Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Menhely?

Mit csináljak vele? Menhely?

Figyelt kérdés
Van egy szuka stafford + pitbull keverék kutyám februárban lesz 2 éves. 6 hetesen került hozzám akkor már volt egy 6éves kan staffordom és egy 4 hónapos beagle keverék szukám. A kan megvan kötve nappal mert elég agresszív azokra akiket nem ismer és félünk hogy ha valaki bejön a portánkra neki támad, a beagle keverék elvan engedve egésznap, aki a kapunk előtt elmegy azt ugassa de ha bejön akkor nem bántsa. A pitbull szukám szintén megvan kötve nappal mert ő is elég agresszív, éjszakára pedig bekell zárni kennelbe mert ha elengedem a kant nem jönnek ki egymással a kan támad rá. Nap közben elszoktam engedni 1-2órára, már nagyon sajnálom szegényt, mindig olyan szomorúan, meghatóan néz rám mikor bezárom este. Mit tudnék csinálni vele? Eddig disznóólban volt, jó minőségű disznóól karám stb. nem fért hozzá a kan mert elég kis rés volt a karámon nem fért be a feje. Most csináltunk neki 1 kennelt de azon befér / kifér a feje, és támadnak egymásra ha elengedem a kant, és így a kan is megvan kötve éjszakára.... ez így nem mehet tovább, mit tudnék csinálni velük? Azon gondolkoztam hogy a szukát beadom menhelyre vagy elaltattatom, de nagyon sajnálom de az ő részéről is jobb lenne neki mert így bezártságban él. Segítségeket kérek hogy ki mit csinálna a helyembe. Nagyon szeretem az állatokat és sajnálom őket szóval nem akaratból csinálom ezt, mert ha máshogy csinálom össze verekednek. Előre is köszönöm a segítségeket
2014. nov. 29. 20:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus... Amit kutya kotelesseged lenne megtenni: naponta minimum 2 ora SETA , NEM PEDIG ELENGEDES A KERTBEN, elvinni oket egy jo kutyaiskolaba es megnevelni oket. Nem birom felfogni, hogy ilyen korulmenyek koze minek akar egy kutya is, raadasul ennyire nagy hozzaertest es sok mosgast igenylo fajtak. A lwgjobb az lenne, ha keresnel nekik normalis gaxdat, mert nalad csak szenvednek. Es gazdakeresesen nem azt ertem, hogy lepasszolod egy menhelyre, ahol amugy sem vennek be, mert mindenhol telthaz van a hozzad hasonlo felelos emberek miatt, hanem hirdetni es addig tartani oket.
2014. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mind a két staffordot ajándékozd oda valamilyen olyan embereknek akik értenek hozzájuk,mert ahogy olvasom te nem.Disznóól és napi egy-két óra elengedés?

Ha szereted őket(az állatokat) felelős és hozzáértő gazdit keresel mind a két kutyának!

2014. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, ez kamu kérdés.

Ha mégsem az: jó lenne az összes kutyádnak normális gazdát keresni. Nagyon szereted az állatokat?! Akkor hogy tarthatsz így kutyákat? Megkötve, meg kennelben? A kutyákat nevelni kell (kellett volna), szocializálni emberekkel, más kutyákkal és nem megkötni. Akkor talán nem lennének agresszívak sem emberekkel, sem egymással. Még most sem késő, de ahhoz el kellene hordanod őket kutyaiskolába, mégpedig olyan helyre, ahol értenek a már elcseszett kutyák rehabilitációjához is. De gondolom, ezt nem fogod megtenni. Emellett mindennap kellene őket sétálni vinni, tanítani, nevelni, mozgatni és fárasztani agyilag is. Az állatszeretet az nem az, hogy vannak kutyáim, kapnak enni oszt' jóvan.

Próbálj nekik gazdát keresni - olyat, aki foglalkozik velük, hirdesd meg őket, kérj segítséget állatvédőktől a gazdakeresésben.

2014. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira szereted,kérj első körben időpontot az összes kutya ivartalanítására az állatorvostól.A kan jelentősen nyugodtabb lesz.de a szuka is.
2014. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csak a szukát szeretném elajándékozni valami felelős gazdihoz, mert ugye ha a szuka elmegy innen akkor a kan ellesz engedve. Azért gondoltam a menhelyre mert ugye ott csak olyanoknak adják örökbe az állatokat akiknél normálisan vannak nevelve, jól bánnak velük stb. De ha én keresek neki gazdát én nem tudom, hogy milyen élete lesz nála, nem szeretném ha olyan élete lenne ott is mint itt, vagy még rosszabb. Nagyon szeressük az állatokat ezek is már családtagok de sajnos nem tudunk mit csinálni csak így tudjuk jelenleg tartani őket mert nem szeretnénk ha össze verekednének.
2014. nov. 29. 20:36
 6/20 A kérdező kommentje:
Normálisan neveltem őket, tanítottam. Nekem az jó ha idegenekre haragszik a kutya mert sajnos elég rossz helyen lakunk, ahol "eltűnhet valami a portáról". Nagyon szeretnek minket a kutyák van egy 2 éves hugom is, aki szokott velük játszani ha oda megy hozzájuk megállnak neki a kutyák nem nyalogassák, nem ugrálnak, nem morognak csak lóbálják a farkukat és várják hogy simogassa. Sokat foglalkoztunk velük okosak, ennyi baj van velük hogy nem jönnek ki egymással de nem értem miért. Az egyik kan másik szuka és mégsem tűrik meg egymást, a beagle keverékel mind a 2 kutya kijön, nem bántsák egymást a kan még a kajáért sem bántsa.
2014. nov. 29. 20:41
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem, te nem szereted az allatokat, mert akkor vasarlas elott tajekozodtal volna arrol, hogyan kell oket felelosen tartani es nem, te nem foglalkozol sokat veluk, mert akkor mind a harmat el lehetne engedni es nem akarnak megolni egymast. A ket eves gyereket meg tartsd toluk tavol, mert fogalmad sincs a kutyakrol es nagyjabol semmit nem kapnak meg, amire szukseguk van, igy veszelyesek lehetnek, de ezt csak akkor fogod eszrevenni, ha mar megtortent a tragedia, mert, ismetlen, semmit nem tudsz a kutyakrol.
2014. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Na mondjuk abban igazad van, hogy ha te keresel gazdit, akkor lehet, hogy még rosszabb körülmények közé kerül esetleg. Vedd fel a kapcsolatot a fajtamentőkkel, és kérd a segítségüket, hogy vigyék el a kutyát, segítsenek jó gazdát találni neki.

[link]

A kant azért csak jó lenne, ha nem kötnétek meg később, ha már a szukának lesz új gazdája. Olyan kerítés kell, hogy ne tudjon kimenni, a portára kiírni, hogy harapós kutya, aki meg be akar jönni, az akkor jöjjön, ha ti beengeditek.

2014. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm a segítséget.
2014. nov. 29. 20:56
 10/20 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti (6/8as) Nagyon is jól ismerem a kutyáimat, sosem ártottak még családtagoknak, idegenek is hamar megbarátkoznak velük, és mi sem ártottunk még nekik. A kantól 3 évig voltunk távol ( külföldön dolgozott apám) mikor haza jöttünk megismert minket, nagyon szeret minket és mi is őt.
2014. nov. 29. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!