Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szülés után lehet vemhes a kutya?

Szülés után lehet vemhes a kutya?

Figyelt kérdés

2 hete szült a kutyám(egy husky féle de nem tiszta, asszem)és ma megszökött és azt mondták kanokkal volt, és, hogy most tejelés időszakba a legfogékonyabb a vemhességre.

De ilyenkor tud vemhes lenni újra?

Mondjátok azt, hogy nem :D

Így is szerencsére csak 4 kutyus lett, de most 3 hónap után megint lesz, ha vemhes tud lenni.



2014. dec. 3. 14:19
1 2
 1/19 sippara ***** válasza:
79%
Mondjuk ennyi ésszel ivartalanítani lenne érdemes, első körben a kutyát, aztán meg az egész családot. Idiótából van már elég, köszönjük.
2014. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ott kezdődik a probléma, hogy hogy tud megszökni?!

A kölykök elválasztása után vidd el ivartalanítani a szukát.

2014. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a vemhességhez az kell, hogy tüzeljen a kutya, 2 héttel az ellés után ez még nem történik meg. Amikor beszélsz az állatorvossal a féreghajtó miatt, akkor beszéld meg vele, mikor ivartalanítja a szukát.
2014. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Idióta vagy te, nem a kérdésre válaszolnál, hanem osztod az észt.

Ivartalanítottam volna rég, ha rajtam múlna...de sajnos nem és nem akarok magyarázkodni, hogy miért nem, mert egyáltalán nem lényeges a kérdéshez.

Én csak normális választ szeretnék.

2014. dec. 3. 14:51
 5/19 A kérdező kommentje:

3-as köszi, akkor azt hiszem megnyugodtam!

És még egyszer nem kérek semmilyen ilyen megjegyzéseket, mint az elsőé.

Aggódni nem kell amiatt, hogy a kiskutyák meghalnak, mert az ellen szerencsére tudok tenni, mert megölni szívtelenség, kerítünk gazdit neki.

2014. dec. 3. 14:56
 6/19 sippara ***** válasza:
77%
Ha ekkora ász vagy gazdi kerítésben, besegíthetnél a szánhúzó fajtamentésnek, ha már nekik adod a munkát, és kereshetnél gazdát a rengeteg védencüknek, gazdikeresőjüknek, közvetített kutyáiknak, vannak bőven, ugyanis te sem vagy egyedül a príma állattartási """kultúráddal""", így non-stop a szánhúzó-keverék utánpótlás.
2014. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

" Ivartalanítottam volna rég, ha rajtam múlna...de sajnos nem és nem akarok magyarázkodni, hogy miért nem, mert egyáltalán nem lényeges a kérdéshez. "

De igen, lényeges. A szukád élettartama minden elléssel egyre csökken. Nézd meg, meddig él egy tenyésszuka. Még akkor is, ha csak három almot hoznak le tőle. Nem élnek el 12-16 évig, max 10 évig.

Ha már nem ivartalaníttatod, akkor figyelj oda rá! Ha nem kapnak a kicsik szakszerű ellátást, akkor meghalhatnak, vagy kicseszel a leendő gazdikkal, mert ki tudja, milyen betegségeket hordoz a kutyád. Keverékeknél sosem lehet tudni.

2014. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Vemhesség közben is lehet ivartalaníttetni, megelőzve ezzel a felesleges szaporulatot. Szóval miért is szaporítasz?
2014. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Rendben, ha annyira akarjátok tudni elmondom.

