Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyíregyházán van olyan önkormá...

Nyíregyházán van olyan önkormányzati rendelet, amely az állatvédelmi törvényen kívül szabályozza a városon belüli sétáltatást?

Figyelt kérdés

Holnap Nyíregyházán járok, két kutyával (nem ölebek), leginkább a szájkosár téma érdekelne (hallottam olyat, hogy csak szájkosárral lehet sétáltatni)... illetve, van olyan hely, ahova tilos kutyát vinni? Elvileg a sétálón is át kéne vágnunk. És, ha már arra járunk, lehet kinézünk Sóstó környékére..

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 30. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy mint máshol is, a póráz használata kötelező,és én is úgy tudom hogy a szájkosár is kell,de ezt az önkormányzati rendelet szabályozza.

Pl tömegközlekedési eszközön muszáj kosarat a kutyára tenned,viszont ha közterületen vagytok akkor előfordulhat hogy csak minősített esetben kérik a szájkosarat(veszélyesnek minősített eb pl.)

2014. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy tömegközlekedésen kötelező a kosár.. és azt is, hogy veszélyesnek nyilvánított eb esetén is( nem azok)... csak arról nem találtam semmi használhatót, hogy van-e helyi rendelet ami szabályozza még a sétát ezeken kívül. :D
2014. nov. 30. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt megtaláltam én is, de ez egy 1999. évi rendelet.
2014. nov. 30. 18:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű hogy valamelyik Nyíregyháza önkormányzat honlapján kell nézelődni.
2014. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól mert 99-es még érvényben van,ha nem írja hogy nincs más jogszabály akkor az jó.
2014. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
99-es nem jó. Nem lett az új ÁTV alapján átalakítva. Ezt némely önkori úgy oldotta meg, hogy hatályon kívül helyezte a régit és nem csinált újat. Így az ÁTV rendeletei a használatosak. Csak éppen sok helyen nem foglalkoznak ezzel.
2014. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy önkormányzati rendelet nem lehet ellentétes egy törvénnyel, mivel a tv magasabb rendű jogszabály, mint a rendelet. Ezek a rendeletek elvesztették a hatályukat, amikor a tv-ben módosítás történt, vagy meg kellett volna szüntetniük, vagy újat kellett volna alkotnia az önkormányzatnak.

Az viszont a te érdeked, hogy ne kössön beléd senki. Ha nagy forgalmú helyen jársz, akkor inkább legyen szájkosár. Olyan viszont lehetséges, hogy nem mindenhová mehetnek be kutyák, de ezt kitáblázzák.

2014. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen midegy, hogy van-e ilyen rendelet, mert úgyis a kormányrendelet a mérvadó szájkosár ügyben, úgyhogy kár is foglalkozni az önkormányzati rendeletekkel.
2014. nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!