Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyebben kezelhető pásztorku...

Könnyebben kezelhető pásztorkutya fajták, vagy más nagytestű, amelyik komolyabb?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyafajták érdekelnének, amelyeknek nagyobb szőrük van, mint pl a berni pásztor, csak olvastam, hogy nagyon rövid ideig élnek, hajlamosak a rákra, így nem szeretnék olyan fajtát választani, amelyik csak 7-8 évig él átlagban. Viszont keményebb pásztorkutya fajtát egyenlőre nem szeretnék, mondok egy példát, nagyon tetszik a kuvasz is, de túl kemény nekem (eddig németjuhászom volt). Nem feltétlen gondolok pásztorkutyára, de hasonló kinézetű érdekel, nagytestű és nagy szőrű. De ne a bernáthegyit és ne az újfoundlandit mondjátok. Akinek van kedve és ötlete, szívesen fogadom a segítséget!
2014. dec. 4. 09:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%

7-8 évig a tenyészkutyák élnek. Egy jól, egészségesen tartott kutya elél 10-16 évig is. Meg persze nem mindegy, honnan veszel kutyát.

Esetleg a leonbergi? Hosszabb szőrűek, nagy testűek, 10-12 évig is elél :)

2014. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm komondorokat tart és egyszer egy "kiselőadást" tartott nekem róluk, nagyon megkedveltem a fajtát, pedig sosem volt még komondorom.
2014. dec. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező írta, h nem akar keményebb pásztorkutyát egyelőre, ezért a komondor nem neki való.
2014. dec. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

újfullandi, leonbergi, bernáthegyi?

OFF: mint minden fajtánál, komondornál is egyede válogatja.. A szüleim első kutyája anno komondor volt, egy nagy birka. Mikor külön költöztem, lett egy komondorom, majd egy golden retrieverem, hát, a goldennel többet "küzdök", mint a komondorral.

2014. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

4.!

Tényleg, a retrieverek is szóba jöhetnek. Mennyi idős egyébként a goldid? :D

2014. dec. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

2. vagyok,

Nekem labradorom van. Én őt nem ajánlgatnám nyugodt kutyásra vágyónak, azért nem írtam. Az én labim kb. olyan, mint egy terrier. Energiabomba, elképesztően agilis.

2014. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A retrieverek középtermetűek inkább és még csak nagy szőrük sincs.


Én a svájci hegyi kutyákat javasolom leginkább (leonbergi, berni, bernáthegyi, stb.)

Továbbá az olyan fajtákat, mint az újfoundlandi, bobtail. Esetleg még szóba jöhet a pireneusi és a landseer is.

2014. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Egyes válaszoló, a Berniről olvastam, hogy átlag 7-8 évig él és nagyon gyakori a rákos megbetegedés. A többi hasonló kutyáról hosszabb élettartamot írnak. Egyébként csak tenyésztőtől venném. Leonbergin gondolkodtam én is.
2014. dec. 4. 11:30
 9/23 A kérdező kommentje:
Kettes és hármas igen, a komondor is kemény, habár annyira nem, mint a kuvasz. De a komondornak túlságosan hosszú a szőre és én azt szeretném, ha a lakásban is lenne, nemcsak kint. Azt meg nem szeretném,ha el lenne hanyagolva a szőre, viszont nem vagyok abban sem biztos, hogy a komondor szőrével elboldogulnék. De ha a kuvasz és közte kellene választani, előbb mernék komondort venni.
2014. dec. 4. 11:31
 10/23 A kérdező kommentje:
Jajj retrievert nem kérek semmiképp, amúgy is csak közepes méret és a komolyság teljes mértékig hiányzik belőle. Tehát olyanban gondolkodom, hogy ha nem is testőr, vagy ha nem is őrzővédő, azért legyen tekintélye.
2014. dec. 4. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!