Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha a kutyám nem szereti a...

Baj ha a kutyám nem szereti a többi kutyát?

Figyelt kérdés
Pici kora óta szocializálom, minél több helyre viszem magammal, kutyák közé, emberek közé, kutyasuli, forgalmas város stb. mindent elkövettem. Kicsi korában játszott más kutyákkal, de mióta felnőtt azóta ha játszani hívják csak morog és odacsíp/odakap, hogy elzavarja. Csak a játéka és a munka érdekli. A gyerekeket is utálja. Így ő antiszociálisnak számít? Mit tehetnék? Törődjek bele? (border collie)
2014. dec. 3. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Könnyen lehet, h csak kamaszodik. A csípést tiltani kell. Egy bordernél normális, ha a munka érdekli, elvégre ezek munkakutyák.
2014. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A csípést mindig tiltom. Más baj nincs vele. Másfél éves. Végül is munkára vettem nem bandázni, csak azért nem lenne rossz ha ő is csatlakozna a játékhoz a többiekkel, nem csak csipkedné őket. A többi borderért persze odavan...
2014. dec. 3. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Másfél évesen tininek számít. Ha bírja a többi bordert, akkor nagy baj nincs. :)
2014. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. A fontos, hogy ne legyen támadó, agresszív más kutyákkal, de azt nem kell elvárni tőle, hogy bandázzon. Pláne munkakutyáknál jellemző ez.

Illetve az is teljesen természetes, hogy a fajtatársakkal jól kijön, hisz az ő kommunikációjuk, habitusuk hasonlít a legjobban tiédéhez.

2014. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A tidéhez úgy értve, hogy a te kutyádéhoz. :)

2014. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!