Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok társnak?

Milyen kutyát ajánlotok társnak?

Figyelt kérdés
Hamarosan szeretnék magam mellé egy kutyut barátnak. Imádom a nagytestű kutyákat. Egy olyan ebet szeretnék, aki minél nagyobb, és ragaszkodó, nem szökős . Akit bárhova vihetek magammal,és megadja a biztonságérzetet, hogy nem bánthat senki, mivel egy fiatal nő vagyok.:)

2014. nov. 29. 09:40
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
33%
Erőviszonyok? Milyen a testalkadod? Ha 40kg-s vagy akkor nyilván nem ajánlok hozzád egy bernáthegyi-t, mert azt nem sétáltatnád, max síelnél vele..:D
2014. nov. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
18%

Cane Corso


szomszédomnak ilyen kutyája van, jópofa dög :D netes leírás szerint meg kb olyasmi, mint amit szeretnél.

2014. nov. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Pici vagyok, de erős.:)(167cm 50kg ) A lovakkal boldogulok , régen szüleimnek argentin doguk volt, vele is tudtam bánni.
2014. nov. 29. 09:51
 4/31 anonim ***** válasza:
Nápolyi masztiff.
2014. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%

Te mindent meg tudsz adni egy kutyának? Napi 3 séta, megfelelő étel, orvosi költségek? Ezeket is vedd figyelembe.

Mivel nem vagy fajtabolond, azt javaslom, nézz szét pár menhelyen,hátha rátalálsz az általad keresett kutyára.

2014. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Gondolom valaki úgy lesz fajtabolond, hogy vesz magának egy általa kiszemelt kutyafajtát és beleszeret .:) Amúgy kölyökkutyát szeretnék mindenképpen, nem keveréket. Mind a kettő szomszédomnak menhelyről van a kutyuja, nincs is velük nagy bajom, csak egyszerűen bolondok. Az egyikük hajnali 5-től ugat, a másik meg ha meglát 1 év után sem képes megszokni. Nomeg, ha menhelyről hozok egy kölyökkutyát, nem tudni hogy milyen lesz a természete mivel a szülei ismeretlenek, betegségek sincsenek kizárva, mint például a diszplázia ami örökletes, és hiába hogy fajtatisztákra jellemző bizony keverék kutyáknál is elég gyakori. Túl kockázatos. Igen, meg tudnék neki adni már mindent, eddig azért nem szerettem volna kutyát mert nem lett volna rá elegendő időm.:) Szerintem ez dettó olyan mint a gyerekválalás..
2014. nov. 29. 09:57
 7/31 anonim ***** válasza:
71%

Egy csivava is tud irányítani egy rottweilert, ennek semmi köze a fizikai erőhöz.

Akkor ezzel az erővel senkinek nem lenne kaukázusija, az kb Fekete Lacit is kettétörné mint egy ropit.

Ne vicceljünk már.


Ez mentális erő, stabilitás, és hozzáállás kérdése.


Ami a biztonságot illeti, jól mondok, azt az érzetet keltheti egy nagy kutya, hogy biztonságban vagy, de a valódi biztonsághoz komoly kiképzés kell!

És azt se felejtsd el, hogy a valóságban mindig a falkavezér felel a biztonságért, az meg kizárólag te lehetsz, szóval az ő számára viszont te fogod jelenteni a biztonságot!


Egyébként ha ennyi a célod, hogy kell egy társ, mindenképpen menhelyről választanék, ott a jellemével kapcsolatban is tudnak adni felvilágosítást. Ehhez fölösleges fajtatiszta kutya, és így megmentesz egy állatot.

Ha mindenképpen fajtát kéne mondanom, Belga juhászt mondanék.

2014. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
En is ajanlom a cane corsot. (Elso valaszolo vagyok) ajanlom a németvizslát, nagyon okos és "hűséges" bernipásztort is, kicsit nagy, de tuti megvéd, viszont az nem igaz rá, hogy vad, mert egyik baratomnak bernije van és attól is fél ha ránézel, emiatt cuki, de ha valaki ismeretlen ránéz, nem nagyon simizné meg:) ha cukibbat akarsz akkor vele többet kell foglalkozni, de ő se buta: Chau Chau:D
2014. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
10:05 de szamit az eroviszony.... Te ne viccelj inkabb.. Egy 40kg-s nőt elvitt egy Sharpey is... Szoval szamit az is boven.
2014. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"egyikük hajnali 5-től ugat, a másik meg ha meglát 1 év után sem képes megszokni."


Na így viszont elgondolkodtató, hogy nem e lenne jobb egy macska.


Egy nagy kutyához érteni kell, ebből viszont tisztán látszik, hogy ettől elég messze vagy.

Egy kicsihez is kell érteni, de ahhoz, ahogy előttem írták, sok esetben elégséges a fizikai fölény.


Ezek a problémák, amiket írtál, kizárólag a nevelésen múlnak. Ezt pont ugyanígy tudja produkálni akármilyen fajtatiszta kutya is.

Meg az említett ebek is nevelhetőek lennének, csak érteni kéne hozzá.


Szóval nem a kutyák bolondok, hanem nem értenek hozzájuk, meg leszarják, mit csinálnak.

Ha azt hiszed, hogy egy fajtatiszta csak úgy magától majd "jól fog működni" óriásit fogsz csalódni.

2014. nov. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!