Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy veszett kutya megharap...

Ha egy veszett kutya megharap egy embert es ha nem megy idoben az ember orvoshoz vagy akar el sem megy miko a kovetkezmenyek?

Figyelt kérdés
csupan csak erdekelne nem velem tortent meg.
2014. dec. 4. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfertőződik a vírussal, akkor komoly következményei lesznek, különböző tünetek után a végső stádiumban bénulás és halál is bekövetkezhet.
2014. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a kérdésed, hogy miben hal meg?

Általában a légzőrendszer bénulásában már meghal.


Addig menthető a helyzet, ameddig nem jut el az agy közelébe a vírus, van egy terjedési sebessége, amit most nem tudok fejből, óránként hány mm a harapás helyétől, ettől függően van pár napja az illetőnek, ameddig még menthető.


Ha a harapással ideget kap el és az állat nem bemutatható, vagy feltételezhetően veszett, akkor azonnali ellátással megelőzhető egy oltássorozattal, egyébként magadtól nem fekszed ki otthon tüsszögve, ha ez a kérdés.

2014. dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. dec. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat mind megtudtam amit szerettem volna :)
2014. dec. 4. 09:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kijönnek rajta a tünetek, akkor már késő.

De: Akad pár eset, amikor mesterséges kómával sikerült fertőzött embereket kigyógyítani a veszettségből. Van, aki agykárosodott lett, van, aki épen felébredt.


[link]


De ez a ritka kivétel. Szerintem 99%-a meghal...

2014. dec. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!