16 éves fiú vagyok és a szüleimen múlik az, hogy elviszik-e vagy nem ivartalanítani de sajnálják a pénzt rá, nyáron volt egy kutyánk aki pont egy nappal azután lett volna egy éves miután meghalt, valami gondja volt nem tudjuk, hogy mi, mert nem vizsgálták ki, nem vitték el megnézetni, rángatózott volt, és hívtunk állatorvost aki kijött beadott egy injekciót és azzal helyrejött pár napra aztán megint előjött a dolog elég sokszor ismétlődött az injekció és ajánlotta az orvos, hogy tud városban egy ismerőst akivel meg lehetne vizsgáltatni, ilyen átvilágítással, de persze mert fizetni kell érte nem lett belőle semmi és utolsó nap már nagyon durván rángatózott nyáladzott tiszta sáros volt, mert pont esős idő volt, de látszott már rajta, hogy nem tudunk segíteni és elaltatta az orvos.

Habár ez most fölösleges volt ide.

A lényeg, hogy a szüleim helyett nem tudnám kifizetni az ivartalanítást, lopni meg nem fogok tőlük.

Azért szökött meg, mert volt egy kerítés de úgy tűnik nem volt elég magas, most tényleg nem tudom fejből de olyan 1.3-1.4 m lehet.

Átment az egyik 2-3 házzal arébb levő szomszédba 3 tyúkot kinyírt amit kifizetett(5k ft), és az ott lakónak megharapta a lábfejét de szerencsére vastag zokni meg erősebb cipő volt és csak a nyoma látszott nem hatolt át a bőrőn.

Most anyám fel volt háborodva és mind azt mondja, hogyha vemhes akkor, ahogy szüli a kölykeket úgy kinyírja, azzal nem törődve, hogy a kutyában marad a tej és meg is halhat.(Észrevételem szerint csak a száját jártatja, de amire már én is rájöttem, hogy fontosabb egy kis pénz, mint az állat, mert egyáltalán nem mondanám szegényeknek magunkat, van autónk, saját házunk, gépek ...), most sajnálná megölni és kedvesen bánik velük, mert már nőttek, kinyílt a szemük.

Most lehet ezen vitakozni oldalakon keresztül, de én nem veszek részt benne.

2014. dec. 4. 13:22
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

" A lényeg, hogy a szüleim helyett nem tudnám kifizetni az ivartalanítást, lopni meg nem fogok tőlük."

Senki nem mondta hogy lopj. De amikor kutyát vállaltatok, felelősséget vállalatok egy állatért, egy ÉLŐLÉNYÉRT! Ami nem kötelező! A menhelyek tele vannak, ti pedig egy keveréket szaporítottatok!



" Azért szökött meg, mert volt egy kerítés de úgy tűnik nem volt elég magas, most tényleg nem tudom fejből de olyan 1.3-1.4 m lehet. Átment az egyik 2-3 házzal arébb levő szomszédba 3 tyúkot kinyírt amit kifizetett(5k ft), és az ott lakónak megharapta a lábfejét de szerencsére vastag zokni meg erősebb cipő volt és csak a nyoma látszott nem hatolt át a bőrőn."

Ez a ti felelősségetek! Mivel a kutyád kiszökött és kárt okozott a sintér simán elvihette volna!



" Most anyám fel volt háborodva és mind azt mondja, hogyha vemhes akkor, ahogy szüli a kölykeket úgy kinyírja, azzal nem törődve, hogy a kutyában marad a tej és meg is halhat.(Észrevételem szerint csak a száját jártatja, de amire már én is rájöttem, hogy fontosabb egy kis pénz, mint az állat, mert egyáltalán nem mondanám szegényeknek magunkat, van autónk, saját házunk, gépek ...), most sajnálná megölni és kedvesen bánik velük, mert már nőttek, kinyílt a szemük. "

Nektek nem való kutya, ne haragudj. A kicsiket látta orvos? Tudod, hogy mindegyik csak regisztrált chippel, 8 hetesen adható új gazdához? Ez mind PÉNZ! Ezért is olcsóbb, ha ivartalaníttatod a kutyádat, akkor nem kell rettegni! Inkább keressetek neki olyan gazdát, aki vigyáz rá, ivartalanítja, és véletlenül sem hagyja teherbe esni!

2014. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!