Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cocker spánielt mennyire...

Cocker spánielt mennyire macska és gyerek barát kutyus? Kibír 8-9 órát egyedül a lakásban? Valóban "csak" szokatatás és nevelés kérdése?

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A macska és gyerekbarátság a neveléstől, szoktatástól és kölyökkori élményektől függ. Pl. ha rögtön a kölyök haza hozása után lerohanja 3 hiperaktív gyerek és órákig ordibálnak, nyúzzák, húzzák a kutyát valószínűleg egy életre kitart neki ez az élmény, és félni fog a gyerekektől. Ezt csak nagyon-nagyon sok idő alatt lehetne kinevelni belőle. Szép fokozatosan kell hozzászoktatni a kicsikhez, akinek el kell magyarázni, hogy nem hangoskodsz, nem kapkodsz a kutya felé, és felnőtt nélkül soha nem piszkálod, hagyod aludni és nem ugrálsz a fején...Ahogy a kutyának is meg kell tanítani, hogy mit engedhet meg magának a gyerekekkel szemben, pl. felállhat és távozhat a helyére, de odakapkodni vagy morogni már tilos.

A 8-9 órát meg ki kell bírni egy felnőtt egyednek, kölyökként pedig 2 óránként kell(ene) levinni sétálni. Tudni kell, hogy a nagyobb kutyák jobban bírják a hosszabb pisi szüneteket, mert nagyobb a hólyagjuk. Kölyök választásnál, alom választásnál érdemes megnézni, hogy a kölyök szülei milyen körülmények közül jönnek, van-e a közelükben gyerek. Az sem lenne hátrány, ha már 8 hetes kora előtt találkozna gyerekekkel és így számára természetes lenne ez a külön "emberfaj", mert ők külön kezelik a viselkedésük miatt a felnőttektől őket.

2014. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 KGabi0000 ***** válasza:
47%
A macskát nem igazán birja,de ha egy bizonyos macskához hozzá van szoktatva,akkor azt elviseli.Én sehogy sem tudtam leszoktatni a macskakergetésről,már feladtam.Ha meglátok egy macskát előbb mint ő,akkor inkább elterelem a figyelmét.
2014. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!