Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak velem sétál rendesen?

Miért csak velem sétál rendesen?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves németjuhászom. Nem volt nevelve rendesen, mert amikor megkaptam csak 10 éves voltam. Már egy-két éve komolyabban elkezdtem foglalkozni vele és nagyon sok dolgot tanult. A mai napig csak a teljesen nyugodt kutyákat viseli el. (Azthiszem van az ilyen kutyára valami szakszó de már nem tudom mi) Azonban sétálni nagyon ritkán vittük. Mindig csak apukámmal mentem (már amikor rávettem) és ő tartotta. Az utóbbi időben én fogtam a pórázt, de nagyon húzott így is. Nem mertem elmenni eddig egyedül de kb. 2hónapja először vittem el teljesen egyedül. Olyan szépen sétált mellettem, hogy el sem hittem. A szüleim sem akarták elhinni. Aztán két nap múlva megint elmentünk akkor is nagyon ügyes volt. Viszont ha elhívom valamelyik szülőmet vagy a bátyámat, úgy húz, hogy alig birom tartani. És így még nehezebb bebizonyítani hogy igenis meg tudtam nevelni. Mellékeskén megjegyzem, hogy az apukámat tartja falkavezérnek, mert otthon dolgozik így egész nap vele van.

2014. nov. 29. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben én azt mondanám, hogy máshogy bánsz vele, más a kisugárzásod. És amit leírsz azok alapján inkább téged tart falkavezérnek, hiszen neked engedelmeskedik. Az, hogy kivel van többet, szerintem másodlagos.

Lehet, hogy ha valaki veled van, akkor viszont már nem úgy viselkedsz ahogy szoktál. Pl bizonyítani akarsz és nincs meg a szokásos higgadtság, vagy nem is tudom.

2014. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, biztosan nem en vagyok a legnagyobb rangu a szemeben. Mert apatol fel, mert mar verte el egyszer-kétszer. (Nem ugy igazan, hanem ha ugralt racsapott a fenekere vagy orrara) Es a behivast is neki hajlando elsore "megerteni" nekem van amikor szolongatnom kell.
2014. nov. 29. 22:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Azert koszi.
2014. nov. 29. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy érzékeli, hogy te még gyerek vagy /kisebb és gyengébb/ és alapból higgadtabb mikor veled van.

Vagy szokatlan neki, hogy egyedül veled megy sétálni és kicsit bátortalanabb.

2014. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!