Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz kutyagazdi vagyok?

Rossz kutyagazdi vagyok?

Figyelt kérdés

Általában nem viszem sétálni a 6 hónapos kutyámat, ha zuhog az eső. Szemerkélőben még hagyján, de pl. ilyen időben (Pest megye) nem...

Pisilni lemegyünk, de utána jövünk is vissza. Egyszer-egyszer elviszem sétálni, ha esik, de olyankor nem olyan kis lelkes, mint máskor, mindig ő is alig várja, hogy hazaérjünk, nem szereti az esőt.

Elég kistestű, a lakásunk meg nagy, ezért ilyen időben az ebédlőben vagy a nappaliban szoktam neki dobálni a játékait, úgyhogy mozgatva van, bár nem érik új ingerek.

Ilyen időben általában alszik, és ha van időm, akkor én is tévézek, pihenek, olyankor kiviszem az ágyát a kanapé elé, ott szokott aludni mellettem.

A hó az más kérdés (bár vele még nem tapasztaltam), egy ismerősöm kutyáját régen rendszeresen én sétáltattam, hóban a legjobb. :)


Ti mindig viszitek sétálni a kutyát esőben?



2014. dec. 1. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
esöben hóban fagyban mindig mindig visszük
2014. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
81%
Miért lennél rossz gazdi??? Az nem attól függ mikor viszed sétálni ha esik az eső, jóhogy nem viszed sétálni, mert írtad "Elég kistestű" aztán még megfázna,beteg lenne,vagy elpusztulna! Inkább pisilni vidd ki többször. Meg ha teheted 1 nap egyszer-kétszer vidd ki sétálni de ne esőbe! :)
2014. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Előző válaszoló vagyok! Vagy öltöztesd fel de amúgysem fázik meg olyan könnyen ha van bundája. XD Próbálj többet játszani vele bent szabadidődben!! :)
2014. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Egyébként napi háromszor-négyszer van sétája, + késő esti pisilés, de ilyen időben...

Vagy leblokkol és meg sem mozdul kint, úgy kell imádkozni neki, vagy behúzott farokkal jön utánam.

Nemrég kapott vízálló kabátot, de még nem szokta meg, és nagyon bizonytalan benne, úgy még eső nélkül is elég nehéz sétálni vinni.

2014. dec. 1. 17:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor én is pocsék gazda vagyok. :)

A kutyám imádja az esőt, én viszont gyűlölök szétázni, így már csak szemerkélő esőben sem megyünk sehova. Vagy itthon van gyakorlás, úgy is ha kinti tréning van, akkor azok a pontosítások elmaradnak, amikhez előnyösebb a lakás, vagy pihenő van. A kutyám elég nagy szellemi és fizikai megterhelésnek van kitéve a gyakorlásokon, így heti két napot muszáj kihagyni, ilyenkor nincs semmi, legtöbbször séta sem, hogy regenerálódjon, olyankor egész nap alszik. Most sem voltunk 3 napja az eső miatt sehol és csak ma kezdett el éledezni és jelezni, hogy kell valami elfoglaltság neki, így ma már lesz némi szobagyakorlás.

2014. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a bullmasztiffom volt olyan, hogy esőben csak akkor ment ki, ha én is kimentem az esőbe. :)

De amikor dermesztő hideg volt (nem kellett, hogy essen eső, vagy hó), akkor kiszaladt, pisi, kaki és ment szépen haza. Hiába akartam én sétálni, magasról tojt rá.

Ha a kutyádnak megfelel, hogy csak eü sétára viszed le ebben az ocsmány időben, akkor oké.

Ettől nem leszel rossz gazdi.

2014. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KGabi0000 ***** válasza:
Néhány menhelyi kutya még annak is örülne,ha lenne egy ember,aki szereti és hetente egyszer elviszi rendesen sétálni,úgy értve,hogy nem a dolgát végezni.Te gondoskodsz a kutyádról és szereted,dehogy vagy rossz gazdi.
2014. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz! Az én kutyám kifejezetten fél a víztől, ma is pisilt, aztán spuri be... Mondjuk még kölyök, kutyapelenkára szoktatva, de ha nagyobb lesz, majd tovább is tudja tartani, aztán ha alábbhagy az eső, rögtön megyünk is ki vele :)
2014. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ma levittem úgy, hogy szarrá áztunk mindketten, mert elvittem megnézni a karácsonyi vásárt és hazafelé reszketett, bőrig ázott és utána futottam vele, hogy kimelegedjen, itthon pedig megtöröltem törölközővel. De őt mindez nem is érdekelte, jól érezte magát, mert amikor megint lementem, de utána csak a boltba, akkor is akart jönni velem. Aztán csak így lekísért levinni a szemetet, vissza, és utána nem vittem magammal, mert a boltba nem jöhet be. De amúgy ő jönne mindenhova velem. Mindegy neki hogy esik az eső, hideg van e, az sem zavarja. Bár van neki kabátja, csak most nem adtam rá, mert ellenkezik a kabátra, azt nem annyira szereti.
2014. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz gazdi. Ha a kutya nem szívesen sétál az esőben,akkor kár erőltetni. Pisi-kakit intézze el aztán kész.


Én egy kóbor kutyát fogadtam örökbe, na ő aztán utálja az esőt. Ha kinyitom a ház kapuját (társasház) és látja, hogy esik az eső, csak a fejét dugja ki, magától nem jön, úgy kell kilökdösnöm.

Nagyon nagy esőben olyan fejet vág, mint akit akasztásra visznek :D Egyszerre kipisili magát és rohanna haza.


Ha csak picit szemerkél az eső, akkor viszem hosszabb sétára is, nem baj, ha megszokja, hogy egy kis eső nem a világ vége. Van vízlepergetős kabátja :)

2014. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!