Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szilveszteri durrogás, rakétáz...

Szilveszteri durrogás, rakétázás? Nagyon fél a kutyánk ilyenkor, érdemes benyugtatózni? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Létezik valami szer, amit ilyenkor tanácsolnak a kutyusoknak, de hallottam már olyat is hogy nem igazán jó, mert csak leblokkolja, a kutyust, vagyis nem képes idegeskedni, ugatni, belül viszont ugyanúgy feszült. Szerintetek akkor most mégse?

2014. dec. 2. 12:42
 1/10 intrepid ***** válasza:
40%
A lakás legcsendesebb szobájába beengedni, kevés nyugtatót neki, - simogatni, nyugtatgatni, segíteni átvészelni ez az időt.
2014. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem kb. ahogy írod. De attól még az emlékeiben ez nagyon rosszul fog lejönni. Megoldható, hogy bezárd valahova, ahol vele is tudsz lenni abban a pár órában? Ha nem is végig, de néha ránézz, és érezze, hogy ott vagy.

A mi kutyáinknak pl. megvan a törzshelyük, a műhelyem ahol dolgozom, és ők ilyenkor oda vannak beengedve. Nem vagyok velük egész éjjel, de néha kijövök hozzájuk a műhelybe, meg nekik ez amolyan biztonságos szféra, mert mivel napközben én is itt vagyok, úgy érzik, itt nem érheti őket baj. Egy bizalmas körzetbe kell őket helyezned, amitől bíznak a helyben és benned. A nyugtatózás szerintem hülyeség.

2014. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Szökésbiztos helyre beengedni, nem babusgatni, mert az csak még jobban ráerősít a félelmére. Tenni-venni, mintha mi sem történne. Vagy elterelni a figyelmét, játék, feladatok gyakorlása. A lényeg, hogy jó élményhez kösse a durrogtatást.
2014. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
A simogatás, nyugtatgatás a kutyáknál azt jelenti, hogy jól van ügyes vagy jól teszed, hogy félsz. Amit tehetsz, biztosítasz egy zugot ahova akár bebújhat. Egyik ismerősöm kutyája bebújik a takaró alá és onnantól rendben van. De a legjobb ha megpróbálod elvonni a figyelmét. Játékkal, feladatozással stb. Igazából meg kell tanulnia, hogy attól, hogy kint durrogtatnak még nem dől össze a világ.
2014. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos tud adni kimondottan erre való nyugtatót, ő el is mondja, mikor mennyit kell neki adni.


Mi egyébként jutifalattal oldottuk meg a problémát (klasszikus kondicionálás), amikor durranás volt, jutifalat a szájba. Következőnél megint. Ezt délelőttől kezdődően. Mire az esti/éjszakai nagy durrogtatásra kerül a sor, addigra már oda se figyel rá, nem ijed meg, mert a jutifalatra gondol a hang kapcsán...

Bár lehet, hogy az is közrejátszik, hogy milyen a kutya idegrendszere. Nekünk ez bevált, egy próbát talán megérhet. Viszont amikor levisszük aznap, csak rövid pisi-kaki, semmi séta és csakis pórázon. Eléggé féltem szegénykét, nehogy kárba vesszen az eddigi munka, bár lehet, hogy kint sem rémülne halálra, de inkább elővigyázatos vagyok...

Vadászkutyáknál hasonló képpen szoktatják a puskalövésekhez a kutyákat.

2014. dec. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Ilyenkor éjfél körül mi is be szoktuk engedni a nyári konyhába, ahol, zenélünk, „ökörködünk" vele...:) Csak hogy lefoglaljuk a figyelmét...

A baj az, hogy tavaly már délután 17-től kezdődött a cirkusz, és ennyi időre nem tudjuk azért beengedni. Nem tudom mi lenne a legjobb a kutyusnak...

2014. dec. 2. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De betudod. Engedd be nyugodtan, ha kell neki pisilni, vagy valami, nyugodtan engedd ki, úgyis visszajön, vagy hívd vissza. Ha meg nem fogad szót ,akkor nem is fél annyira.
2014. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha csak azért nem akarod beengedni, mert koszos, akkor akár meg is fürdethetitek, lehetne ez amolyan kis családi program. Azután amíg meg nem szárad, nem lehet kiengedni max amíg a dolgát elvégzi, de így legalább tiszta lesz és nem kell amiatt aggódnod, hogy összepiszkolja a lakást.

Mekkora kutyáról van szó? Valahova el is lehetne akár keríteni pl úgy, hogy székeket vagy egy fotelt raksz valamelyik szoba ajtajába, így nem kell bezárni őt, de nem tud onnan elmászkálni, mégis szemmel tudod tartani...

2014. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor a gyógyszert ezek szerint ti sem javasoljátok? Be lesz engedve idén is, ez természetes, csak azt akartam, hogy nyugodtabb is legyen a szilvesztere...
2014. dec. 2. 14:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszert semmiképpen sem adjál neki,mert a kedvenc állatod ennél többet érdemel.Ha igazán szereted a kutyádat és felvállaltad a gondozását,míg nálad van,akkor annyit megérdemel,hogy beengedjed a lakásba és éreztesd vele a törődést !

Nekünk mindig ez jött be ,egyébként nem voltak a kutyáink a lakásba szoktatva.

2014. dec. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!