélkül):D
2014. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszolóval értek nagyjából egyet.


Annyi kiegészítés, hogy mindenképpen az őrző-védő munkakutyák és a pásztorkutyák a legjobbak. Utóbbiak abban emelkednek ki még jobban ebben, mert falkában is, képzés nélkül is, a legmostohább időjárási körülmények között is és vadállatok ellen is jók.

2014. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kérdést úgy gondolod, hogy az udvaron él, és őrzi a portát, a területet, akkor komondor, kaukázusi, kuvasz és más nagytestű pásztorkutyák valók erre a feladatra.
2014. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapos német juhászom van, de egyelőre a bekísérem a betörőt és örömtáncot járok stádiumban:) A kutyakiképző és a tenyésztője is azt mondta, hogy ahogy ivarérett lesz, már nem fog beengedni idegent. Hát kíváncsian várom.
2014. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, vajon milyen kutyád volt eddig? Mert az itt felsorolt fajták szinte mind határozott (és tapasztalt) kezet igényelnek. Még a komondor (főleg ha szuka) a legenyhébb.

Meg ha már itt tartunk, akkor a felsorolásból hiányzik a sarplaninac: https://www.youtube.com/watch?v=YhdXFZ-y7Ms

Az is nagyon örül a betőröknek-pláne ha aznap még nem kapott kaját:))

2014. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 sippara ***** válasza:
69%
Mit vársz konkrétan a kutyától?
2014. nov. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!