Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan javithatnek a termeszet...

Hogyan javithatnek a termeszetes kisugarzasomon?

Figyelt kérdés
Vannak olyan emberek, akik ha csak hozzaernek a kutyahoz, az rogton nyugodt-megado pozba vagja magat. Nalam viszont eleinte mindig probalkoznak, aztan egy ido utan rajonnek, hogy velem nem lehet szorakozni, de ez azert eltart egy darabig. Regen abszolut semmi tekintelyem nem volt a kutyak szemeben, sokat dolgoztam rajta, sikerult felnevelnem egy viszonylag dominans kan kutyat, meg tobbrol is gondoskodtam rovidebb-hosszabb ideig, most mar sokkal jobb. Hogyan erhetnem el, hogy mar az elso pillanattol tekintelyt sugarozzak? Szerintetek ennek van koze ahhoz, hogy en egy fiatal lany vagyok, mig altalaban azok, akikre a kutya rogton felnez, nagydarab, kozepkoru ferfiak? Vannak emberek, akik a dominancia bizonyos szintjenel nem tudnak tovabbjutni?
2014. dec. 2. 04:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdekes a kérdésed, bár hasonlóval én is találkoztam már. Nálunk a suli oktatója ilyen, mint amit te leírtál. Szerintem egyrészt van egy hatalmas magabiztossága, amit a kutya megérez, van hozzá hatalmas tapasztalata, hogy a kutya rezdülésére már azonnal reagál, amit még mi észre se veszünk, stb. Ha sokat foglalkozol kutyákkal, ez nálad is ki fog alakulni, én legalábbis úgy gondolom. Jár le a suliba egy törékeny, alacsony lány, gyönyörűen dolgoznak a kutyái, és más kutyákkal is rögtön nagyon jó kapcsolatot tud kialakítani. Az enyémmel is felment a pályára, és csak lestem, hogy mit tud kihozni a kutyámból, amit én eddig még nem. Igaz, ő régóta kutyázik, én meg nem. Úgyhogy azt javaslom, ne add fel! :)
2014. dec. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sezlonyrugó válasza:
0%
Plutóniummal
2014. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul közelíted meg a kérdést.


Vannak ilyen-olyan adottságú emberek és ezek az adottságok jó esetben előnyt jelentenek.


Akik első körben "kenik-"vágják" a kutyanevelést azok az életben is ilyenek.


Akik nyugodtak de nem óriási önbizalommal járnak-kelnek a világban azok javíthatnak rajta, mint ahogy te is írtad magadról - tehát nekik hosszabb-rövidebb ideig tart egy kutyát megnevelni.


És még egy roppant fontos dolog: tudni kell, hogy milyen kutya illik a habitusodhoz, mert bár előfordulhat, hogy erősen domináns ebet fog ki valaki és nem éppen őrmester típus azért munkabefektetéssel sokat elérhet.


Én egy nyugodt, filozófikus alkat vagyok. A kutyám terrier, de alacsony-közepes intenzitású és mivel fordítottam rá időt jól kézben tudom tartani úgy, hogy tudom, hogy alapvetően jól megvagyunk de szükség van időnként a határozottságra is. Ez még simán belefér a jellemembe:)

2014. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hülyeség, de szerintem sokat számít a testtartásod. Nem csak akkor, amikor a kutyára nézel és elkezdesz foglalkozni vele: a kutya már akkor lekáderez, amikor először megpillant az utca túloldalán. Ha görnyedten, leszegett fejjel jársz vagy ilyesmi, az bizony nem sugároz erőt és tekintélyt.


Volt egy tanárom, rettegtünk tőle, mint a tűztől, pedig soha még a hangját sem emelte fel. Annyi volt az egész, hogy a fejét beszéd közben magasra szegte, szálegyenesre kihúzta magát és úgy nézett le ránk. Kiderült, hogy nem emberevő, csak kiskora óta táncolt, és ott úgy belenevelték ezt a testtartást, hogy a hétköznapokban is viselte. De ez elég volt, hogy soha meg se pisszenjünk az óráin.

2014. dec. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!